Odber krvi na anémiu u bábätiek

1991michaela1991
13. jún 2022

Ahojte, prosim vas brali vasmu babatku krv na zistenie anemie aj z paty/ prsta? Ake mnozstvo krvi je potrebne odobrat? 4 mesacnemu syncekovi brali venozne z ruky vela krvi na alergologii a od vtedy nam nechce papat a je spavy, slaby, preto podozrenie na anemiu. Nerada by som ho ale opat traumatizovala odberom zo zily a aby sa tym nepripravil o dalsie zelezo a krvinky. Preto som sa chcela spytat, ci je mozne to odobrat aj z paty/ prsta a postaci mensie mnoztsvo krvi?

riskoh
13. jún 2022

Chodili sme pravidelne a kvôli celkovému krvnému obrazu vždy odoberali zo žily,žiaľ ešte aj tie sme mali neviditeľné a tenké,takže zakaždým polhodinove trápenie a odber z hlavicky

trgypadl
13. jún 2022

@1991michaela1991 ahoj na krvný obraz by mali odoberat krv z prsta, ale je mozne, ze to zavisi aj od pediatra, ci maju tie mini ampulky

queen_el
13. jún 2022

môjmu brali z ruky, tiež bolo podozrenie na anémiu (nepotvrdené)

niikoletka
13. jún 2022

Z päty sa dá zistiť hemoglobín ale musí mať na to dané zariadenie abr prístroj ktorý v ambulancii nenájdeš väčšinou nikde. Okrem toho to môže byť kvôli hustote krvi skreslené. Venozny odber na krvný obraz sa berie 0,5ml krvi takže som si istá ze sa pri ňom ani neochudobni o krvinky ani sa nestraumatizuje natolko aby sa niečo stalo neboj sa

e1i
13. jún 2022

@1991michaela1991 nasa ked bola babatko tak jej brali bud zo zily v laktovej jamke alebo z hlavicky. z prsta jedine CRP

lenka2710
13. jún 2022

@1991michaela1991 malý keď mal pol roka tiež mu brali z hlavičky a potom kontrolny odber o 3 mesiace už z ruky zo žily z laktovej jamky! Z hlavicky paráda, ani nezaplakal, z ruky to už bolo horšie, reval jak túr

veronika946
13. jún 2022

@trgypadl a to si kde vyčítala?

trgypadl
13. jún 2022

@veronika946 nikde, to je moja skúsenosť s nasim pediatrom