Oddelenie nechtu od kožičky, bodky na nechtoch

makova3
31. júl 2022

Ahojte, chcela by som sa informovať či ste náhodou niekto neprišli s niečim takýmto do kontaktu. Moja mala 4 ročná prekonala asi pred 3 týždňami podľa lekárky vírusové ochorenie ale možno šlo aj o ochorenie ruky, nohy, ústa. A potom mala herpanginu. A dnes som si všimla že sa jej na niektorých nechtoch spravili jamky a začala sa jej spodná kozicka oddeľovať od nechtu. Neviete mi poradit čo by to mohlo byt? Či jej zliezaju nechty z ochorenia alebo je to niečo iné? Ďakujem

anavixy
31. júl 2022

Práve včera som na to narazila.. bola to siedma choroba, ktorú malo vaše dieťa? Aha, vidím, že píšete, že to mohlo byť ono. To je tiež vírusové.

anavixy
31. júl 2022

Dokonca spomína aj herpangínu, takže jasné.

judit47
31. júl 2022

Ano syn mal 3t dozadu,uz sa mu koza osupala na rukach a nohach cakam co nechty vydrzia…

Pikoska-chytila som to aj ja od neho takze tiez sa zvliekam ako had😅

makova3
autor
31. júl 2022

@anavixy pani doktorka mi ale nepotvrdila či je to siedma alebo šiesta, ruky nohy ústa iba povedala že vírusové ochorenie rôzneho typu…preto teraz neviem či je to ešte z toho predchádzajúceho alebo zas niečo nové..

makova3
autor
31. júl 2022

@judit47 áno aj moja mala, cela vyhadzana a potom take pľuzgieriky na rukách a to sa jej osupalo, potom už som si myslela že je Ok a zas potom herpanginu dostala..a teraz zas tie nechty som už z toho na nervy

anavixy
31. júl 2022

@makova3 no a kde ma/la ten exantem? Ruky nohy usta hlavne alebo trup? Tak minimalne dva neobycajne symptomy sedia, ale ak by to aj nebola siedma, urcite to ma suvis. Herpangina je podla mna sucast tej choroby, nie dalsia choroba, ci aky doba bola medzi nimi, nenadvazovali?

judit47
1. aug 2022

@makova3 tak to mala 7mu ak jej tie pluzgiere osupalo to pri 6tej nebolo…(aj mne to iste sa urobilo )

Ale v kazdom pripade na tie nechtiky nic len to preckat,drzim palce!

ikissedagirl
1. aug 2022

@makova3 mala som s detmi usta-ruka-noha. Kazdy sme mali iny priebeh. Cca mesiac po ochoreni nam zliezali nechty. Vyzeralo to ako "bublinky" pod nechtom, ktore postupne odrastali. Nebolelo to, nijako sme to neriesili.

makova3
autor
2. aug 2022

@anavixy áno nadvazovalo to na seba tesne asi 4 dni po tom keď už bola relatívne Ok keď nepočítam šúpanie mala tu herpanginu. A doktorke som sa nedovolala včera ani dnes. Pupaciky mala na krku, trupe, bruchu, ritke.

makova3
autor
2. aug 2022

@judit47 ďakujem snažila som sa dovolať doktorke ale neúspešne. Snáď sa jej zajtra dovolam a snáď mi k tomu niečo povie

makova3
autor
2. aug 2022

@ikissedagirl ani ju to neboli ale viem že keď mala to vírusové ochorenie tak ju jeden nechtík bolel ale tak zatiaľ to vyzerá na 4 nechty a na ostatných má take jamky

babybear
5. nov 2023

Zdravim..taktiež som od synovca dostala ,,siedmu,,chorobu..Prosim ako ste riešili tie nechty?Mne to tiez začina a neviem či stym mam ist na chirurgiu alebo čo...Ďakujem krasne.

makova3
autor
5. nov 2023

@babybear no nijak musíš počkať kým ti nechty zlezu a nárastu nové. Na chirurgii ti nepomôžu nijak musíš len a len počkať

babybear
6. nov 2023

@makova3 A kolko nechtov ti zliezlo ?Uplne všetky či?Mne zatial 2 na rukách.

makova3
autor
6. nov 2023

@babybear ja som to nemala, moja dcérs to mala a jej zliezali nechty na nohách asi 4 a na rukách asi 5. Myslím že je to individuálne

babybear
7. nov 2023

@makova3 ja mam 2dole a tretí začina...🙈
kolko trva kym narastie nový nehet?