Oddelujúce sa nechty u bábätka. Z čoho môžu byť?

lubako
4. jún 2011

Ahojte maminy.Mám 8 mesačné dievčatko a všimla som si, že na palčeku na nožičke má taky nepekný necht. Akoby sa oddeľoval necht (jeho voľná biela časť) od ružového lôžka - tým sa akoby zväčšuje priestor pod nechtom a táto časť nechtu je akoby zažltnutá. Viem , že u dospelých takto môže vyzerať plešeň na nohách - ale pochybujem u bábätka.Plávať nechodíme, má svoju vaničku...proste hygienu dodržujeme.ja som rozmýšľala, či to nemôže byť nejaká trauma - úder do nechtov. Ona totižto strašne rada kope nohami do všetkého, nožičky všade strká - niekedy až trpnem ako si obúcha nohy o všetko možné - tvrdé hračky, postieľka,stolička na jedenie, vanička . atď. PS: objavil sa u nej ekzém..môže to súvisieť? máte niekto podobný problém

annaopialova
5. jún 2011

ahoj moze to mat ako ty hovoris ze rada do vsetkeho kope mozno si udrelaprstik a ide jej odpadnut sleduj ci nahodou neuvidis ze sa jej pod nim tlaci novy nechtik

gubcikova
5. jún 2011

naša malá má tiež nepekné nechty na nohách,palčeky sú akoby dolámané.tiež má dosť priestoru pod ním.

lubako
autor
6. jún 2011

Ahojte. dnes sme boli u doktora (chirurga), nie kvôli nechtom, ale pri tej príležitosti som to ukázala. Povedal, že to malé deti často mávajú, môže to byť aj z udierania prstíkov,údajne je to panarícium (niečo akolokálny zápal tkaniva okolo nechtíka). dal mi framykoinovú mastičku. ..no neviem -je to antibiotická mastička, moc nechcem jej dávať antibiotiká - hoci len v mastičke. Ale nerobil z toho žiadnu vedu - takže to asi nič také strašné nie je 🙂
inak tá naša je riadny šinter. Ona nielenže do všetkého kope ale aj všetko škrabká ručičkami , takže aj na ručučkách má pravidelne- zalomemé nechtíky - každú chvíľu musím strihať.zatiaľ sa majte

gubcikova
6. jún 2011

@lubako no tak vidíš je to ok.no my máme problém,že malá si začala okusovať ukazováky 😖