Odlupovanie nechtu počas kiahni

niketopanky
29. mar 2020

Ahoj maminy. Máte skúsenosť že by sa vašim deťom odlupovali nechty po kiahnach? Sme 2 týždne po prekonaní a všimla som si že synovi(9rokov)sa začína odlupovat necht od lôžka na palci ruky. Má to nejaký súvis? Riešili ste to nejako s Dr. alebo vitamínmi? Ďakujem za názory, skúsenosti...

michaela460
29. mar 2020

@niketopanky a nemohol mať zle diagnostikované kiahne? Choroba ruky nohy usta je na pohľad dosť podobná a vtedy sa zvyknú odlupovať nechty

tslobik
29. mar 2020

@niketopanky Mne takto zliezli nechty pri chorobe ruky, nohy, ústa. Malému sa spravila taká bublinka pod nechtom a nalomil sa, mne aj zliezli úplne.

niketopanky
autor
29. mar 2020

@michaela460 to nie. Mal ich všade po tele aj vo vlasoch a navyše sa to u nás prenieslo zo škôlky do školy a malo to kopec detí....

henriettak
30. mar 2020

s kiahňami to podľa mňa nemá nič, to bude zase niečo iné skôr

jankapepe
31. mar 2020

@niketopanky podobne kiahnam je ,, ruky nohy ústa,, tam sa nakoniec super koža a môžu zliezt nechty.

summergirl
6. feb 2022

@tslobik dobrý deň, prosím, ako vyzerá to zliezanie nechtov? Momentálne sme cca mesiac a pol po ruky-nohy-ústa a malému sa tiež pod nechtom na palci ruky spravila bublinka a u mňa to vyzerá, že pôjdu 3 nechty dole, ale úplne sa toho desím. Na palci ruky u seba už vidím, že tam mám tiež bublinku a už takú malú medzeru, takže to už asi pôjde dole. Len si to neviem úplne predstaviť ako to prebieha. Postupne sa nejako odlepí a bude to také poloodlepené alebo to nejako celý necht naraz sa odlepí? A ako dlho vám asi trvalo kým znovu necht narástol a bol ako predtým? Prepáčte, možno hlúpe otázky, ale nikdy som sa s tým nestretla a mám z toho úplne stres 🙈 strašne som dúfala, že keď to len výnimočne zliezajú nechty, že nás to nejako obíde, ale tak asi neobíde 😔