Odsávanie hlienov 10-mesačnému dieťaťu

july0
10. aug 2022

Ahojte ako ste riešili hlieny u vašich bábätiek?Môj syn má 10 mesiacov a ani za svet si nechce dať odsať hlieny 🤦🏻‍♂️ aj keď sa mi náhodou podarí odsať zakaždým to končí veľkým plačom čo sa mu následne zas upchá nos a potom môžem začať odznova odsávať, len to sa bojím že zinfarktuje lebo sa mi zachádza a plačom niekedy aj zvracia. Potom ho neukľudním. Vysávač nemôže ani počuť, pumpičková odsávačka je na tri veci, a odsávačka na ústa to sa mi podarí len málo kedy (tiež pri tom reve,alebo sa odťahuje)Neviem si predstaviť keby mi ochorie že čo budem robiť.

viestta
10. aug 2022

Nám mamy sople neodsavali a tu sme. Otočili nás na brucho a nechali to na gravitáciu. Co vytieklo utreli a bolo

july0
autor
10. aug 2022

@viestta vďaka za radu😅

sima1415
10. aug 2022

@july0 môj to tiež nenávidí , znesie ako tak len tu čo saješ ústami ale vždy keď má spolok utrem najskôr vreckovkou , potom nastriekam morskú vodu/ dám inhalator , nachystám si k dosahu ruky vysávač , dám ho na chrbát a teraz to bude znieť drasticky ale jeho hlavu si dám medzi nohy a mojími nohami mu "ľahnem" na ruky a nohy , tým ho znehybnim a veľmi rýchlo odsajem , zväčša sa nestihne ani spamätať čo sa stalo :D

july0
autor
10. aug 2022

@sima1415 fú ja by som neviem bála by som sa že by mi od revu neskolaboval, lebo vie riadny cirkus urobiť.

gabika128
10. aug 2022

@sima1415 ja tiež tak, rychlo šup šup, na ruky pomojkat a cumel hneď. Keď to trvá dlho tak je to hrozné aj pre mňa aj pre dieťa.😂 odsávam iba keď je to ozaj zlé, že má problém spať v noci.

sima1415
10. aug 2022

@july0 mne robil to isté , dvaja sme ho neudržali a potom ten rev spustil ďalší sopel a konečná ale pri korone som prišla na túto polohu kedy nemá šancu sa pohnúť a tak je to rýchlovka , potom už len pomojkať , ale teraz sa naučil na túto , to si sám chytí ja mu to len pridržím pri nošteku a sajem ( vhodné iba na riedky hlien ) https://www.benulekaren.sk/gama-odsavacka-hlien...

angel993
10. aug 2022

@july0 staršiemu som odsavala raz v živote, trvalo to pol dňa, ale bolo to bez plaču. S obyčajnou odsávačkou, nie na vysávač. On sa vysávača bál. Najprv som mu dala odsávačku na hranie, potom som mu ukázala že jeden koniec sa dáva k nosiku. Potom druhý mne k ústam. A stále som mu vysvetľovala čo budem robiť. Až súhlasil a odsali sme. To bolo jediný raz čo mal zapchaty nos, mal asi 9 mesiacov.

danieladugard
10. aug 2022

mame tri deti, nikdy neodsavame.. proste nechame tiect a utierame. aj tak je to na tri veci. odsajes a tecie dalej.kasli na to, zbytocne ich stresujeme.

majlo1234
10. aug 2022

Ja zas opacne-odsavam/cistim nos od narodenia pravdeone, vzdy ked vidim zaschnute susne. A syn si navykol a nereve vobec. Mozno by som skusila trenovat pomalicky jemne. Pri chorobe zas co najrychlejsie odsat a decko ukludnit

lucik194
11. aug 2022

odsavali sme vysavacom pravidelne obe deti z nosa
to co z nosa vyslo by nikdy same nevyslo. plus pri kazdom soplisku im to zatekalo, mavali do 2 dni s malej nadchy zelenu, takze ked sme zakazdym odsalu bolo to lepsie, jaska ze kricali, zacvakla sim ich novou, zalezitost 20 sekund, pri kriku a jacani sa vzdy este uvolnilo

fiafia
11. aug 2022

@july0 na silu inak sa to nedá. Moju dcéru bolo počuť asi aj o tri ulice ďalej 🤦 najlepšie je keď niekto pridrzi tak je to záležitosť pár sekúnd. Lepšie ako by to malo prejsť na uška alebo priedusky

mimi3008
11. aug 2022

Nasivin pre dojcata

dwightvb
11. aug 2022

urcite odsat ked nemoze dychat, taketo male deti vedia dychat len nosom. Plac je normalny a aspom sam o sebe uvolni dychacie cesty. Treba ho spravne drzat a hlavne hlavicku aby nou ani nepohol. Odsavanim sa vyvarujete tomu ze to ztecie nizsie a mensia sanca infekcie hornych dychacich ciest

oblecenie99
11. aug 2022

Nuž.. riešila som to, skúšali sme rôzne odsávačky, a napokon víťazom je tá odsávačka na vysávač. Plače, jasné, že plače (reve) ale keď je to už nevyhnutné, v noci sa ide zadusiť kašľom zo zatekajúcich hlienov, tak nič iné nezostáva. Robím to sama, keď sme na to viacerí, tak to dieťa ešte viac vystresuje, mám už na to vytrénovanú polohu a účinné hmaty a chvaty, do 20 sekúnd hotovo. Vyfúkať nos ešte nechce a nevie, aj keď trénujeme. Predtým mu ináč stále prepláchnem nos morskou vodu (v spreji, je aj pre deti, Dr. Max má dokonca také, že sa dá v akejkoľvek polohe nastriekať..).