Odsávanie soplíkov

matulik503
5. dec 2016

Ahojte mamicky dneska som 2 mesacnej cerke odsavala sopliky a mala som v odsavacke okrem soplika trosicku krvicky je to vazne

hradnapani
5. dec 2016

@matulik503 nie. je to normalne, asi jej tym podtlakom praskla nejaka mala cievka v nosteku. Treba odsavanie obmedzit alebo pouzivat nieco na zvlhcenie nosteka pred a po odsavani.

matulik503
autor
5. dec 2016

Dakujem

tinapa
5. dec 2016

@matulik503 Ja som pri tak malom babätku používala ešte tú jednoduchú odsávačku, nie tú na vysavač.

matulik503
autor
5. dec 2016

Ta tak nam kazala nasa doktorka

katuli3nocka
6. dec 2016

My sme tiež odsávali odsávačkou pripojiteľnou na vysávač aj keď bol malé bábätko... Ale na Tvojom mieste by som asi zavolala pediatričke/pediatrovi ako sa pýtať na MK

bosoriak
6. dec 2016

@matulik503 Trocha krvi je normalne, detska nosova sliznica je predsa len trochu viac citliva, nez dospelacka. A ak odsavas casto, je to mozno sposobene aj tym. Treba pred odsavanim kvapnut do nosa fyziologicky roztok alebo nosove spreje pre deti (Sterimar alebo Mar), nechat chvilu posobit a az potom vysavat.
Kvoli trochu krvi z nosa predsa nemusis volat lekara hned.

lobic
6. dec 2016

Zalezi od toho ze ci je chore alebo su to len susniky lebo niekedy nejde len ta jednoucha odsavacka a ak to ma babatku pomoct tak aj ta na vysavac je dobra a mozno mu len nejaka cievka praskla v nosiku a to nie je nic vazne pokial to netecie velmi tak to nic nie je hlavne ziadnu paniku