Odstránenie nosných mandlí

4. feb 2023

Ahojte mamicky, aké mate skusenosti s odstránením nosných mandlí. Dcéra 5r má mandle zväčšené na 2-3 stupen. Odporúčajú ich 2 ORL lekárky odstranit. No cela rodina má odhovára. Tak by si som si chcela vypocut vás, ktoré ste tento zakrok absolvovali u deti? Znížila sa u vás chorobnosť? Vdaka

kacena4
4. feb 2023

ano znizila velmi, vsak preto sa to robi nie... lekar ti to neodporuci len tak aby týral dieta

riskoh
4. feb 2023

Synovi vyberali ako trojrocnemu, veľmi mu to pomohlo....

pribinak
4. feb 2023

Dala som synovi vybrať a ľutujem že som to nedala urobiť skôr. Veľmi veľmi mu to pomohlo

Otázka ale je: cela rodina má medicínske vzdelanie? Špecializácia orl?

autor
4. feb 2023

@pribinak no práve nemá, ale buď sú všeobecne odporci zákrokov, alebo mi rozpravaju JPP pribehy, ako dieťa bude ešte viac chore, bude mat traumy a pod. Je to strašne. Ja chcem dat na pokyny lekarov dceru zoperovať a preto som si šla sem vypocut rodicov, ktori si tým presli.

pribinak
4. feb 2023

Prešli sme si tým a odporúčam. Čomu nerozumiem je, že načo rozoberáš zdravotný stav svojej dcéry s ľudmi ktorí téme nerozumejú len mudrujú

Ak neveríš jednej orl doktorke tak chod s dcérou na konzultáciu k inej

kika831
4. feb 2023

Mame prave za sebou. Kludne mi napiste ss.

mamalen
4. feb 2023

Urcite odporucam. Aj syn si pochvaloval, ze sa mu lepsie dycha. Mal 3 roky.

autor
4. feb 2023

@pribinak bola to len informacia jednemu členovi rodiny, ale rozšírila sa ako mor, pritom jej nejdem dat zmenit pohlavie, ale len vybrat mandle 🙄 práve, že som bola u dvoch ORL doktoriek. Obe sa vyjadrili, že to nemusi pomôcť k zníženiu chorobnosti, ale môže to pomôcť. Dcéra je už 1,5 roka v škôlke a každý tretí tyzden je chora doma.

autor
4. feb 2023

Dakujem mamicky za zdieľanie vasich skusenosti

iwka1984
4. feb 2023

Môjmu 4 ročnému vyberali 3 týždne dozadu v BB, ak sa bojíš zákroku nemáš sa čoho naozaj, môj ani nevie že mu niečo robili 😂 čo sa týka chorobnosti tak uvidíme lebo nás práve navštívili sople ale aj tak vidno že sa mu dýcha oveľa lepšie ako pred operáciou 😁

mimikarol
4. feb 2023

Necelý 1,5 roka má vybraté mandle. Odvtedy ani 1x zapálené uši, dovtedy často. U nás to veľmi pomohlo. Pred nedávnom jej zmenšovali aj krčné, tak dúfam že to pomôže tiež

joannita
4. feb 2023

Mne odporucali vybrat synovi 4r mandle, ale nedala som. Chorobnost sa mu znizila aj tak rapidne. Tento rok v skolke chybal len 3 dni.
Prvy rok bol stale cbory.