Okusovanie nechtov 5 ročným chlapcom

cistko
14. mar 2013

Neviem, ci som temu zaradila do spravneho fora - ak nie, vopred sa ospravedlnujem. Syn ma 5 rokov a zacal si okusovat nechty. Nepomaha vysvetlovanie ani upozornovanie. Ani strasenie. Pravdepodobne je to silnejsie ako jeho snaha. Sluboval, ze uz nebude ale nevie si rozkazat. Snazime sa ho upozornovat, ale ked je v skolke tak ho nikto neupozorni. Prsty ma uz skarede, dokonca zacal okusovat kozicku okolo nechtov. Stretla ste sa s tym niektora? Vedeli by ste mi poradit co robit? Dakujem.

xlucia
14. mar 2013

@cistko existuje specialny lak na nechty. je netoxicky a je v mnohych odtienoch a aj bezfarebny. kup ten priestvitny a natri mu nechty. nebude to vobec vidiet, ale nechtu budu chutit strasne horko a prestane s tym

cistko
autor
14. mar 2013

@xlucia dakujem, kde najdem taky lak?

qwerty81
14. mar 2013

Nepotesim ta. Ja mam 32 rokov a okusujem si nechty dodnes. A nepomohlo mi v detstve vobec nic. Ani strasenie, vyhrazky, strkanie prstov do soli, sluby - proste nic. Dokonca teraz v dospelosti mi nepomohli ani gelove nechty. je to proste otrasny, blby zvyk, ktoreho sa tvoj syn zbavi len ked on sam bude chciet. Si myslim.

xlucia
14. mar 2013

@cistko asi len na internete. v klasickom obchode som to nevidela

mirka_aa
14. mar 2013

no ja som ten lak mala , to nie je ani ze lak ale taka hooorka vodicka...jediny problem bol v tom ,ze potom vsetkeho coho sa s tymi prstami dotkne,vsetko je horke,teda ked som si dala prst k ustam,aj pery som mala horke...a tak som si casom na tu horkost zvykla a uz nepomahalo ani to :D a kusem si dodnes :( tiez som schopna okusat aj gelove nechty... ten lak dostat kupit tusim aj v lekarni...

mirka1611
14. mar 2013

ja tak isto kusem dodnes a od malička..nepomohlo nic, ani prosby, sluby, nadavanie, vyhrazanie, zalepovanie prstov levkoplastom.... je to asi niekde hlboko v psychike.

cistko
autor
14. mar 2013

Nestraste ma dievcata:/ ano citala som na nete, vela ludi radilo navstevu psychologa, ze by to mohlo byt zo stresu ci nervozity - pisali, ze si deticky okusuju nechty ked sa ucia alebo pred zapasmi, treningami...nas Kubi kuse napriklad ked je zamysleny - zateleny, ked cumi na telku sa pozabudne a kuse, inak som nepostrehla. Ale dnes som si vsimla, ze ma uz okusanu aj kozicku okolo nechta:/ mam par kamaratiek co si kusu nechty a vyzera to naozaj otrasne:/:/ nasla som par odporucani na ten lak na nechty, len mi stale nikto neporadil kde ho kupit a tiez na nosenie rukavic doma, alebo nejaku hru do ruky - gumu, inteligentnu plasteinu ze ho to mozno zaujme a nezamera sa na nechty...a tiez sposob odmenovania, tak sme zacali tym - kazdu sobotu sme doteraz strihali nechty, len Kubimu uz dva mesiace nie:/ tak ked pride sobota a budeme mat co ostrihat dostane gormita, no a hned ako sa dostanem do mesta tak skusim aj tu inteligentnu plastelinu, mala by byt v hrackarni nie? No a dufam, ze to zaberie, ak nie tak budeme pokracovat rukavicami, lakom a dufam, ze ku psychologicke to az nedojde:/:/

cistko
autor
14. mar 2013

nasla som par lakov na nete ale nikde som nenasla ci su vhodne aj pre deti...

yukki
14. mar 2013

@cistko my sme vyskúšali všetko. Aj protihryzace laky, aj hryzátko na krku zavesené aj všade nejaké hryzátka, aj rukavičky-tenunké, krásne....aj motiváciu-mala dostať trampolínu!!!!!!!!!! nič, nič. Potom kôli aj! iným veciam, jej dala psychiatrička liek...brala ho len tri mesiace..a ohrýzanie prestalo. po rokoch.....prestalo. teraz liek neberie a hryzie si, ale menej, omnoho menej...

asfodelka
14. mar 2013

@cistko no ja Ta potesim. ako decko som si hryzla nechty, aj na nohach 🙂 a preslo ma to este na zakladnej. drzim palce

kacena4
14. mar 2013

@cistko moja dcerka si ich otrhava a tak ani lan nezaberie lebo ich nedava do ust, zozenies ho v klasickych lekarniach vypitaj si ho normalne od tetusky je priesvitny a uvidis ci zaberie a kedze nechty su z vrchu a nie od dlani tak by s tym nemal dochadzat do kontaktu napr. pri jedle takze ked zaschce nebude horke nic a je to fakt psychykou. ked je dieta vystrovane (aj dospely) tak sa nejako odreagovava napr. pri tej telke ked pozera neico co ho zaujme (napr. bojovy filmy 😅 😅 ) tak je v napati a to sa odzrkadluje do nervozity 😝 skus mu obmedzit telku a nech viac robi nieco ine - vonku, hranie sa (manualne nie na pc 😅 😅 ) ked si najde zalubu moze casom prestat napr. dcerka zacala kreslit a vsetky je ok, ale akonahle nic nerobi sedi pred telkou alebo ide do postele uz aj zacina s nudenim a otrhavanim nechtov. psycholog ti poradi aky problem ma maly ked sa tak stresujuco prejavuje a mozete to zacat riesit odporucam

cistko
autor
14. mar 2013

@kacena4 no teraz som si uvedomila - u nas televizor nefunguje casto, praveze stale niekam chodime, nieco robime, telka len prlezitostne - ale ano, vzdy to su bojove rozpravky - nerozumiem tomu ale teraz ma take obobie - gormit, bakugan a ine cinske ci japonske potvory ci co to vlastne je - a presne take rozpravky si aj vybera bojove, skusime zmenit toto a vratime sa ku detskym krasnym rozpravkam bez bojov a bitiek, mozno aj toto ma vplyv...dakujem za radu 😵
aj vam ostatne mamicky, aj ked vela pozitivneho som sa tu nedozvedela, vyzera to byt na dlhy boj... 😖

zuzanale
15. mar 2013

@cistko ahoj ja som lak kúpila v dm drogerii tam ho isto majú 😉 a ako sa zbaviť ohrýzania nechtov na to asi zaručená rada nieje ale zvyčajne aspoň u nás spúšťač stresová situácia moja staršia prvý raz začala v 4,5 roku keď mi zomrela mamka potom po 3 mes prestala keď sme začali lakovať týmto lakom vtedy zabral ... druhý krát začala ohrýzať v septembri keď nastúpila do školy darmo že tam chodila a aj teraz chodí rada ten prvý stres zo zmeny zauradoval a stal sa z toho zlozvyk a nepomohol ani lak ani upozorniť nič až teraz si postupne uvedomila že ju prsty bolia tak prestala ... inak hrýzla tiež pri telke alebo keď sa zamyslela prvý mes aj perá aj ceruzky všetko obžuté bolo 😅

vieruna
14. jún 2013

Obnovim temu 🙂 Moj mensi si zacal niekedy pred Vianocami okusovat nechty. Odkukal do v skolke od kamosa. Po Vianociach ostali cca mesiac doma, lebo mali kiahne. Na okusovanie zabudol. Ked sa vratili do skolky, tak si Janko znova zacal okusovat. Po chvili sa k nemu pridal aj Misko. Janko to dotiahol do "dokonalosti" Okusuje si aj na nohach 😠 Nepomaha nic. Myslim, ze to zacal robit hlavne kvoli tomu, ze mu strasne vadilo, ked som mu strihala nechty. U kamosa videl, ze sa to da aj odkusnut tak si na to zvykol a ohlodava o 106. Ja mu ich aj tak raz za tyzden s ostatnymi striham a asi vyskusam aj ten lak. Jezis to bude ostuda, ze Janci si lakuje nechty ako baba.... Som zvedava

marilea
1. aug 2013

babenky,ja už som zdrvená...moja dcérka,má 7 rokov,ale je to des aké má škaredé dohlodané prsty...som z toho nešťastná a vôbec nič nezaberá...už mala pár krát aj infekciu,lebo si tam samozrejme zaniesla špinu tak sa jej to zapálilo,že sme museli ísť na kožné...no hrôza...hanbím sa aj učiteľky v škole nakoľko som detská zdravotná sestra a neviem si dať rady. Vyskúšali sme aj laky aj kade čo iné a nič nepomáha...doma si nikto z nás nehryzie prsty ,takže si vôbec neviem dať rady. :(