Opakované afty u 2,5-ročnej

patulieenka
24. apr 2023

Ahojte, mate niekto skusenost s aftami ? Uz rok ma dcera takmer kazdy mesiac afty v ustach , spolu s tym aj horucky. Nepride mi to uz vobec v poriadku.
Uz zo zúfalstva som aj googlila a nasla som PFAPA syndrom( periodické horucky), priznaky sedia uplne na malu, no nechcem stanovovať diagnózy.
Krvné testy ma v poriadku , caka nas este imunologicke vysetrenie. Dakujem za odpovede

romanka_369
24. apr 2023

Ahoj, ja mam 3 rocnu ktora ma v ustach pravidelne aj 3 velke afty. Len co sa ich zbavime objavia sa dalsie a trva to uz 4 mesiace. Najviac nam pomaha striekat ich tamtum verde sprejom. Teploty nemala, ju drzi kasel a neustali sopel. Vsetky vyšetrenia co nám robili mala v poriadku az teda nakoniec sa ukazalo u imunologicky ze je alergik a vlastne ta stala nadcha ktoru ma jej sposobuje afty. Dostala len nieky na zlepsenie imunity a v liecbe aftov mame pokracovat ako do teraz. Takže aj u vás sa možno niečo na vyšetrení u imunologicky objavi.

ildiko36
24. apr 2023

@patulieenka vyskúšajte vyplachovanie ústnej dutiny so sodabikarbonou, riedenú s vodou