Opakovaný novorodenecký skríning. Je to normálne?

cigaretka5
24. júl 2010

Baby mam ist s malou na opakovany
novorodenecky skrining. Vraj jeden vyskedok
je nejasny nemate niektora skusenost?

latvia
24. júl 2010

ktory vysledok je nejasny?

cigaretka5
autor
24. júl 2010

No to mi nevedela povedat vraj to neuviedli , hovoril ale za predpoklada fenylketonuriu ci ako sa to vola.

latvia
24. júl 2010
danielaviki
24. júl 2010

@cigaretka5 ahoj, moj syn ma fenylketonuriu.my sme boli zavolani do nemocnice na 7 dni,kde malemu robili opakovane krvne testy, aby mu to potvrdili alebo vyvratili.

cigaretka5
autor
24. júl 2010

@danielaviki No mne doktorka povedala ze vyskedok je nejasny a ze odber urobi ona. O nemocke nicnehovorila. Snad keby to bolo hranicne nas pozvu Rovno do nemocky, nie?

cigaretka5
autor
24. júl 2010

@danielaviki Ako sa to umaleho prejavovalo?

danielaviki
24. júl 2010

@cigaretka5 U nas to bolo tak, ze mi volal pediater, ze maly ma zly vysledok, ani nepovedal, ze o co ide poriadne, len ze sa mam dostavit do prijimacej ambulancii. tam my vsetko vysvetlili, hned si nas tam nechali. maly mal vtedy 10 dni. teraz chodime do metabolickej ambulancii a tiez tam minule prisla mamicka na opakovany krvny test, o nemocnici jej nic nehovorili. spravia test a uvidis. nemocnica bola o tom, ze som maleho nemohla kojit,ale dostaval specialne umele mlieko Anamix, ktore je urcene pre fenylketonurikov a to mu znizilo hladinu fenylalaninu.to je latka-bielkovina, ktora sa mu nesmie hromadit v krvi.

danielaviki
24. júl 2010

@cigaretka5 nijak sa to neprejav, to sa zisti jedine z krvi.

groka
10. sep 2010

prosim vas neviete do kolkych dni pridu vysledky po opakovanomo teste na fenylketonuriu?

dena69
10. sep 2010

@groka nám robili opakovaný odber ale do dnešného dňa sa nik neozval 😠 ked som sa pýtala dr tak povedala,že to je potom dobre...tak dúfajme,že áno 😒

groka
10. sep 2010

@dena69 dakujem pekne

dena69
10. sep 2010

@groka za málo... 😉