Opakujúce sa červené flaky na koži dieťaťa

silvia_nemethova
7. máj 2015

Ahojte, prosím potrebujem radu ohladom 3 ročného dievčatka. Vyše 5 týždňov sa ráno vysype do nepekných červených flakov hlavne v oblasti zadnej strany stehien, zadoček, niekedy aj bruško a raz aj nohy. Ráno sa tak zobudí, na večer často nie je ani stopa po flakoch, zmiznú aj bez fenistilu. Ráno niekedy vačší vysyp, niekedy miernejší. Vyšiel jej pozitívny test na mykoplazmy, urobili jej ho v domnení, že flaky zmiznú po preliečení antibiotikami. Po dvoch týždňoch Klacidu su flaky v rovnakom stave. Zdá sa, že prísna dieta, vyradenie mliečnej formuly, aviváž, krémy, ani nič iné nemá vplyv na rozsah výsypu. Flaky sú aj mierne vystúpené, ale to tiež len niekedy. V pondelok máme termín u alergológa, ak by ste mali akúkolvek radu, alebo skusenosť, budem velmi vďačná. Ďakujem velmi pekne! S pozdravom Silvia

levanda
9. máj 2015

@silvia_nemethova ahoj, u dcerky vyzerala podobne alergicka zihlavka na jedlo. Vyzeralo to ako po poprhleni zihlavou. Zistili sme časom, že to bolo najma z uhorky, redkovky, ... Ale kedze ste už boli u Dr., toto to asi nebude. Tak aspoň naša skúsenosť. Držím palce u alergologa.

veriiii
9. máj 2015

to ma len od trupu dolu?a stipance od plostic a pod dr vylucila?

danielahamar
14. máj 2015

no ako ste dopadli u mudr.?

silvia_nemethova
autor
18. máj 2015

Vzali jej krvne odbery na vsetko, stalo to 80,- a v polke juna budu vysledky. Tak dam vediet, ked sa nieco dozviem:/

david93
18. máj 2015

pozri posteľ, či tam nemáte ploštice, lebo veľmi sa to podobá na štípance

silvia_nemethova
autor
19. máj 2015

@david93 Vies co, denne pozeram, vecer baterkou a nenasla som zatial. Ked ona sa vysype behom 10 minut len tak pri TV povedzme a do pol hodiny je to prec a tak dokola. Divneee 😒 ☹

danielahamar
19. máj 2015

@silvia_nemethova tiež som bola dnes u mudr. na odbery idem koncom mája, ale dala mi zatial lieky, mne to vyzerá na nejakú alergickú reakciu vyvolanú uštipnutím neznámeho hmyzu.... a čo jej dali spraviť, aké testy, teda načo? 😕

silvia_nemethova
autor
20. máj 2015

@danielahamar Bol s nou manzel, povedal ze uplne na vsetko su to testy, nevedel konkretnejsie. Ja som uz uplne zufala, lebo ked som s nou bola u rodicov, nemala to! Vcera sa jej okolo clenkov urobili dokonca pasy akoby po ponozkach akurat ze ziadne nemala. Uplne cervene zapalene lemy okolo clenkov. Dnes uz opat bodky. Ja som z toho uz dost na nervy. Kebyze nemam este skolacku, hned sa zbalim a idem k rodicom s nimi. Byvaju ale v inom meste. Vystriekala som byt, zda sa mi, ze to nebude potrevina, neviem :(

david93
20. máj 2015

@silvia_nemethova pozri hlavne záhyby na gauči, alebo posteli, ak je to hmyz tak tam sa bude skrývať, mali sme a neprajem nikomu

danielahamar
20. máj 2015

@silvia_nemethova nestresuj, môže to byť aj nejaká pleseň, aj alergia. ja by som ju na týždeň zobrala zo školy a dala k rodičom, a uvidíš či sa jej to tvorí dalej alebo nie, a tým pádom môžeš vylúčiť určité veci

kaja73
20. máj 2015

@silvia_nemethova mne to pride ako stipnce od plostice...reakcia nemusi byt hned..moze byt aj po 3 dnoch...vyzor stipnaca sa casom moze menit.. raz je lepsie raz horsie....skus v noci okolo 2-3h opakovane svietit baterkou na postel kde mala spi- len vtedy vyliezaju potvory von...a kludne sa jej to moze vyhodit aj pred tvojimi ocami...lebo reakcie nemusia byt hned po ustipnuti.....vyskusaj jej na noc dat leginy,ponozky cez ne a hore jej daj dake tricko dosplecke s dlhymi rukavmi a zaviaz rukavy tak aby plostica nemala pristup k telu...pristupna bude len tvar a krk....viac noci nech takto spi a uvidis ci stipance budu na tvari a krku pribudat a na tele miznut....plostića nevlezie pod oblecenie...ak sa to potvrdi tak neries biolitom ale len odbornikmi...

silvia_nemethova
autor
21. máj 2015

@kaja73 hmm, nebude to plostica. Dnes výsyp aj so zvýšenou teplotou 37,5C. Cely den po vyšetreniach na Kramároch. Nemali miesto, tak nás hospitalizujú v pondelok 7-10dni. Som tak vyčerpaná, že som celý deň presmoklila. Mám doma ešte jednu školáčku, tá to snáď najhoršie zvláda. Aj tak si nejak nemyslím, že to bude kožné oddelenie. Je to už skoro dva mesiace, casto zvýšená teplota, malátnost... Bojím sa, čo sa dozviem. Hlavne nech už je to!

kaja73
23. máj 2015

@silvia_nemethova to mi je luto..viem ake stresy prezivas...poznam to. 😢
inak ak by to boli plostice, tak ked ju hryzu kazdu noc tak aj teplota moze vystupit....ja tam vidim stipnce husto vedla seba..takto to ozaj moze vyzera a aj tepota moze byt ak je ich vela a casto....ozaj ju skus obliect aby na telo nemal pristup v noci ziaden hmyz,chrobak....ved za to nic nedas....a v noci svietit baterkou okolo postele a na postel.....okolo 2-3 nadranom....vtedy vyliezaju hnusoby....drzim palce nech to nie je nic vazne...

danielahamar
24. máj 2015

@silvia_nemethova strašne sa mi to podobá nato moje, hlavne ten krk a nohy 😕 ja som dostala liečbu prednison /7dní+ helicid/ a 120+180 fixit, pre istotu mám aj pero adrenalín a mastičky, beriem to cca 5dní tuším, fľaky mi nemiznú, ale zatial blednú, hlavne sa mi nerobia nové, v utorok idem na tie odbery ☹

skazka
5. jún 2015

@silvia_nemethova chcem sa spytat ako ste dopadli v nemocnici? co vami zistili/robili...
diskusiu sledujem a podobne flaky ma aj nasa dcera....

danielahamar
5. jún 2015

ja sa hlásim znova, výsledky ešte nemám, ako náhle som prestala brať prednison, tak sa mi to vyhadzuje znova 😔 takže v pondelok klusám k mudr, že čo ešte mesiac do výsledkov

silvia_nemethova
autor
5. jún 2015

Zdravim Vas, po tyzdni v nemocnici uplne vsetky vysetrenia dopadli dobre, pustili nas s diagnozou UTRIKARIA. Dnes som bola u alergologicky, uplne vsetky rozsirene testy su v norme, absolutne ziadny vykyv. Mala je na Dithiadene, akonahle ho nepodam, zacina sa vyhadzovat opat. Som uplne zufala. Prepustili nas s tym, ze Dithiaden a Denerel dlhodobo. Ze asi telo bojuje s virozami jedna po druhej. Tak vam asi nijak nepomozem:(

fishie
5. jún 2015

@silvia_nemethova ak ide o urtikariu a vysetreniami nezistili ziadnu alergiu, ziadajte vysetrenie na histaminovu intoleranciu. Ak enzym stiepiaci histamin (diaminooxidaza) ma nizku hladinu alebo aktivitu, potom je v tele vela histaminu, ktory urtikariu sposobuje. Moze to vysetrit gastroenterolog alebo alergolog

silvia_nemethova
autor
6. jún 2015

@fishie Histaminova intolerancia uplne v poriadku. Tiez som myslela, ze toto by mohlo byt. Dakujem ale aj tak!

majka99999
6. jún 2015

@silvia_nemethova ja som bola v nemocnici s akutnou urtikariou, mne zabrali azhydrokortikoidy priamo do zily a odvtedy sa to neopakovalo. Skoda, ze som tvoj prispevok nevidela skor, mala som to taketo, este aj horsie na stehnach sa mi to zlialo do jednej 30 cm urtiky. Uz je to viac ako 3 roky, akurat som bola tehotna v 2. mesiaci. Skusali mi aj miernejsiu liecbu, ale zabrala aj 200ka toho hydrokortikoidu.

majka99999
6. jún 2015

@silvia_nemethova bola som tam.na rozkoch a vode v tej nemocnici, ajtak sa mi vyhadzovali nove

fishie
7. jún 2015

Mne sa urtikaria prejavila asi mesiac po uzivani antibiotik Amosiklav. V mojom pripade slo o spalenie sliznice tenkeho creva, v ktorom sa tvori diaminooxidaza. Takisto som mala problemy s travenim. Najhorsie bolo, ze kazdy doktor si liecil len svoje-kozny urtiku a gastroenterolog travenie a to tym najhorsim sposobom. Na gastre mi nasadili antacida, co mi este zhorsilo travenie. Nakoniec som si vypytala pankreaticke enzymi a vylucila zo stravy vsetky potraviny, ktore mohli v creve kvasit alebo sluzili ako potrava pre patogenne bakterie v creve. Cize som zila na dusenej cukete, pore, na salatoch...uzivanim aloe vera, kokosoveho oleja a traviacimi enzymami som sa dala sama do poriadku napriek faktu, ze som mala diagnostikovanu idiopaticku urtikariu a mala som sa s tym naucit zit. Ak ma hladinu DAO v poriadku, moze byt problem aj v ucinnosti enzymu. Odporucam viest si zaznam o vsetkom co zje a sledovat zmeny

mamicka_2013
18. dec 2015

Žeby to bol nedostatok nejakého vitamínu zo skupiny B alebo D? Skús pozisťovať aj také niečo.

sisiska
19. jún 2016

@silvia_nemethova prosim Ta, co vam zistili ako pricinu tychto flakov, o ktorych si pisala v decembri? robili vam testy aj na histaminovu intoleranciu?

silvia_nemethova
autor
19. jún 2016

@sisiska Robili nam uplne vsetko a nezistili nic. Uzavreli to ako parainfekcna zihlavka, co znamena, ze vzdy ked ma Amelia virozu, alebo akykolvek bacil, tak sa vysype. Musim ale povedat, ze nie vzdy je to tak:/ Ja som jej vysadila po roku vsetky lieky, dithiadeny, denerel aj zodac. Stav je rovnaky, ako ked ich brala.

sisiska
19. jún 2016

@silvia_nemethova a ako casto sa Ti mala vyhadzuje? my mame rovnaky problem s dcerkou...vyhadzuje sa, aj ked nema virozu? ako casto asi? je to pre mna velmi dolezite, lebo ja uz neviem, co robit...

silvia_nemethova
autor
20. jún 2016

@sisiska je to relativne. Ked ma virozu, ale aj ked nema. Momentalne je uplne chora a nema nic :/ Snazim sa hovorit si, ze to prejde. Uz nepatram po pricine. V nemocnici na kramaroch povedali, ze vsetky vysetrenia su v poriadku a ze z toho vyrastie. Neviem uplne povedat ako casto, naposledy predvcerom mala par na stehnach, ale po 3 hodinach zmizlo.

sisiska
20. jún 2016

@silvia_nemethova ok, dakujem za odpoved 🙂

silvia_nemethova
autor
21. jún 2016

@sisiska drzim palce, keby hocico, kludne napis!