Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Opakujúce sa choroby

andreaa1983
15. dec 2015

Ahojte. Idem skusit, ci ste sa niekto nestretli s niecim takym ako prezivame my. Mam syna ktory bude mat o par mesiacov 4 roky. Pokial mu isli zubky (do 2. rokov) byval prechladnuty dost casto, nic vazne. Ked uz boli zubky vonku, nemali sme comu sopliky pripisovat. Ako rastie vsetko sa nejako zhorsuje. Vsetko to zacalo tym, ze maval dost casto horucky, ktore niekedy trvali tri dni a zrazu bolo po vsetkom, niekedy to prerastlo do choroby, niekedy len tie horucky... posledny rok to vsetko vzdy zacina byt sprevadzane aj kaslom. a toto zacina byt nas problem. posledny septembrovy tyzden klasicky vybehli teploty, kasel, nadcha.. dutiny totalne zapecene, tak sme davali mar a vibrocil... nepomohlo... doktorka nas tri tyzdne odbijala... vypil kadejake sirupy a vsetko sa len zhorsovalo. cez vikend sme skoncili na pohotovosti co nonstop kaslal a dusil sa, v noci nevedel spat a prosil ma nech nieco urobim, dali sme uterak na radiator, mentolovu masticku na hrud.. na pohotovosti mu dali fenistil, sinecod, ventolin... take kvanta liekov co to moje chuda poje, uz mi je z toho do placu. ok, toto vsetko sme brali a kasel sa zhorsoval... tak po tyzdni sup k obvodnej a teda zvysene crp, tak dalsie atb zinnat na 10 dni. po dobrati zinnatu opat par dni dobre a ked uz som videla ze sa v nom po par dnoch znova nieco startuje, tak uz som sa proste nenechala odbijat, isli sme imunologicke, ta nakazala urobit serologiu, zistili mu ze ma zvysene hodnoty na EBV virus (normal do 20, maly ma 700) je to virus sposobujuci infekcnu mononukleozu. pytam sa naco sme cakali???? ok. pani imunologicka povedala, ze virus je neaktivny, ze tu infekcnu mononukleozu prekonal, nasadila mu dlhodobo isoprinosine, rano berie este aerius na alergiu. A OPAT. Hnusny dusivy kasel s ktorym si neviem rady. Voalal som obvodnej lekarke, ta imunologicke, a ze dajte mu erdomed (sirup na kasel) ZASE. Podotykam, ze ho bral 4 dni a ako keby vodu pil, este sa mu prihorsovalo.Jedine kedy sa vyspi bez dusenia je ked mu dam na radu lekarky na noc dithiaden. Ja uz som zufala z toho mnozstva liekov. Nechcem aby bral take kvanta a neviem co mam robit. Tak som dnes naklusala k lekarke, urobila mu opat CRP a negativne. Imunologicka mi predpisala antiastmatika, co pre mna zacina byt signal, ze mam nieco zmenit, urobit, ale ja netusim co. Dakujem kazdemu kto si to precita a skusi mi napisat nazor, radu, cokolvek. Len chcem pomoct svojmu dietatu a nejako sa v tom stracam. A niekde hlboko citim, ze to, aby vypil litre sirupov na kasel a pojedol za tri mesiace viac liekov ako ja za cely zivot nie je ok.

tanana22
15. dec 2015

Je hrozné keď nevieš pomôcť vlastnému dieťaťu a pohadzuju si ho z dverí do dverí. My sme mali podobný problém. Kašeľ,kašeľ a kašeľ. Chodila som k lekárom ako na teplé rožky. Veľa som čítala o kašli a jeho príčinách. Potom som sa dočítala aký vplyv má skrytý reflux na tieto kašle. Môj malý nemal ani náznak ničoho na reflux. Nemal nikdy problém s trávením alebo vracanim vôbec nič. Len stále hrozné kašle. Pýtala som sa teda na gastroentrologicke vyšetrenie samozrejme detské. A veru reflux potvrdili. Teraz je to už omnoho lepšie ako predtým lebo vieme že musíme dávať pozor na stravu. Predtým sme to nevedeli a jemu tá zaludocna kyseliny drazdila celý hrtan a preto toľko kaslal.

pribinak
15. dec 2015

ked je jesen zla, ziadala by som o testy na plesne

andreaa1983
autor
15. dec 2015

@tanana22 nie som odbornik, ale myslim, ze toto nebude nas problem, kasle a dusi sa prevazne v noci, ale precitam si o tom. Dakujem.

andreaa1983
autor
15. dec 2015

@pribinak sorry za hlupu otazku, ale koho? Alergologicku?

pribinak
15. dec 2015

@andreaa1983 alergiologicku a imunologicku

andreaa1983
autor
15. dec 2015

No dobre a ako zistim ci mame doma plesne?

andreaa1983
autor
15. dec 2015
pribinak
15. dec 2015

@andreaa1983 nie doma, vonku, napr ked padaju listy zo stromov a hniju na zemi

andreaa1983
autor
15. dec 2015

Aha. Dakujem.

kittykat22
15. dec 2015

@andreaa1983 ak je organizmus dlhodobo chory tak sa stava, ze sa choroba po prelieceni vracia a niekedy aj 2x. Chapem ze je to frustrujuce, ale rehabilitacia tela ktore bolo mozno chore rok alebo dva potrebuje cas. Pocitaj cca pol roka na doliecenie, a potom je vzdy narocne obdobie s nadchadzajucou zimou.

8291
15. dec 2015

Určite rieš alergologa,detickam ktoré majú alergiu na čokolvek sa takéto stavy zhorsuju na večer a na noc.a somztejme nemusí to byt alergia,mononukleozu veľa deticiek prekonalo ako babätka a bez akychkolvek priznakova príde sa nato náhodne ako pri tvojom drobcovi.pokial je vírus neaktívny ťazkosti by nemal robiť.a ešte ma napadlo ze keď uz fakt nevieš ako pomôcť a si zufala skús biorezonanciu,ja s tým skúsenosti nemam ale pocujem na ňu samé pozitivne reakcie aj zným to dost pomohlo.ublížiť to neubliži a stoji to za pokus.zahrňa to aj diagnostiku.veľa šťastia

andreaa1983
autor
15. dec 2015

@8291
@kittykat22
Este mi napadlo, ze mu robili fybroskopiu a ma stupen 3 co sa nosnej mandle tyka... ci aj to nerobi sarapatu. Len sa nevieme dopracovat k vyberu lebo furt choroba.

chjulia
15. dec 2015

@andreaa1983 určite by som sa zamyslela aj nad tým refluxom, naozaj býva častou príčinou kašľa aj v noci, pokiaľ človek nespí vo vyvýšenej polohe, veľakrát je skrytý a dlhodobo neliečený môže narobiť riadne problémy. Potom tiež či mu toto nevyvoláva prostredie - napr. aj tie plesne, nejaké látky v dome, v blízkom okolí, neviem - neskúšali ste zmenu prostredia, či sa mu neuľaví - napr. more, Vysoké Tatry....?

smoulingirl
15. dec 2015

Ahoj, robili malemu testy na alergie? Prach, roztoce, zvieraci epitel, plesne?

andreaa1983
autor
15. dec 2015

@chjulia ono ja mam este jedneho drobca rocneho a ist niekam znamena na dlhsie aby sa nieco zistilo a prejavillo zlepsenie a to teraz nejde.. ale aj mna uz napada kadeco... dnes si idem pozicat vlhkomer ci ako sa to vola a skusim aku tu mame vlhkost pripadne sucho.. o tom refluxe pozrem, fakt by mi netrklo ze aj stvorrocne dieta moze mat tento problem..

kittykat22
15. dec 2015

@andreaa1983 ja by som skusila este raz preliecit ako predtym a potom by som sa vrhla na dalsie riesenia, keby sa to vratilo.

Chapem ze je to frustrujuce 😒

andreaa1983
autor
15. dec 2015

@smoulingirl mam pocit, ze ano, zajtra zavolam imunologicke a zistim, len je smutne, ze musim vsetko vymyslat ja, naco su lekari? Aj tu serologiu odkladali dva mesiace..a najhorsie je, ze ani neviem coho vsetkeho sa mam dozadovat.. hento si zistim..

andreaa1983
autor
15. dec 2015

@kittykat22 ako s antibiotikami?

kaja73
15. dec 2015

@andreaa1983 nech uz bude akakolvek pricina toto si urcite kup..a davaj tam Vincetntku,alebo na predpis Ambrobene...mozno ani nie je na predpis neviem...tu vincentku moze inhalovat denne..
http://tlakomeryomron.sk/Inhalator-OMRON-Comp-A...

luciferkax
15. dec 2015

Prešli sme si tým. .bolo to strašne.obdobie a nevyspate noci.začal brať flixotide na astmu a chvíľku lepšie..potom iba dvíhala dávku. Alergiu nemá na nič...po zápale pľúc Zistili že ma mykoplazmy v plucach. .bral antibiotiká tri týždne vkusne...kúsok pomohli..napokon pomohlo až chorvátske more a všetky lieky na astmu v koši. začali sme chodiť plávať a viac porušovať. Doma veľa vetrat ale.to už asi vieš. Želám veľa stastia

andreaa1983
autor
15. dec 2015

@kaja73 dakujem

andreaa1983
autor
15. dec 2015

@luciferkax mykoplazmy vylucili serologiou.. ale tiez to muselo byt strasne. No mne teraz predpisala nejaku brutalitu na astmu.. ale ja mu to nedam. Ze to moze narusit spanok, tlct mu srdce.. na to nemam zaludok..

rony1
15. dec 2015

@andreaa1983 prepac nechtiac som stukla paci sa mi to...no máte to ozaj ťažké zle sa to číta vzhľadom na to ze môj syn je tiež v tom veku a ked rodič nevie pomôcť dieťaťu je to des.ja neviem poradiť len možno takú mini radu u nas na kašeľ zaberá majorankovy cajik a este taky sirup z ihlicia taky liek od babiciek :0) len to sa na jesen zbiera a pripravuje lebo vtedy su tie vyhonky ale nam posledné ozaj pekné zabral a je to aj na imunitu..držím palce nech vám toto trápenie rychlo prejde

chjulia
15. dec 2015

@andreaa1983 áno, prekvapivo majú malé deti, aj dospelý reflux....... môj manžel ho má a dosť silný, užíva lieky no kašel má stále, tiež dlho vôbec nevedel, až keď začal mať vážne zdravotné problémy ,tak bol na gastre a už mal veľké erózie na sliznici pažeráka........... ale tak reflux nemusí byť váš prípad, ale treba zobrať aj to do úvahy
No a inak ja osobne odporúčam inhalácie vincentkou, pravidelne pri chorobe 3 krát denne, mimo chorobu 1 x denne, môj syn bol prakticky celý september, október chorý, 2 x akútna laryngytída, takže hospitalizácia, potom sme začali pravidelne inhalovať každý večer a vidím pozitívne zmeny, + dávame imunoglukán a echinaceu

kaja73
15. dec 2015

@andreaa1983 este ti napsiem moj sukromny recept na imunitu...uzivame to cele rodina....zarobis si spolu med,melasu,olivovy olej..najviac je medu,najmenej olivaku..pomery si skusaj sama,aby vam to aj chutilo..do toho zakladu namiesaj cejlonsku skoricu..tej mozes dat aj viac..kurkumu a cierne korenie...toho je len stipka. Ja robim malemu -bude mat 6 rokov- taketo pomery..2 pol.lyz medu,jedna melasy,cajova lyzicka olivaku,polievkova skorice--ale len cejlonskej a cajova lyzica kurkumy. Korenia len stipka a ked je chory tak priadam aj stipku kajenskeho korenia-aby to vedel zjest. Je to velmi dobre aj ako prevencia..vtedy to papa len rano za caj,lyzicku a ked je chory tak 3 krat za den...vsetko spolu zamiesaj a daj do flasky z vyzivy napriklad..zavri a kludne nechaj vonku..nemusi to byt v chlade. fakt odporucam...

andreaa1983
autor
15. dec 2015

@rony1
@chjulia
@kaja73
Naozaj dakujem za kazdy nazor, kazde slovo...
Kamoska mi este odporucala cedrovy olej? Co si o tom myslite?

marionmarion
15. dec 2015

@andreaa1983 hovori ti nieco psychosomatika? Skus si o tom nieco precitat...do dietata by som prestala pchat lieky, kym sa nezisti definitivne co mu je...sama vidis ze to aj tak nikam nevedie...Skusila by som ist za psychologickou a konzultovat co by za tymi jeho chorobami mohlo byt z psychickeho hladiska. Okrem ineho by som malemu hned nasadila nejake kvalitne probiotika, lebo atb a tiez ostatne lieky narusaju rovnovahu crevnej mikroflory co vedie len k dalsim zdravotnym tazkostiam. Neviem aku ma maly stravu, kolko sa aktivne hybe, aky mate zivotny styl, to vsetko moze mat vplyv a suvis s fungovanim imunity...je vela faktorov co to moze ovplyvnit a kedze klasicki lekari mu zatial nepomohli, urcite zvaz aj ci nemoze ist o psychosomaticke prejavy. Drzim palce!

michele11
15. dec 2015

@andreaa1983 Ja momentalne riesim nieco podobne s dcerkou, len bez kasla, ale je to strasne, mam pocit, ze z jednej choroby sa dostane a hned je opat chora. Ked mala cca 2 roky, mala obdobie, kedy strasne kaslala, niekolko mesiacov v kuse, doktorka nas tiez odbijala len liekmi a sirupmi, nic nezaberalo a vtedy mi poradili, aby som jej vysadila mlieko a mliecne vyrobky. Velmi jej to pomohlo, den-dva po vysadeni mlieka kasel zmizol, vsetky hodnoty sa vratili do normalu a mozno dalsie 2 roky nebola chora vobec.

luciferkax
15. dec 2015

@andreaa1983. A čo mu predpisala?

andreaa1983
autor
15. dec 2015

@luciferkax vobec neviem ci pisem dobre ale singulair? moze byt? sama ma upozornila, ze mu to moze robit zle...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli