Opakujúce sa choroby

andreaa1983
15. dec 2015

Ahojte. Idem skusit, ci ste sa niekto nestretli s niecim takym ako prezivame my. Mam syna ktory bude mat o par mesiacov 4 roky. Pokial mu isli zubky (do 2. rokov) byval prechladnuty dost casto, nic vazne. Ked uz boli zubky vonku, nemali sme comu sopliky pripisovat. Ako rastie vsetko sa nejako zhorsuje. Vsetko to zacalo tym, ze maval dost casto horucky, ktore niekedy trvali tri dni a zrazu bolo po vsetkom, niekedy to prerastlo do choroby, niekedy len tie horucky... posledny rok to vsetko vzdy zacina byt sprevadzane aj kaslom. a toto zacina byt nas problem. posledny septembrovy tyzden klasicky vybehli teploty, kasel, nadcha.. dutiny totalne zapecene, tak sme davali mar a vibrocil... nepomohlo... doktorka nas tri tyzdne odbijala... vypil kadejake sirupy a vsetko sa len zhorsovalo. cez vikend sme skoncili na pohotovosti co nonstop kaslal a dusil sa, v noci nevedel spat a prosil ma nech nieco urobim, dali sme uterak na radiator, mentolovu masticku na hrud.. na pohotovosti mu dali fenistil, sinecod, ventolin... take kvanta liekov co to moje chuda poje, uz mi je z toho do placu. ok, toto vsetko sme brali a kasel sa zhorsoval... tak po tyzdni sup k obvodnej a teda zvysene crp, tak dalsie atb zinnat na 10 dni. po dobrati zinnatu opat par dni dobre a ked uz som videla ze sa v nom po par dnoch znova nieco startuje, tak uz som sa proste nenechala odbijat, isli sme imunologicke, ta nakazala urobit serologiu, zistili mu ze ma zvysene hodnoty na EBV virus (normal do 20, maly ma 700) je to virus sposobujuci infekcnu mononukleozu. pytam sa naco sme cakali???? ok. pani imunologicka povedala, ze virus je neaktivny, ze tu infekcnu mononukleozu prekonal, nasadila mu dlhodobo isoprinosine, rano berie este aerius na alergiu. A OPAT. Hnusny dusivy kasel s ktorym si neviem rady. Voalal som obvodnej lekarke, ta imunologicke, a ze dajte mu erdomed (sirup na kasel) ZASE. Podotykam, ze ho bral 4 dni a ako keby vodu pil, este sa mu prihorsovalo.Jedine kedy sa vyspi bez dusenia je ked mu dam na radu lekarky na noc dithiaden. Ja uz som zufala z toho mnozstva liekov. Nechcem aby bral take kvanta a neviem co mam robit. Tak som dnes naklusala k lekarke, urobila mu opat CRP a negativne. Imunologicka mi predpisala antiastmatika, co pre mna zacina byt signal, ze mam nieco zmenit, urobit, ale ja netusim co. Dakujem kazdemu kto si to precita a skusi mi napisat nazor, radu, cokolvek. Len chcem pomoct svojmu dietatu a nejako sa v tom stracam. A niekde hlboko citim, ze to, aby vypil litre sirupov na kasel a pojedol za tri mesiace viac liekov ako ja za cely zivot nie je ok.

andreaa1983
autor
29. dec 2015

@caruccia co sa parazitov tyka, nic si neskrabe momentalne, aj ten nocny kasel utichol, co sa pradla tyka, presne to som aj ja riesila, tak som zacala pouzivat lovelu a prestala pouzivat avivaz.. myslim, ze je to lepsie.. no a ideme vybrat nosnu mandlu, tak tajne dufam, ze to bude zdroj.. a ulavi sa mu. Dakujem za nazor a skusenost. Co sa Aspergera tyka, citala som si to a myslim, ze toto nebude nas problem.. mozno len potrebuje viac istoty ako ine dieta..