Operácia krčných mandlí laserom u detí - skúsenosti

mirka2707
23. júl 2017

Pekný deň želám. Môj 7 ročný syn ide do Humenného na operáciu krčných mandlí. Majú mu odstrániť časť laserom. Chcela som sa spýtať, ak ma niekto s tým skúsenosti- je to veľmi bolestivé, ak je to len laserom? Ako to znášali vaše deti? A na ktorý deň púšťajú domov? My už máme nosné mandle odstranené, to prebehlo v pohode a na druhý deň sme šli domov, ale tie krčné sú dosť strašiak, čo som počula...

evinea
24. júl 2017

No moja neterka bola na vybrati mandli, no normalnou metodou a musim povedat, ze to zvladla bravurne. Ono pre tie deti maju uz take oblbovaky, ze si v podstate nic nepamataju, takze ziadne strachy potom ani neprevladaju

mirka2707
autor
30. júl 2017

@evinea no tak super potom, snad to nebude az take strasne 🙂

pillipilli
30. júl 2017

@mirka2707 ahoj nam vyberali minuly pondelok. Maly ma 4 roky a zvlda to v pohode,len to prebudenie z narkozy bolo hrozne inak ked sa z toho vyspal ,ako by mu ňic nerobili. Od bolesti dostal algifen kvapky,panadol cipky a pre istotu recept na antibiotika kebyze zacne horuckovat

mirka2707
autor
31. júl 2017

@pillipilli a ako dlho ste ležali v nemocnici?

pillipilli
31. júl 2017

@mirka2707 o osmej sme prisli a pol stvrtej poobede nas pustili domov.

mirka2707
autor
31. júl 2017

@pillipilli to fakt??? ale to vam vyberali krčné??? nosné, viem že hneď pušťajú, ale tie v hrdle vraj az neskôr.

luliu
31. júl 2017

@pillipilli pochybujem ze vám vyberali krčné, to je veľký rozdiel krčné a nosné aj vzhľadom k pobytu v nemocnici aj vzhľadom k bolesti

dzina007
31. júl 2017

@luliu ono moze byt aj jednodnovka... u nas vo zvolene robia jednodnovu chirurgiu co sa tyka krcnych mandli ale nerobia to po starom ale nerkvavou RFITT metodou... nam to nakoniec nebolo treba ale lekarka mi to spominala ze jej dcera na to bola a ze to je neporovnatelne so starou metodou... co sa tyka bolesti a liecenia...

tak ak @mirka2707 to laserom myslis RFITT metodu... tak je mozne ze to fakt tak boliet nebude a na druhy den v nemocke vas pustia... ale isto to neviem...

pre info co je to ta RFITT
MENŠOVANIE KRČNÝCH MANDLÍ nekrvavou tzv. RFITT technológiou
tzv. TONZILOTOMIA
- pri tejto operácii zmenšujeme objem podnebných mandlí s cieľom uvolnenia dýchacích ciest, obnovenia fyziologického dýchania, znormalizovania prehĺtania, zníženia chorobnosti dieťaťa. Používame UNIKÁTNU NEKRVAVÚ metódu- tzv. RFITT- rádiofrekvenčne indukovanú termoterapiu, kedy za pomoci špeciálnej vpichovej koncovky zmenšujeme objem mandlí. Pri danej metóde je miernejšia bolestivosť ako pri klasických metódach a hlavne minimále riziko pooperačného krvácania- to je výrazná VÝHODA oproti iným metódam na zmenšovanie tonzíl

pillipilli
31. júl 2017

@luliu no tak pochybuj... vyberali nam krcne aj nosnu a ked neveris ze nas pustili v ten den tak never. Ci ti mam prefotit prepustaciu spravu ?

pillipilli
31. júl 2017

@mirka2707 pustili nas lebo vraj nebyvame daleko. Chlapec co bol s nami na izbe byva od nas 8 km a ten musel zostat do druheho dna. Moj maly to dobre znasla,nejak to neprezival ,pekne hned aj popijal caj a hlavne chcel ist domov.

pillipilli
31. júl 2017

A inak nam vyberali aj krecne aj nosu .

mirka2707
autor
5. aug 2017

@dzina007 áno, presne, robili mu to laserom a bola to ta nekrvava metoda- vobec mu to nekrvacalo- isli sme domov na druhy deň, ale ako vraví pilliplli, tí, čo boli priamo z humenného išli domov ešte v ten deň poobede, ale my sme to mali až dve hodky cesty domov, tak sme museli jednu noc po operacii ostať, bolesti však ma, nechce mi veľmi jesť, no každým dňom sa to zlepšuje.

mirka2707
autor
5. aug 2017

@luliu je rozdiel medzi krčnými a nosnými, to máš pravdu, lebo máme vybraté obe, ale tiež je rozdiel, či tie krčné vyberajú celé chirurgicky, alebo tou metodou laserom a len časť- laserom to vôbec nekrvaca tak preto púšťajú skôr domov 🙂 bola som tiež prekvapená.

dzina007
19. feb 2018

@mirka2707 ahoj ako to vidis s odstupom casu s tymi mandlami? My sa nakoniec asi tomu nevyhneme a mozno bude moj 4.5 rocny ist na zakrok. Zvladli ste nakoniec vsetko v pohode? To ich asi cele neodstranili len zmensilj ale ostali este nejake vsak? Nebyva castejsie chory alebo nieco?

zuzka_puska
13. mar 2018

zienky, kde ste boli na vyberani mandli laserom? a laser a ta nekrvava metoda je to iste? Ja som uz stara koza, a kazdy tyzden ma bolieva hrdlo, musim to uz riesit ☹ U nas v memocnici ale nerobia mandle ani v narkoze a uz vobec nie laserom, moja krciarka je uplne v koncoch ze vymyslam, nechcem ist k nej atd, ale ja chcem trpiet co najmenej ak je taka moznost. len neviem ktoru nemocnicu vybrat...? dakujem

lubaka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mariatok
15. nov 2019

My sme vcera absolvovali vyber nosnej mandle aj Rfitt krcnych mandli,prepustili nas 2 hod. po prebudeni malej a momentalne je v podstate v poriadku a s minimalnymi bolestami.

ukkereve
9. mar 2023

Ahojte. Chcem sa poradit. Mojmu synovi sa zvacsili krcne mandle. Ma ich nepekne. V decembri 2022 bol chory. Bral atb samozrejme bez vyteru a naslednej kontroly po chorobe. Asi to uz nie je moderne. Zubar nas upozornil, ze ma syn velke mandle a asi tam bude zapal. Dnes sme boli na krv a vyter. Ale dr uz naznacovala vyber mandli. Pred decembrom syn bebral atb niekolko rokov a nemaval anginy ani zapaly. Ako by ste reagovali vy?

lucienne6
1. jún 2023

@mariatok dobrý deň ako staré bolo dieťa prosím? 🙂

marika2211
6. júl 2023

@mariatok prosím Vás a kde Vám to robili?

martinazatkova
24. aug 2023

@ukkereve boli ste nakoniec na výber mandlí?
Podobné riešim aj ja so synom

ukkereve
25. aug 2023

@martinazatkova nie neboli sme. Snazim sa vyhnut tomu.