Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Operácia nosných mandlí v Martine

jankaferancova
21. jún 2013

Ahojte mamičky,chcem sa spýtať a ak sa tu nájde maminka s podobným problémom,budem rada,ak mi napíše svoju skúsenosť.Mám skoro 2,5 r. syna,posledne 2 mesiace silno chrápal.až tak,že sme museli mať v ušiach štuple 🙂 v poslednom čase mával aj dosť často nádchu,takú ktorá trvala dosť dlho,naposledy 3týždne a sople také husté,hnusné...dýcha viac ústami ako nosom,sem tam som počula taký chrapot.Vybrala som sa za našim obvodným dr. ten nás odporučil na ORL do Ružomberka,kde sme sa objednali,čakali asi 3 týždne na vyšetrenie,doktor nebol dva krát príjemný,ale za to vyšetrenie bolo kvalitné,aj keď pre drobčeka moc nepríjemné,ale zvládli sme to.Výsledok:zväčšené nosné mandľe,teda adenoidy II.stupňa,na základe subjektívnych potiaží a lokálneho nálezu doporučujú adenoidektómiu v CA (celkovej anestéze) a máme ísť do Martina,lebo v RK to robia len deťom od 3 rokov.Bola som s výsledkom u nášho obvodného a ten mi povedal,že musíme ísť znova na vyšetrenie do Martina a tam sa potom stanoví aj termín operácie.Maminky,ktoré ste takú operáciu absolvovali,zlepšilo sa niečo po vybratí mandlí,ako to Vaše dieťatko znášalo?Neboli nejaké komlikácie?Budem mať možnosť byť s ním hospitalizovaná?Ako dlho tam budeme?Vopred ďakujem za Vaše odpovede!

exupery
21. jún 2013

@jankaferancova moja mala absolvovala ked mala necele tri roky,mandla zvecsenie 3stupna,ohrozena starta sluchu,akutne vybratie,plus neustaly vytok z nosa a chrapala ako stary chlap.Preliecenie nezabralo,objednali na vyber jednodnova chirurgia v PN,poplatok 100eur,prijem o 8:00,o 9:00ju robili,po podani ssssssssoblb sirupu,pichli injekciu,v polospanku som si ju odniesla na salu a za cca 45min bolo hotovo,nekrvacalo jej to,len bola agresivna po narkoze asi dve hodiny a cely den umrnkana.O pol druhej uz sme boli doma.Odvtedy mame pokoj,ziadne sople,ziadny chrapot a nepocuje,len ked sa jej nechceDDD

jankaferancova
autor
21. jún 2013

@exupery tak super,to som rada,bodaj by sme aj my tak dopadli,pozeram,ze my sme na tom este dobre,kedze je to "len" II.stupen,no ktovie co nam povie lekar v MT.dakujem za reakciu 😉

emilia25
21. jún 2013

moja svagrina ide do martina 2.7.ide tam hlavne na pozorovanie na 3 dni kvoli tomu chrapaniu a ci to je naozaj nutne tie mandle tak v malom veku kedze maly ma 2 rocky vytiahnut a potom ich asi objednaju priamo na operaciu alebo pckaju kym bude mat aspon tie 3 rocky.inac ide tam s nim ale musi si sama stravu zabezpecit.

cairka
21. jún 2013

@jankaferancova , ahoj. Mojej staršej brali mandľu prvýkrát, keď mala 2r. a 9m a neboli sme nikde na pozorovaní 😉 a teraz ideme 8.7. na opakovaný výber.Ideš najprv do nemocnice na ORL ambulanciu, ale u nás len prepísala z nálezu, čo sme doniesli a dohodli sme termín zákroku. Nevyšetrovala ju v nemocke teraz. Ináč robia to tak, že človek akože nastúpi v jeden deň, ide domov a v druhý deň príde ráno na zákrok, poobede, ak je všetko OK ide domov.

jankaferancova
autor
21. jún 2013

@emilia25 no tak bohvieako sa mi nechce ist na pozorovanie,dufam,ze to u nas nebude nutne 😉

emilia25
21. jún 2013

no svagrina bola u krcnej a ta jej odporucila do martina tak sa tam objednali na kontrolu kde jej vlastne pvedali ze najprv musia pozorovat to chrapanie a az potom sa rozhodnu ci to budu operovat alebo nie.

jankaferancova
autor
21. jún 2013

@cairka a tam v MT sa netreba objednavat,ze?mozem prist hocikedy,teda aspon tak povedal nas detsky 🙂

cairka
21. jún 2013

@jankaferancova , objednávať sa netreba, neviem isto, ale tuším by tam mali byť každé doobedie

ivirk
17. sep 2018

Dobre rano, prosim o radu. Ideme vyberat nos. mandlu bud. tyzden v pondelok. Dnes mame ist na krv ako predoperacne ale os vecera je maly prechorrny-kycha, sopi a skriabe ho v krku. V papieroch z orl pisu len ze pri liecbe atb sa to nebude robit. A ja teraz neviem ci to odlozit al. ist na tu krv

Tu začni písať odpoveď...

Odošli