Operácia odstávajúcich ušníc

petrana89
24. aug 2016

Ahoj. Mame doma 9 rocnu slecnu. O 2 mesiace sme objednany na operaciu odstavajucich usiek. Dcera sa na jednej strane tesi,kedze deti v skole jej to davaju najavo. Na druhej strane sa boji kedze ide o operaciu. Ale vlastne som chcela vediet ci mate skusenosti s takouto operaciou. Ako to vase deticky zvladaju pred a po operacii.

arieta
24. aug 2016

ahoj,no neviem ,ja som bola na operacii po 18 roku zivota ,lebo lekar mi povedal ,ze dovtedy sa uska stale vyvijaju a rastu ,......no neviem ,viem ze dcerka preziva zle casy ale myslim ze by sa malo pockat.Operacia inak nie je zlozita ,je bezbolestna,jedno usko sa operuje asi polhodku a ides domov ,ale bolest potom je velka,predsa za uchom su rezy,treba davat lieky na utlmenie bolesti,oni zaberu na par hodin ,bolest sa vrati,treba dat zas a na druhy den je po bolesti.Spí sa s celenku na uskach po daní obvazou dolu cez noc a ranky treba umyvat v odvare z repíka lekarskeho.Nemusite sa bat opracia dopadne dobre len po operacii to bude dost na tak male dieta.

81beruska81
24. aug 2016

Citala som o tom vela. Kedze mame rovnaky problem. Dcera ma 6, ide do skoly, tak som zvedava, ale taktiez mam velke obavy z toho. Co sa tyka zakroku, je vraj velmi bolestivy po a vela pripadov je, ze sa tie uska vratia do povodneho stavu - pred operaciou. Taktiez by ma potesili akekolvek informacie a postrehy

arieta
24. aug 2016

zákrok nieje bolestivy vobec ,uska sa znecitliveju,bolest je po zakroku ale su uz vselijake lieky proti bolesti,urcite lekar nieco doporuci.Mne usi odstavali velmi ,po zakroku som ich mala uplne k hlave ale potom sa trosku vratili spat ,ale je to omnoho lepsie ako pocuvat posmesky,mozem nosit cop a podobne,len sa informujte o veku kedy mozno operovat,mne usi uz nerastli a trosku sa vysunuli ale nie moc ,je to dobre,mam pokoj držím vam palce,viem co je sikana

mia265
24. aug 2016

Do určitého veku,myslím do 18 ti to dokonca preplatí poisťovna, ked dáš potvrdenie od psychologa,ze to dietatu sposobuje traumu .

betka269
25. aug 2016

Ahoj, ja som bola na operácií keď som mala 15 rokov, akurát som končila základnú školu. Nechcem Vás strašiť, ale dosť to bolelo, prvé noci budu prebdene a preplakane, teda aspoň u mňa to tak bolo. Tiež som malaa potvrdenie od psychologa, a preplatili nam

betka269
25. aug 2016

Nam to, ale vraj to už teraz tak nefunguje. Liečenie cca skoro 2 mesiace ja som bola cez letné prrazdniny. Mala som iba akoby bielu celenku na hlavee, chodila som na prevezy. Po takmer 10 rokoch môžem povedať že by som šla opäť, nakoľko ja som mala ešte jedno ucho väčšie ako druhé, takže mi ho museli zmenšiť. Ak máte konkretne otazky odpoviem 🙂

betka269
25. aug 2016

O a bola som uplne uspata, takže samotná operacia nebolí

zuzuzu3
25. aug 2016

Môjmu synovi operovali odstávajúce ušnice, keď mal 5 rokov. Operácia prebehla úplne v pohode, dostal injekciu na každú stranu, ale takú, že ju takmer ani necítil, vôbec ani nezamrnčal. Celú operáciu počúval rozprávky a myslím, že po dvoch - troch hodinách sme išli domov. Vôbec ho to nebolelo, ani sa nesťažoval. Dva týždne mal obviazané ušká a potom nosil mesiac na noc obyčajnú čelenku. Dnes má 15 a nemali sme s tým najmenší problém. Vôbec to šitie nieje vidieť 🙂 Už niekoľkokrát nám poďakoval, že sme mu tie uši dali spraviť, lebo sa mu deti smiali :( Takže neváhajte a vôbec sa toho nemusíte báť !!!

petrana89
autor
25. aug 2016

ďakujem Vám za informácie a skúsenosti 🙂 čo sa týka toho preplatenia poisťovňou, lekár vravel, že to bolo zrušené, keďže to začali zneužívať. Je to plastická operácia, ktorú si hradíme sami. Potešili ste ma, že operácia prebieha hladko. Bolesti po operácii budeme musieť prekonať.. Ideme do toho, keďže dcéru to vysmievanie veľmi trápi.

81beruska81
25. aug 2016

@petrana89 Tak drzim prsty, urcite sa potom ohlaste, som rozhodnuta, ze ideme, len pockam na spravnu chvilu...asi taku, ako vy. Manzel chcel teraz pred skolou, ale ja som sa nakoniec po googleni rozhodla, ze pockame.

petrana89
autor
25. aug 2016

@81beruska81 dakujem, dám vedieť ako to dcéra zvládla. potom budete na rade vy 🙂

petrana89
autor
3. jan 2017

@81beruska81 tak dcéra je už 3 týždne po operácii ušiek. Ráno sme prišli do nemocnice, zoperovali ju v lokálnej anestéze - úplne bez probémov, najhoršie pre ňu bolo pichnutie injekcie, ináč nič necítila,na nic sa nestažovala. Večer sme už boli doma. Bola som maximálne spokojná. Večer dostala paralen, na druhý deň už vôbec bolesť necítila. Neskôr svrbenie. Museli sme dávať pozor, aby nespala na boku, len na chrbte. Po týždni jej dali dole obvaz a vybrali niektoré stehy. O dva dni ideme vybrať ešte fixačné stehy. Nosí čelenku a má to veeľmi pekné.

zuzkaamiska
3. jan 2017

@petrana89 ahoj, a kde vam to robili? moja dcera bola pred tyzdnom. v stvrtok ideme na kontrolu. uplne presny priebeh ako vy. ako cez kopirak. ma celu hlavu obviazanu ako prilbu. a menej pocuje 🙂 dufam, ze po tej kontrole jej uz daju toho menej... najprv nechcela ani nikam chodit a aby ju s tym na hlave nikto nevidel. dnes uz uplne v pohode aj do nakupneho centra ide. aj ked ma "prilbu" 🙂

petrana89
autor
3. jan 2017

@zuzkaamiska nám to robili v poprade, po týždni jej dali dole obvaz, už nosíme iba čelenku. vo štvrtok ideme po ďalších 10 dňoch vybrať všetky stehy, lebo po prvej kontrole jej tam nejaké fixačné ešte nechal. Vám to kde robili? a kolko má dcérka rokov?

zuzkaamiska
3. jan 2017

krpata ma 8. robili to v BA v takom centre, uz je takych celkom vela. dr. tam robi 1xtyzdenne, inak je v nemocnici v ruzinove. a cena? u nas 370e

petrana89
autor
3. jan 2017

nasa má 9, nám to robili v popradskej nemocnici. Platili sme 400 €. dajte potom vediet, ked budete po kontrole. 🙂

81beruska81
3. jan 2017

@petrana89 Jeeej, to som rada, urcite vam odlahlo...tak nech je dcerka spokojna a tie usiska nech ju viac netrapia. My sme nakoniec neboli, skola zatial OK, bez vysmechu, takuvidime, kedy sa odhodlame, resp. kedy nas pritlaci...