Operácia - škúlenie u 3-ročného

betinka511
30. nov 2023

Ahojte, nemáte prosím skúsenosti s operáciou skulenia od Dr. V Martine alebo v Banskobystrickom kraji? Môj syn má 3 ročky a bude mať teraz vyšetrenie a určí sa ci sa bude operovať zrak sa mu nepolepsil tak sa obávam toho najhoršieho. Taktiež ja som už dospelá a škulim mam problém s ľavým okom, operujú aj dospelých? ĎAKUJEM ZA KAŽDÚ RADU.

simsalabim
30. nov 2023

@betinka511 strabizmus sa operuje bezne, je to korekcia okohybnych svalov. Operuju sa deti aj dospeli.

betinka511
autor
30. nov 2023

@simsalabim a myslite že sa dá skulenie trvalo odstranit?

simsalabim
30. nov 2023

@betinka511 asi ano, kedze ten sval skratia? Toto je otazka na ocneho lekara 🤷‍♀️

ghoul_
30. nov 2023

@betinka511 myslím si že to je účel tej operácie

taktotedanie
30. nov 2023

Maloked sa operuju dospely, bohuzial to ste mali riesit v detstve
Akurat vam to sposobi len dvojite videnie a malokedy sa dostavi aj uspokojivy esteticky efekt
Takze dospelych nie, u deti do 6r to este aky taky zmysel ma

basulaak
30. nov 2023

@betinka511 prosim Vas, v akom veku robili synovi prve ocne vysetrenie a ako ho vysetrovali? Nas skuli od seba pri pohlade dohora a na jednej klinike mi povedali ze beru deti az od 3 rokov a na inej mi povedali ze nech prideme ale ze ho budu na 3x rozkvapkavat a ze kvapky stipu a ze mu budu komplet vysetrovat zrak. No nas 2,5r by nespolupracoval, tak to vysetrenie asi zrusim. Tak ma zaujima vasa skusenost. Dakujem

taktotedanie
30. nov 2023

@basulaak nerusila by som dopredu,tam ide o cas ked to zanedbate pokazite mu zrak na cely zivot

basulaak
30. nov 2023

@taktotedanie Do 7 rokov sa da upravit zrak vraj.

taktotedanie
30. nov 2023

@basulaak mna nemusite poucovat pracujem na ocnej ambulancii
Tak cakajte vy ste zakonny zastupca dietata vase rozhodnutie
Pekny vecer

basulaak
30. nov 2023

@taktotedanie nic sa nestalo. Skoda len, ze ked tam pracujete, ste mi mohli vy odpovedat na otazky, ako odbornik. 🙂 Nie byt zbytocne dotknuta. Pekny vecer ☺️

taktotedanie
30. nov 2023

@basulaak odpovedala som, vy si idete svoje
Ch ela som poradit, ak viete lepsie robte podla seba…

basulaak
1. dec 2023

@taktotedanie boze moj. 🤦‍♀️