Osýpky

tjaden
25. sep 2015

Ahojte žienky, tak najprv aby ste ma nezdrbkali všetky, bola som s malou u doktorky a tá mi povedala, že nevie čo to je, vraj možno z jedla, no lenže nič nové som jej jesť nedávala, ani len čaj sme nemenili, jedla to čo je už pár mesiacov, nemenili sme ani aviváž nič. Jo a teraz k veci, malá ma rok a dva mes, posledné dva mes jej začali vychádzať zúbky, bez problémov, troška plaču, hneď ako sa ukázali von bolo všetko ok. Pred týždňom začala sopliť a riadne...potom prišli teploty, najvyššie vystúpili na 38.5, trvali tri dni, naraz teplota prešla aj soplíky ale ráno vstala celá vyhádzaná, nemám dobrý foťák takže foto neviem poslať, večer pred tým si škrabala uši tak uši ma celé vyhádzané, celú bradu, dva vyrážky pri ústach, dva na krku, 6na rukách, 4 na nohách, 3 na ritke, niektoré sú úplne malé, niektoré veľké skoro 4mm, všetky sú tmavočervené, tie veľké sú akoby pupence v prostriedku akoby mali hnis alebo čo. Jedno má takmer v oku. Má opuchnuté oči. Má to dva dni, držím ju dnu, natieram jej to tekutým púdrom, zaberá to aspoň na brade je to lepšie inak sa mi zdá, že dnes ich pribudlo. V pondelok ideme ku priateľovej kožnej. Príznaky mi sedia na osýpky, ale kedže sa od tých horúčok každú chvíľu budí s plačom, tak nemám čas to tu hľadať preto vás otravujem. Ak mi kožná povie, že sú to osýpky alebo čokoľvek iné, našu doktorku roztrhnem na dve polovice, už viac krát ma naštvala, ledva sa na malú pozrie, nič nepovie, musím sa jej pýtať aby aspoň jednu vetu povedala...Nemáte podobné skúsenosti? Teda s jej zdravotným stavom nie s doktorkou 🙂 Dik

mata128
25. sep 2015

Ak to ma vodove,tak moj nazor je,ze kiahne.....nie?....kazdopadne skore uzdravenie prajem

tjaden
autor
25. sep 2015

@mata128 ahoj aj mne to hned napadlo lebo som mala kiahne pred pol rokom, ale tých vodavých je menej a kiahne su hlavne na hlave a ona tam nemá ani jednu, len od uší dole, dik za odpoved

pribinak
25. sep 2015

Osypky Asi nie, tie sa na Slovensku povinne ockuju, takze je velmi mala sanca, ze by sa tu na Slovensku nakazila
To skor kiahne, ma tie vyrazky aj vo vlaskoch?

tjaden
autor
25. sep 2015

@pribinak ahoj nie vo vlasoch ani jedna a proti osýpkom ešte nebola očkovaná, na to máme prísť keď bude mať 15mes

pribinak
25. sep 2015

@tjaden ale mala sa kde dcera osypkami nakazit? Resp od koho? Lebo to je infekcne ochorenie a vacsina deti he zaockovana, takze ju Asi Nemal kto nakazit

barla5
25. sep 2015

@pribinak ved to ze väčšina. A co ta nezaockovana menšina?
@tjaden každopádne treba dcerku pre istotu izolovať. Dufam ze su to "len" kiahne

tjaden
autor
25. sep 2015

no je tu veľa detí v jej veku a asi 4dni než to celé začalo sme boli pri doktorke a vyšiel od nej chlapček celý natretý tekutým púdrom, pamätám si to lebo ma napadlo či ísť dnu, doktorka si ani neumýva stetoskop, berie deti rad radom ani raz som ju nevidela, že by ho pretrela a raz keď malú počúvala povedala, že neboj sa je to zohriate dnes som počúvala veľa deti..

pribinak
25. sep 2015

@barla5 ak by sa vyskytli u nas osypky, tak uz by to bolo v spravach a boli by informovani pediatri, naposledy sa u nas vyskytli osypky mozno tak 10 rokov dozadu a viac
Netreba robit xbytocne paniku

pribinak
25. sep 2015

@tjaden skor kiahne, ale tie vacsinou zacinaju vo vlaskoch, skoda, ze sa ti to neda odfotit, pozri 6.chorobu

tjaden
autor
25. sep 2015

to tu už tak dlho nebolo? fuuh tak dufam že je to niečo ine...

tjaden
autor
26. sep 2015

tak asi už viem čo má, hľadala som či sa na to niečo podobá, toto je syndrom ústa-ruka-noha, a je to 100% ono, to akoby moju malú odfotili, presne takto to vyzerá na rukách nohách a brade, na uši si to zrejem preniesla keď si ich škrabala. Ani nemusím rozmýšľať kde to dostala...na naše najbližšie a najväčšie detské ihrisko chodia "vyberači" decká čo čakajú na hojdačkách kým niekto donesie smeti, vrhnu sa do kontajnera a znova idú čakať na hojdačky....