Ovčie kiahne

terike_91
30. máj 2022

Ahojte. Syn bol v sobotu celý deň s jeho bratrancom. Dnes mi švagriná volala, že včera ráno zistili, že má ovčie kiahne. Ako máme postupovať my? Môže môj syn do škôlky? Treba to nahlásiť v škôlke alebo máme iba čakať či bude mať kiahne aj môj syn? O 3 týždne majú v škôlke rozlúčku 😵‍💫

aspinka
30. máj 2022

Kiahne moze mat a nemusi inkubacna doba je 7-14dni... kym ich nemate mozete chodit do skolky. To, ze ste boli v kontakte neznamena, ze uz musis niekomu nieco oznamovat ci byt doma, lebo nakoniec ich vobec nemusite mat...

pribinak
30. máj 2022

@terike_91 vôbec ich nemusí dostať, neplatí pre neho žiadna karanténa.
Ak máš možnosť, tak ho nechaj doma.,

katulienkax
30. máj 2022

Ale robite z toho ked som ja povedala ucitelke ze dcera ma kiahne tak len kyvla rukou a pousmiala sa ze uz vacsina mala a ma

adnil
30. máj 2022

@aspinka 7-21 dni nie 7-14 dni…

babydesire
30. máj 2022

@terike_91 hmmm,to je dilema, ide leto a zavliect kiahne do skolky ak by nahodou sa nakazil..to vela rodicov nepotesi pri naplanovznych dovolenkach...no veru neviem..zas tri tyzdne je inkubacna doba co je dost..ja mam deti aktualne tiez s kiahnami doma,ale oni to chytili prave v skolke

katuch
31. máj 2022

Dcéra dostala v piatok kiahne( prvá vyrážka) a doktorka povedala že tento týždeň môžem druhú dcéru dať do škôlky, potom už nie. Inkubačná doba je 14 dní. Takže normálne nech ide do škôlky

filili
31. máj 2022

Môže ísť normálne do škôlky, nemusí ich vôbec chytiť. Ani ja som ich ako dieťa nemala a to som sa bežne hrávala s kiahňovými deťmi. Najčastejší je výsyp po 14 dňoch od kontaktu, tak tieto prvé dni kľudne ho do škôlky daj a keď máš možnosť, tak trebárs po tých 12 dňoch od kontaktu ho nechaj už doma (infekčný je už 1-2 dni pred výsypom).

endzi83
31. máj 2022

@terike_91 moja dostala od kontaktu až na 19ty deň. Inkubačná doba je až 21 dní môže a nemusí dostať. Tak ja by som dala do škôlky kým mu nič nie je. Môže aj nemusí byť mrzuty 2dni pre vysypom, naša bola až potom sme zistili, že to z kiahní čo jej začali liest vonku.

giulliette24
6. jún 2022

Mamičky prosím vás malo nejaké dieťatko kiahne 2x ? U nás v škôlke už 3pripad že sa zopakovali kiahne.

lulu0123
6. jún 2022

Ja som mladsiu dala do skolky este na tyzden po tom, ako sa vyhadzala starsia a potom som ju uz nechala doma.Presne na 14.den sa vyhadzala.Mala bola este s detmi a zaroven som nemala blby pocit,ze by sme to zavliekli do skolky.Chcela som aby bola este v skolke.Potom bola doma mesiac.

katuch
6. jún 2022

@lulu0123 14 deň po prvej vyrážky?

lulu0123
6. jún 2022

@katuch Ano, 14.den od prvej vyrazky najstarsej.Obaja mladsi naraz, 4rocna aj 1rocny.Bola "zabava".

terike_91
autor
11. jún 2022

Tak ženušky, dnes to máme 14. deň od kontaktu, zatiaľ nič. Budúci týždeň už nepôjde do škôlky. Tŕpnem už od večera či z toho niečo bude alebo nie. Náladový nebol, ale je 9 hodín a ešte stále spí. Inokedy vstáva okolo 7mej. Už si začínam namýšlať, že spí tak dlho lebo bude chorí 😒

endzi83
12. jún 2022

@terike_91 nechcem strašiť, ale moja to schytala až na 19ty deň. 👶❤️

elem23
1. okt 2022

Prosím Vás, dieťa dostalo kiahne, my sme dospeli a ešte sme ich pravdepodobne nemalo,lebo nikde nemáme o Tom záznam. Musímeaj my dospelí ostať doma? ďakujem

katuch
1. okt 2022

@elem23 inkubačná doba je cca 10 dní. Druha dcéra chodila týždeň do škôlky a ešte. Je to na vás. Manžel tiež nedostal , radšej ostal doma na HO. Nie je to povinné.

dolynkag
11. jan 2024

@terike_91 prišli nakoniec?

terike_91
autor
15. jan 2024