Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Ovčie kiahne a ošetrovanie člena rodiny v skúšobnej dobe

zuzkalujza
5. máj 2016

Ahojte. Chcem sa spytat, co by ste spravili v mojom pripade. Dcerka ma 4 den kiahne.Ma 6 rokov. Je velmi vyhadzana a ma stale vysoku teplotu. Naviac ma atopicky ekzem, tak to znasa otrochu horsie. Velmi za mnou place cele dni ked som v praci. Chcela by som byt s nou doma na OČR no ja som este len 20.4. nastupila do novej prave a bojim sa, ze ma vyhodiak ak nepridem. No srdce mi trha, ked odchadzam a ona tak strasne place.. Co mam spravit??? Ako by ste to vy riesili? Dakujem 😢

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bajana
5. máj 2016

@zuzkalujza zvážila by som, ako dlho som si prácu hľadala, aký dôležitý je môj príjem pre rodinu, aká je šanca nájsť si podobnú/lepšiu prácu znova a tak by som sa rozhodla....osobne by som chodila do práce... Neriešila by som to so zamestnávateľom, ani že uvažujem nad OCR a čo oni na to, pokiaľ by som nebola pripravená prácu stratiť.

bosoriak
5. máj 2016

@zuzkalujza Chapem, ze je tazke odchadzat od placuceho dietata. Ale tvoje dieta ma 6 rokov, nie je to male mimino, ktoremu sa neda vysvetlit, ze sa vratis. Takze ja by som na tvojom mieste nad OCR ani neuvazovala. Ak ma s kym byt, je o nu postarane, potom si skor myslim, ze to robi kvoli tvojmu pristupu. Deti su velmi mudre, okamzite vycitia akekolvek zavahanie rodica 🙂 Tvoja dcerka nema co stratit, ak spravi rano cirkus. Prinajhorsom to ostane tak, ako to je.

Laskavo a pevne jej vysvetlis, ze jednoducho situacia je taka, ze musis chodit do prace a ona sa musi doma liecit. Nikto za to nemoze. Nemas jej ako inak pomoct. Ak budes doma, aj tak ju to bude svrbiet. A po praci sa jej mozes venovat tiez.

Co sa praktickej stranky tyka, o dobu OCR sa ti predlzi skusobna lehota, plus samozrejme zalezi na tom, aky je zamestnavatel. Je mozne, ze ta proste vyhodi a je mozne, ze to pochopi. Rizika si musis zvazit sama.

Drzim palce.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli