Ovčie kiahne po zaočkovaní

kvetinka64
29. mar 2018

Ahojte, najde sa tu mamina ktora dala zaockovat dieta proti kiahnam a dieta neskor tie kiahne dostalo? Chcela by som vediet aky to malo priebeh. Dakujem

raffaella
29. mar 2018

@kvetinka64 dcerina spoluziacka v skolke mala - mala 3, doslova 3 pupienky na ruke, inak bola uplne v pohode.

bleblu
29. mar 2018

Ja som chcela ale nskonie nedala na doporucenie pediatra. Nasa lekarka zaockovala proti ov.kiahnam svoje vnucata a ze mali take ov.kiahne, ze horsie ako keby dostali infekcne od deti. Pivedala ze to vobec nedoporucuje. Takze tak, vzdy je to risk ako irganuzmus zareaguje. Kazdy je iny. Nikdy dopredu nevies....kym nevyskysas

ajka322
29. mar 2018

Obe deti očkovanie majú,aj napriek tomu ich dostali.... dcéra nič tragické pár pupakov a po týždni nič nemala.Ale syn (1rok) čistá katastrofa... strašne veľa veeeelkych pľuzgierov.. tyzden vysoké teploty a chrasty mal mesiac . Takze tak...

evittam
30. mar 2018

@kvetinka64 Priebeh choroby nezávisi od toho ci si alebo nie si ockovana.
Obe moje neockovane deti perfektny priebeh-bez teplôt,komplikacii, syn mal viac vyrazok-do 10dni od vysypu bol v poriadku a v skole, dcérka (1.5roka) par vyrazok,na 8.den bola v poriadku.

evuska999
8. apr 2018

očkuje sa proti osýpkam, nie ovčim kiahniam,nie?

koniarova
8. apr 2018

Syn bol zaočkovaný a dostal ich. Mal len 4-5 vyrážok, bez teploty, nič tragické.

koniarova
8. apr 2018

@ajka322 Píšeš, že syn mal rok, keď ich dostal? To kedy ho očkovali, v koľkých mesiacoch?

luliu
8. apr 2018

@ajka322 ročne dieťa bolo zaočkované proti ovcim kiahnam?

luliu
8. apr 2018

@evuska999 aj proti ovcim kiahnam môžeš dat zaočkovať ak chceš, je to nepovinné očkovanie

kacena4
8. apr 2018

@evuska999 profi ovcim kiahnam sa ockuje dnes uz bezne je to nadstandart, tak ako proti chripke
@ajka322 ono je to skor o tom, ze male deti znasaju ovcie kiahne tahsie, najma ak maju niecim oslabenu imunitu, mozno keby ste neboli zaockovany mal by este horsi priebeh, mozno by musel az do nemocnice. ja som nestihla ockovat a mne 2 deti skoncili v nemocke na antivirotikach a dcerke ostali jazvicky aj na tvari este aj teraz niekolko rokov po. takze mozno mal tazsi priebeh ale bez nasledkov. takze tak ci tak ste to vyhrali nie?

takze moj nazor ovcie kiahne dieta dostane ale ma miernejsi priebeh

alobalka
8. apr 2018

Dala som sa zaockovat proti kiahnam v dospelosti a dobrovoľne, keď deti mali cca 2 a 4r, lebo ja som kiahne ako dieťa nemala a ešte sme chceli mať ďalšie babo a mohlo by to byť veľmi rizikové dostať ich v tehotenstve. Keď sa narodila dcérka ako tretie dieťa, všetci traja súrodenci prekonali kiahne po sebe (malá, tretia mala 8 mesiacov). Ja som ich samozrejme nedostala.

alobalka
8. apr 2018

Osobne si myslím, že drvivá väčšina zaockovanych proti kiahnam ich nedostane. Ale- pamätám si v letáku vtedajšej vakciny bola info, že vakcina chráni tuším 10r na 97% pred kiahnami, potom percentá klesajú.
Malé deti by som neockovala, poradia si, nie je to život ohrozujúce ochorenie. Vyššie som napisala prečo som dala ockovat seba a tam mi ten limit na daný časový interval stačil.
Počula som o nejakých pripadoch, kedy človek mal kiahne 2x, aj keď by ich mal po očkovaní. Závisí aj od imunitného systému. Ako odpovie na vakcinu alebo prekonanu infekciu. Po prekonani kiahni a opatovnom kontakte s virusom skôr býva pasovy opar.

meesha
8. apr 2018

Deti mladsi jednoho roku se standardne neockuji. :o

ajka322
8. apr 2018

@koniarova Syn mal 6 mesiacov keď ho ockovali... žijeme ale v At...

ajka322
8. apr 2018

@luliu Ano syn mal 6 mesiacov keď ho ockovali proti kiahňam....

koniarova
8. apr 2018

@ajka322 Ahá, to som nevedela. Myslela som, že sa to robí až po roku.

maja22
8. apr 2018

@kacena4 moje deti proti kiahnam ockovane neboli. Vlani starsi syn dostal, teplota dva dni, vysyp max 30 pupakov, možno ani tolko nie, nepocitala som. Mladsi syn s nim jedol z jedného taniera, bol v posteli a nič. Ani ja som ešte kiahne nemala a nedostala som. Podľa mňa vobec nejde o očkovanie, ale o momentálnu imunitu. Zvýšila som nam vsetkym prisun vitaminov a modlila sa, nech sme zdravi. 🙂 Možno za inych okolnosti ich mame vsetci...

kacena4
8. apr 2018

@maja22 moze byt, hoci my sme vsetci s oslabenou imuitou, tazko chory, starsia dcera mala len 3 pupaky, ani sme poriadne nevedeli ci su to kiahne, az ked sa mi o 2 tyzdne vyhadzali ostatne deti najmladsie len 3 mesacne a tie tak skaredo ze skoncili v nemocke. napr. ja som mala kiahne 2x (nie opar) ja som taka specialita 😀 dostanem aj to co sa neda 😀 zubari sa na mne smeju ze mam ja dva rady zubov mudrosti... 😀

zuz02
8. apr 2018

Švagrinine dcéry boli obe očkované proti kiahnam a aj tak ich dostali. Priebeh mali taky istý ako moje deti, co očkované neboli. Čakali sme, že budú mať slabší priebeh, ale vôbec. U nich očkovanie proti kiahnam ostalo bez efektu.