Ovčie kiahne u 3 ročnej dcérky a moje tehotenstvo

michalka55
2. okt 2012

ahojte baby ...moja 3 ročná dcérka dostala asi v skolke ovcie kiahne. mám este 1,6rocneho syna tak je asi velmi pravdepodobne ze to dostane aj on, je to tak?? ...aa ja som tehotna v 16.tt moze to mne nejako uskodit?? kolko trva rekonvalescencia u deti? ..dakujem

cerez
2. okt 2012

Môže, ale aj nemusí syn dostať kiahne. Záleží to od imunity. A ak si mala kiahne, tak ich nedostaneš. Inkubačná doba je 15 - 20 dní. Najkritickejšie obdobie sú 3 dni pred vytvorením sa kiahní. Aspoň nám to takto dr. vysvetlila. No neviem, či už jej môžem dôverovať.

sakura77
2. okt 2012

@michalka55 nooo 90% ze dostane aj druhy...🙂 moj doniesol zo skolky a za 14 dni aj mladsia. plus vsetci moji znami dvojd a viac detni mali komplet vsetci....tak ale je pravda ze nemusi,no...ale radsej sa priprav..ty ak si mala sa nemusis bat..horsie ak nie,to je dost pruser,no...

nicky07
2. okt 2012

No u nás to šlo zaradom :D najprv ich mala dcéra, po 14 dňoch syn a po ďalších 14dňoch manžel... :D sme mali veľké kiahňové obdobie vtedy...takže ja si myslím že je dosť pravdepodobné že ich bude mať aj tvoj chlapček... a pokial si ty už prekonala kiahne tak sa o bábätko myslím že báť nemusiš...

michalka55
autor
2. okt 2012

dakujem baby, ja som kiahne uz mala, ale zlakla som aj tak 🙂 ... @cerez moja mala ma zatial iba horucky a kde tu nejaky ten pupacik ..to bude asi este horsie ze? :/

cerez
2. okt 2012

Tých kiahní môže byť veľa. Dcéra dostala v 4 rokoch. Mala ich strašne veľa, v ústach, medzi nohami, v ušiach. Mala ich maličké, ale veľa.

ingrid2
3. okt 2012

môj syn ich mal hádam všade boli sme zúfalí vtedy a prešlo to, púder bol po celom dome naopadávaný...vraj je lepšie ked sa vysypú von a hlavne ich udržiavajte v teple

sakura77
9. okt 2012

@michalka55 no ako ste dopadli? my sme tiez mali u oboch strasny priebeh,39-40 horucky miliony pupakov ..vsade totalne....segrin maly mal tri pupaciky....

michalka55
autor
13. okt 2012

@sakura77 a tak prvé dni mala tiez horucky, ale to trvalo len 2 dni a potom uz fajn, pupacikov ma malicko iba na chrbatiku a brusku a uz je to fajn, sme boli vcera na kontrolu. 🙂

nana14
3. dec 2012

ahojte mame kiahne druhy den este stale sa vyhadzuju natierame tanno-hermal lotio berieme fenistil kvapky ale stale ju to strasne svrbi poradte co je este dobre dakujem

erika71
4. dec 2012

Ahoj, presne som sa chcela opýtať aj ja, či niekto nevie o niečom, lebo my sme dostali kvapky Zirtec, je to ako fenistil , či Zodac ,ale nám zaberie iba na 2 hodinky ,a malej to hrozne svrbí. dostali sme na to nejakú tekutinu od doktorky a malá vrieska keď jej to natieram, že ju to štípe.Tak ju ľutujem, neviem čím by som to mohla nahradiť. 😒 Včera bola dcérka v škôlke, potom asi hodinu u svokry a už keď sme odchádzali domov, mala prvé vyrážky ☹ . A čaká to asi aj 12 ročného syna a ani jej otecko to nemal 😒 .Takže to bude dosť dlhé liečenie...

nana14
12. dec 2012

@erika71 ahoj az teraz som si vsimla tvoju spravu uz vam je lepsie? ja som davala ten fenistil 3 x denne ale stale ju to svrbelo styri dni sa vysypavala a mala horucky, natierala som tanno-hermal lotio a kupala v hypermangane teraz to uz ma pekne zasusene ale nie vsetky a moj syn ich tiez este nemal tak cakame ci to dostane...

erika71
13. dec 2012

pre - nana 14 - Ahoj, no ja mám s tým natieraním také skúsenosti, že kde som jej to nenatrela vôbec ničím, tak to je už ledva vodieť a sprchovala som ju iba vodou. A kde som jej to natrela, tam to ešte stále má , síce už sa to hojí ,ale je to už dobré. Teplotu mala iba raz , na druhý deň večer, 38,3 a to bolo všetko. Ale hrozne ju to svrbelo a nepomáhali jej kvapky. Tak keď bola sama, určite si to škrabala.Ani syn ich ešte nemal, dnes je 11 deŇ vrátane prvým, keď to začalo, zatiaľ to nedostal. Ale doktorka hovorila, že dostane to iba ten ,kto má oslabenú imunitu , vraj to nemusí každý súrodenec dostať. Ale keďže má pomaly 12 rokov, imunitu na nič , bola by som radšej ,sviatky-nesviatky - keby to teraz dostal. Tak sme na tom asi rovnako. Koľký deň to už máte ?

nana14
15. dec 2012

@erika71 no ja som prekvapena ze este stale jej ich vidno a to uz ich ma 13 den su suche ale stale fliaciky tak uz jej to ani ja nicim nenatieram a dnes ich dostal aj maly isla som s nim ku doktorke lebo rano mal laryngitidovy kasel a az tam som si vsimla ze ich ma na chrbate take malinke zatial ani doktor nechcek verit ze su to kiahne ale zatial v pohode ma taku zvysenu teplotu tak dufam ze nebude horsie a syn je ako na tom?

erika71
15. dec 2012

@nana14 no ja som čítala, že aj 2 týždne to môže trvať. Dcérka má ešte také ranky, ako keď si zoškrabe štipnutie od komára.Dúfam, že sa to zahojí . Ďakujem za opýtanie, synovi to vyšlo presne na dvanásty deň ,ale iba dve -tri. No na dnes vyšlo zas pár, ale má toho veľmi málo.Zatiaľ. . Iba ho to strašne svrbí . Dala som mu tabletu Zodac , ale nepomáha. Začal tiež kašľať , akoby pes brechal. No nie je to celodenný kašeľ. Aký to je ten laryngitídový kašeľ ? A tvojmu synovi to nesvrbí ? Môj syn zatiaľ nemá teplotu. Držkajte sa 🙂

nana14
16. dec 2012

@erika71 Dakujem aj vy sa drzkajte, ten kasel je presne taky stekavy suchy doktor mi kazal davat trifed sirup taky zeleny, a dneska ich ma zasa viacej pomaly sa vysypavaju a horucku ma iba taku zvysenu syna to asi ani nesvrbi alebo si to ani neuvedomuje ked je este maly no neviem uvidime lebo Natalku to strasne svrbelo este aj teraz mi vravi ze ju to svrbi..

erika71
16. dec 2012

@nana14 ja poznám iba žltý Trifed , lebo to užíva dcérka takmer mesačne na nádchu, ten zelený nepoznám, ale syn dostal lieky aj na alergiu a sprej do nosa , lebo mal 3 mesiace nádchu. Zajtra volám pre výsledky krvi k alergologičke. Stále niečo príde, choroba , vyrážky, vyšetrenia- ešteže sme také aké sme, a nezosipeme sa z toľkého stresu. 🙂

duracelko
16. dec 2012

@michalka55 ja som dostala ovčie kiahne od decka v materskom centre po dvoch týzdnoch... v 32.t som predčasne porodila svojho timka. nechcem strašiť, ale bolo to hrozné, neprajem to nikomu ☹ dcéra to dostala odo mna tiez inkubačná doba dva týždne

nana14
19. dec 2012

maminky treba sa o tie kiahne este nejako starat ked su uz zasusene? dakujem

eeffka
19. dec 2012

@nana14 o kiahne sa netreba vobec starat, len zmiernovat svrbenie, ak uz mate zasusene nerob nic, len cakaj. Riesi sa len teplota, neviem kto sa pytal, moja dcera mala 2dni vysev a teploty ( paralen) a potom uz bola vysypana a sa to hojilo cca 8dni ( len fenistil gel) ze sme mohli ist medzi ludi a posledne sa doliecili mozno aj po 15dnoch ( 1-2 na nozke)

nika5214
19. dec 2012

ahoj ked si mala kiahne tak to neuškodi babu pre istotu sa porad s dokt.

nana14
19. dec 2012

@eeffka dcera ma uz asi 17 den ale ma ich uz suche a stale ma chrasticky a syn mi dostal v sobotu a ten ma po celom tele jednu na druhej este vcera mal teplotu 39 a este sa mu do toho aj ocko zapalilo a strasne ho to svrbi teraz mi sestricka poradila taku hnedu vodicku betadine pekne vysusuje

selavi
19. dec 2012

@nana14 môj syn doniesol kiahne vo štvrtok zo škôlky hneď som nasadila homeopatiká a sme chvalabohu bez teplôt ani sa nesťažoval na svrbenie. Dnes sme siedmy deň a kiahne už miznú iba sem tam má ešte strupy. Vôbec mu nemokvali hneď ich mal zasušené. Tak ak pomôže tu sú názvy tých homeopatík rhus toxicodendron 9ch a antimonium tartaricum 9ch.

nana14
19. dec 2012

@selavi dakujem lebo mi sme mali hrozny priebeh aj pri dcere horucky strasne vela ich mala a syn uz ani nevravim vyskusame tie homeopatika 🙂

eeffka
19. dec 2012

@nana14 betadin je jodova tinktura,ta fajne susi,neskrabat a vydržať 🙂

tiffanytheo
21. dec 2012

Ahojte.Aj my mame akurat ovcie kiahne:( dcerka dostala 7.12 a uz nema ani bodku mala ich dokopy 20 a krasny rýchli priebeh za 7 dni jej to cele odislo.A syn to dostal teraz pred dvoma dnami.Na tele to ma celkom dobre ale tvaricku ma strasnu :((( znama mi odporucila pouzivat homeopatikum rhustoxicodendrom a k tomu dezinfekciu Aloe vera v spreji. 28 by sme mali ist na dovolenku.Viete mi niekto poradit kto s tym mal skusenosti ci stihame sa ako tak preliecit do dovolenky alebo je nemam planovat?

eeffka
21. dec 2012

@tiffanytheo jesisi chudak maly, moja starsia to mala podla mna hrozne ale tvoj je 10x horsi, neviem kedy sa chystate na dovolenku ale na tvari to dcere ustupilo dost rychlo aj ked to vyzeralo desne, ona sa vyhadzala najme na ochlpenych castiach ( okolo vlasov, obocie)

tiffanytheo
21. dec 2012

@eeffka 28 by sme mali ist to je buduca sobota :/ totiz v den ked to dostal este to ani nemal tak mal exzem - mame totiz atopicky a liecime sa kortikoidmy /hormonalna liecba/ a som mu natrela tvaricku aby mu odisiel exzem a boom toto do rana neviem ci mu to k tomu takto extremne napomohlo alebo co :( toto ma z jednej strany takto hrozne :/ inak vyzera takto

chichinka
21. dec 2012

@tiffanytheo chudacik ☹ nas maly mal super priebeh... 7 dni je kopa casu, infekcny nebude, mozno este dake chrasticky a teda urcite stopy cervene fliacky po kiahnach.. Ale teda bude oslabeny, treba vitaminmi C a D dopovat.. A teda davat pozor aby sa setril, vela spat.. (Aj ked to sa pri detoch neda naprdinovat im)..sucasne s malym som mala aj ja kiahne a citila som sa dlho fyzicky vyflusnuta. Takze setrny rezim 🙂
Drzim palce nech to rychlo odzneje!!!

tiffanytheo
21. dec 2012

@chichinka Dakujem 🙂

luliu
23. dec 2012

@selavi Ahoj, prosim mohla by si mi napisat ake davkovanie je pri tych homeopatikach pri ovcich kiahnach? Dakujem a prajem krasne sviatky