Ovčie kiahne u ročného dieťaťa

miskacharly
31. dec 2014

Malý dostal ovcie kiahne a k lekarke sa nevieme dostat,kedze su sviatky.mame doma fenistil gel a fenistil kvapky,kde je napisane,ze sa mozu uzivat od 1roka 10az15 kvapiek denne.kolko mám dávať.co vám radila lekarka u takych malych deti?a ešte sachcem spýtať,v noci mal asi aj horúčku aj cez den je trošku horucejsi,moze to byt z tych kiahni?.je aj nervozny.a ma ich aj na hlavičke,je to v poriadku?na tele ma asi 2 a pod plienkou 3,ale na hlave viac.ďakujem 🙂

brumka
31. dec 2014

@miskacharly vykasli sa na fenistil. Natieraj pupaky teatree olejom a levandulovym. Kvapky ibs na noc. Nebrzdi kiahne. Dr nechoď je to nakazlive,karantena dokym nezaschne posledny pupak.idporuca sa dat trocha alkoholu do caju, telo sa prehreje a vysype sa rychlejsie a hlavne von.moja mala 10m ked mala kuahne. Hoeucka moze byt. Len si pozri co.sa moze dat,nepamatam si pri kiahnach da byd oaralen alebo nurofen nesmie. Pozri net

miskacharly
autor
31. dec 2014

Ja viem,ze je aj pohotovosť ak mi budete podobné radiť,ale nemyslim si,ze je to take vážne,ze by sme s tym museli letiet na pohotovost.a môžem mu dať na noc cipku paralen proti horúčke?

miskacharly
autor
31. dec 2014

@brumka ďakujem,to je aký olej,maju ho len v lekarni?a mozem mu dať na noc cipku paralen proti horucke?lebo tuto noc vobec nespal,neviem ci polhodinu dokopy.

tajka1986
31. dec 2014

@miskacharly urcite v lekarni kupis nieco na kiahne a kludne aj ten paralen ale my mame lepsiu skusenost s panadol baby cipkami🙂

ena70
31. dec 2014

@miskacharly naposledy mudr hovorila ze pupaky nenatierat nicim....len nechat tak...maximalne vykupat dieta v manganistane draselnom...to je taky fialovy prasok...maju v lekarni...stlmi svrbenie...ze najlepšie je nechat pupaky volne dychat...kedysi sa daval tekuty puder, ale dnes uz radia len volne nechat dychat....do tyzdna zaschnu...

luba41
31. dec 2014

@miskacharly kiahne prebehnú u drvivej väčšiny detičiek úplne "v pohode"..určite netreba bežať s tým hned lekárovi..takže nestresuj, nenapchávaj liekmi proti teplote ani v noci..len sleduj... jedine ak by mal horúčky 39 st viac ako 3 dni, potom asi treba nechať pozrieť...nechaj nech sa vysype, ešte to len začalo, teplotu už zajtra nemusí mať..môžeš dávať veľa Cka a okúpať, ak už bude vyhádzaný, v kúpeli so sodou bicarbonou, tá pomáha vysúšať a hojiť výražky..

tajka1986
31. dec 2014

@miskacharly a myslim ze aj ten fenistil prosti svrbeniu ak by bol nekludny by si mohla dat🙂,bude lepsie spat

miskacharly
autor
31. dec 2014

@tajka1986 som sa pomylila,tiez panadol baby cipky mame a nie paralen 🙂 ok,ďakujem.

katinka71
31. dec 2014

@miskacharly akurat mojsi tym presiel,mali sme naordinovane po telefone dr nas vyzval ze nemame vobec chodit do ordinacie,fenistil kvapky u rocneho tych 10 kv rano a vecer,pri telpotach paralen a panadol je to iste rovnaka ucinna latka je paracetamol,ak su vysoke teploty tak nurofen cipky alebo sirup,a natierat tekutym pudrom(my sme natierali 3xdenne),nekupat v prvych dnoch iba osprchovat a nedrhnut uterakom ,zabalila som ho do osusky aby to odsalo vodu,moj od teploty nepotreboval nic,

brumka
31. dec 2014

@katinka71 jeden sa nesmie davat,len si nepamatam ci nurofen alebo panadol

brumka
31. dec 2014

@miskacharly starrsia mala prva kiahne a tie olwje som mala z justu drahe ake na 3-4dnu nam zaschli pri oboch skoro vsetky pupakt.no pri mensej mi dosiel twatree po 2dnoch tak som dala z lekarne olej je fajn len slaby. Ziadne pudre a voloviny nedavat

katinka71
31. dec 2014

@brumka nam naordinoval obidva v pripade potreby ,ale nedavala som ani jeden liek na stiahnutie teploty,nebolo treba,

katrin21
31. dec 2014

@miskacharly zaklad je drzať ho v teple, hlave ak teplotuje... 🙂 mozes mu dat brufen, alebo panadol,uplne v pohode...ak by mal moc teplotu..

zuzka767
31. dec 2014

Ahoj, kup si v lekarni homeopatika Rhus toxicodendron alebo Secale cornutum 9 CH nie vsade maju a treba aj objednat.Ale zabera na 100 % a na kupel si kup taku fialovu vodicku je vo forme prasku a pridava sa do kupela proto svrbeniu.Ucinok je fantasticky.( fenistil iba utlmuje dieta). 🙂

katrin21
31. dec 2014

@brumka nesmie sa davat acylpirin detom...

lillylilly9
31. dec 2014

Moji to maly v juny 3mesacna ;3rocna a 5 rocny.natierala som im to fenistilom aj kvapky fenistil som dala volala som doktorke povedala mi v ziadnom pripade nech nechodim az po 14 dnoch na kontrolu je to nakazlive.potomsom im davala aj tekuty puder aby to nesvrbelo prve 4 dni potom som to nechala volne.prvy krat som ich osprchovala po tyzdni.udrzizvat ich v teple

brumka
31. dec 2014

@katrin21 to viem, ved to ani dospwlwmy nedam ale pri kiahnach sa jedni nesmie davat

bonaqa2013
31. dec 2014

nám lekár predpísal Tantum verde - vodičku. Mali sme to dať na vatový tampón a natierať. Ale to sme mali asi tak 4 roky dozadu, možno sa odvtedy zmenil postup.

luliu
31. dec 2014

@brumka proti teplote sa moze davat aj nurofen aj paralen je to blbost ze jeden sa nesmie

brumka
31. dec 2014

@bonaqa2013 tamtum je zly, dcerke to zhorsilo vyrazky

bonaqa2013
31. dec 2014

@brumka čo lekár to iný názor...

michala11111
1. jan 2015

my sme mali kiahne, keď mala malá tuším pol roka a bolo to hrozneeeeeeee, mala ich všade a hrozne veľa, na hlavičke, v očiach, ušiach, pusine, šušurke, riťke....... proste všade. Nenatierala som to ničím, len som ju umývala v takom roztoku už neviem ako sa to volalo tak to zafarbilo vodu na ružovo a dávala som fenistil kvapky tuším 2x denne po 8kvapiek. Mne doktorka povedala, že podla váhy teda koľko váži toľko kvapiek. A jasné teploty môžu byť z toho aj mrzutosť. Inak do kiahni nám šli aj zúbky, tak hotová pohroma. No prežili sme 🙂

horana
1. jan 2015

Aj mojim detom Tantum verde zhorsil, sama som ho detom "predpisala" na zaklade rad z netu a vyhodene peniaze a jedna zhorsena noc k tomu a putoval do kosa.

Co sa tyka Fenistilu, gel nema az taky ucinok, navyse cimkolvek kiahne zatierat je kontraproduktivne, oni musia byt nezakryte a "dychat" smerom von, tak vychlejsie vyzreju a prirodzene odidu. Akymkolvek zatieranim (aj pudre a pod.) sa praveze ich vylucovanie - oni podla nasej Dr. ktora chodi na vselijake zahranicne skolenia, aby mala vzdy najnovsie poznatky - ich proces "dychania" - oni tie hlavicky vyrazok mikro ciastocky potrebuju vylucovat, obrati dovnutra, cize sa siria este aj na organy co nie je dobre (neskor z dlhodobeho hladiska, kedze vieme ze kiahne zostanu zakuklene az do konca zivota v tele).
Naopak Fenistil kvapky su super, dost pomahaju dietatu celkovo ako antihystaminukum zmiernovat negativne pocity.

Takze ked tak tieto kvapky - ale su tusim len na predpis,
a hlavne Hypermangan, to je ta ruzova ci lepsie povedane fialova voda ako tu uz mnohe pisu, teda ta voda sa z nich vyrobi. Su to take krystaliky v krabicke, ktore sa trosinku nasypu do vane a dieta sa v tom roztoku kupe. Je to lacne a bez predpisu kupite v kazdej lekarni, krabicka stoji do eura a na ten tyzden aj viackrat denne kupele urcite vydrzi, velmi dobre to zabera, deti vyslovene citia ulavu a len sa tak hrnu do toho kupela. Inak sa kupat nesmie pri kiahnach, tento hypermangan je vynimka, on praveze pomaha ich zasusat a vyzrievat, cele to urychli a zaroven utlmuje pocity.
@miskacharly

ena70
1. jan 2015

preboha, však Tantum Verde je dobry na kloktanie keď bolí hrdlo a nie na kiahne!! No tak takýto čudný nápad a že to dal aj nejaký lekár počujem prvýkrát.... ako som predtým spomenula, nechať kiahne voľne dýchať, ničím to nepatlať, len vykúpať v Manganistane draselnom inak zvanom Hypermangán....a bude lepšie....za týždeň tie pupáky zaschnú...a dieťatko utierať len tak že jemne prikladať uteráčik na telíčko, nie šúchať... that´s all folks 🙂

veroc
1. jan 2015

Dcéra dostala pred týždňom kiahne. Prvý pupáčik sa objavil v piatok večer. Prvé dni som jej dala od teploty Paralen sirup, niekde som aj ja čítala, že pri kiahňach by sa Nurofen nemal používať. Kúpem ju 2 x denne v hypermangáne a na večer dávam Fenistil kvapky, keď sa sťažuje že ju to svrbí tak aj cez deň. Teraz už má pekne chrastičky, ktoré sa pomaly zasušujú, takže u nás sa tento postup osvedčil. Najhoršie znáša to, že nesmie ísť von, je z toho nešťastná 😖

semila001
5. júl 2019

Môj syn bude mať za 5 mesiacou 3 roky dostal kiahne už ich má 4 deň dali.nam na to telové mlieko špeciálne z lekárne a fenistil kvapky to je veerko