Padanie vlasov u dievčaťa

sslniecko1
25. júl 2018

Ahojte mamičky,
mám 11-ročnú dcéru, ktorá má polodlhé ani nie husté, ani zase riedke vlasy. Ale nenormálne jej padajú, vždy je plná kefa a podlaha. Kožná mi povedala, že je normálne, že 100vlasov denne vypadne, ale mne sa to aj tak nezdá. Kožná je taká, len aby si spravila, čo najrýchlejšie svoju prácu.
Prosím Vás, nemáte skúsenosti. Dcéra ma pestrú stravu, zeleniny veľa zje, možno ovocia trochu pomenej, inak zje všetko, od mäsa, strukovín, cestovín a pod. Som už zúfalá :(

erickatt
25. júl 2018

@sslniecko1 100-150 denne je ok. Ked ich má dlhšie pôsobí ze ich je moc. Ale keď ju ceses 3x denne zakaždým je plno povedz deckej. At jej aspoň krv zoberie. Inak ide do puberty, vtedy sa to môže takto zmeniť..

dominika6
25. júl 2018

@sslniecko1 kludne ju ostrihaj po plecia,nech si vlasy oddýchnu,môže to byť aj tým že sú stále stiahnuté v gumke,prípadne je to aj zmenou hormonov,kedže pomaly sa jej telo mení,dospieva a možno je to aj predvoj menzesu..

lorela
25. júl 2018

@sslniecko1 100 vlasov denne je naozaj normálne, kožná má pravdu.
Ale požiadaj vašu lekárku o krvný obraz, či niečo, náhodou, nechýba. Ak nie, nemusíš sa tým znepokojovať. Toto obdobie - kedy vypadáva viac vlasov, čo je pre ne prirodzené, o pár týždňov isto pominie.

sslniecko1
autor
25. júl 2018

Práveže to už dlhšie trvá, stále jej padajú. :( pôjdeme teda k našej lekárke a požiadam o ten krvný obraz

evinkabarborka
25. júl 2018

Ahoj.a ma aj ine tazkosti?zmeny koze:sucha alebo naopak mastnejsia?zmeny hmotnosti?neschudla vyrazne v poslednom obdobi?nemava busenie srdca?ak by sa nic neukazalo,ziadala by som este hormonalny profil stitnej zlazy.

sslniecko1
autor
25. júl 2018

@evinkabarborka nie nie, je síce pevnejšia na brušku a bokoch, ale nie zas extra. Pokožku má normálnu, rapídne schudnutie určite nie, to by sa ako som spomínala aj zišlo jej zhodit. Ta štítna žľaza dobrý nápad. Dakujem

demetria
30. júl 2018

@sslniecko1
Treba vysetrit aj zrak. Pri potrebe okuliarov mozu padat vlasy. A napr. dalekozrake deti si ani neuvedomuju, ze potrebuju okuliare a beznym vysetrenim u pediatra sa to neodhali.

tatianamaria
30. júl 2018

Nenosila náhodou, keď bola menšia extrémne dlhé vlasy? Počula som, že, keď malé dievčatká nosia extrémne dlhé vlasy, tak sa vlasové cibuľky oslabujú a potom, keď sú staršie tak padajú
Neviem, či je to pravda, lebo je veľa mýtov o vlasoch.

lily1983
22. apr 2020

@sslniecko1 dobrý večer, čo to dcérka nakoniec mala? Ďakujem za odpoveď

8611
11. jan 2024

Ahojte ..ako ste prosim dopadli???s vlaskami u dcerky..dakujem