Paracentéza ucha. Je to potrebné?

duplicka
15. feb 2011

je vzdy nutne prepichnutie uska, nestacia len atb 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 . dieta sa nestazuje na bolest ucha ☹ ☹ ☹ len malo teplotu 3 dni ☹ ☹ ☹

duplicka
autor
19. feb 2011

@rozala111 hmmm tak to uz mas veru narocne 😒 😒 😒 😒 drzim palce

katecameron
19. feb 2011

mojej dcere prpichovali usko ked mala 5rokov bez narkozy aj oblbovacky proste nazivo ale do smrti nato nezabudnem mam taku traumu jak fras moje dievcatk nikdy neplakalo mohli jej robit cokolvek ale pri tomto svinstve vrieskala taky vreskot nikdy v zivote som nepocula mne vtedy bolo zle asi tri dni na odpadnutie dodnes sa nenavidím ze som nedokazla tomuto zakroku predíst a uchranit svoje dieta mojej sestre to robili ako dospelej a povedlala mi ze vacsiu bolest nezazila ze je to strasne ze ona ako 30rocna ked vysla von ze revala jak male decko od bolesti a to mala30rokov to hovorí za vsetko

gabika7706
19. feb 2011

@katecameron musi to byt riadna bolest, lebo mojej Katke hoci dali tie kvapky do ucha, muselo ju to strasne boliet, lebo ten zufaly krik a narek - na ten veru nezabudnem nikdy. Ale u nej to museli robit, to som videla, kolko hnisu vytieklo hned vtedy a vytekal jej az do vecera (robili jej to rano), takze ina moznost nebola. Ja som fakt rada, ze jej dali tu tabletku, aby si nic nepamatala, v opacnom pripade by som ju uz k lekarovi len tazko dostala.

@rozala111 drzim palce, osobne som dcere ribomunyl sama vysadila, kedze zakazdym mi po nom brala atb, mesiac co mesiac, kym to nebrala, bola v pohode, vzali sme na zaciatku mesiaca ribomunyl, max o 8 dni sme uz boli s horuckami u Dr, crp vysoke na atb...mesiac co mesiac a to ani nechodila do ziadneho kolektivu. Ked sme ribomunyl vysadili, stav sa jej zlepsil. ale to uz je mimo temu...

anonymny_prispievatel
26. nov 2012

Stredoušný sekrét pri bakteriálnej otitíde by sa mal odoberať rutine na laboratornú diagnostiku. Môže sa vyskytnúť rezistencia na antibiotika a takto sa do pár dní vie upraviť antibiotická liečba k výhodnejšej aj k danému veku pacienta. Výkon je bolestivý, ale aj potrebný. Nikto si to nevymyslel. 😉

hooplacik
28. nov 2012

K tomuto vam dam najcerstvejsi zazitok z dnesneho rana. Mal som pocit akoby som mal vodu v uchu a sa mi prelievala hore a dolu. Ucho ma nebolelo vobec. Po vysetreni primar na usnom usudil ze je potrebne prepichnut bubienok, resp. narezat bubienok - tzv. paracenteza.

Okrem toho ze vykon toho zakroku je neprijemny, nieje bolestivy. Iste je neprijemne ak sa Vam niekto hlboko spara v uchu, trosku stipe aj betadin a dezinfenkcia, avsak nieje to nic tragicke.

Nebol by som samozrejme rad ak by to museli spravit nasmu malemu ale zaroven viem ze okrem tych cca 5 minut co zakrok aj s lokalnym znecitlivenim bubienka trva nieje nic strasne a netreba sa ho teda obavat. Verim ze to pomoze, ked uz som si to podstupil 🙂

Napisal som sem len preto lebo tu poniektori pisu akoby malo ist o najvacsiu bolest na svete, a to som dost senzitivny clovek 🙂 Rozhodne to nieje bolestivy zakrok aj ked urcite nieje prijemny a mierne stipanie moze najma na deti posobit zle.

jenny2009
16. mar 2014

ma niekto skusennost o telliesku co davaju do uska aby sa tam dostal vzduch, neviem si spomenut ako sa vola

monci78
14. jan 2015

@hooplacik ja som podstupila paracentezu včera, dali mi na gázu niečo na umrtvenie, neprešlo 20 minut a doktor mi to prepichol, špáral sa tam dlho, vraj musí urobiť väčšiu dieru, aby ten hnis šiel von, ja vám poviem, že vživote som takú bolesť nezažila!!! Budem mať traumu do konca života! A keď to budem musieť dať spraviť mojim deťom, asi to nezvládnem! Teraz si musím do tých uší fúkať vzduch, nech to tečie, ale nejde to. V utorok idem na kontrolu, ak to niebude dobré tak znova. Mám strach dopredu, nočné mori, asi sa dám uspať, alebo umriem, alebo neviem fakt!! ☹

mirush77
14. jún 2017

Ja po 2 rokoch prispejem do diskusie. Mam cerstvu skusenost s paracentezou a to hned 2 krat v priebehu jedneho tyzdna. Prvykrat ( na pohotovosti) ma to bolelo tak ze som sa rozplakala ako male dieta ( a to som bolest znasala vzdy nadstandardne dobre) a lekarka mi hned dala Novalgin aby som bola schopna dojst domov. 3 dni nato ked mi moja ORL povedala ze musi opat prepichovat ma ( jemme povedane) oblial pot.. bolo to vsak neporovnatelne s prvym zakrokom. Neprijemne a trochu bolestive ale znesitelne. Takze tento zakrok co sa tyka bolesti je velmi individualny.