Pavlíkové remence

anela112
27. jan 2023

Ahojte, su tu nejake mamicky , ktorych babatka mali od 3 tyzdnov pavlikove remence ? Ako dlho ich vase babatko muselo mat ? Babatko ma problem s 1 klbom.

simona92101
27. jan 2023

@anela112 neter ich nosila do cca 5 mesiacov,az ked boli na druhom sone klbikov tak im lekar povedal ze mozu ist dole.ale ozaj ich nosila 24/7 plus nasiroko 2 hrube plienky.podla mna zalezi od zavaznosti stavu klbov🤷‍♀️

myzma
27. jan 2023

Dcéra nosila ortezu, zafixovane nozky, podla mna obdoba pavlikovych remencov. Nosila ich 1 mesiac 20 hod denne. Nosila som ju v tom aj v satke. Dnes ma diagnostikovanuhy hypermobilitu, vtedy klbiky neboli na svojich miestach. Presny nalez si uz nepamätám. Mam 4 deti. Ona jedina mala taky nalez.

niiikaaa
27. jan 2023

@anela112 jedna z mojich dvojičiek mala nález na jednom kĺbe IIc remence nosila 3 mesiace potom až keď sme boli na Kramáre sme dostali ortézu podobnú ako vyššie na obrázku (omnoho lepšia manipulácia, a remence skopávala takže to bolo nanič 🤦) dokopy 10 mesiacov sme nosili 24/7 iba na hygienu dole, po takom pol roku som ju nechávala cca 3x do dňa bez toho na hodinku nech si ide lezie kde chce, posledné 2 mesiace mala už iba na noc,...