• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pena v ústach. Máte skúsenosť?

Ahojte.
Uz par dni sledujem, ze sa malemu vzdy 2-3 hodiny po kojeni objavy v ustach pena.
Pouzivam kvapky Sab Simplex o ktorych si ale myslim, ze vobec nezaberaju..
a Matejko je stale velmi zaplynený - prdí po kazdom kojeni (po 2-3 hodinach) aj desatkrat!! :frowning2:
Ma niekto s tym skusenosti?
Moze to mat neaku suvislost s nizkym alebo vysokym davkovanim kvapiek?
21. máj 2008 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
je to naozaj pena, alebo sliny z velmi malych bubliniek?
21. máj 2008 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no su to malicke bublinky - ale je ich strasne vela a predtym to nikdy nemal.
21. máj 2008 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pytam sa, lebo presne mojej tanke to v tomto veku zacalo. mne povedala nedavno dr, ze to moze byt aj jeden z priznakov refluxu. to by u nas sedelo. ale zas to vraj moze byt aj vyvijajuca sa sllinna zlaza, dufam ze som nenapisala blbost zavadzajucu.
21. máj 2008 o 22:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zkus to odchytit na nějakej barevnej ubrousek, jestli je to průhledný nebo bílý.
21. máj 2008 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no, bublinky su priehladne, ale celkovo je to biele
21. máj 2008 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky ten sabsimplex nieje proti prdíkom ale práveže na ne. aby mohli dobre uniknúť z bruška, aby sa mimino vyprdelo. Ak by sa nemohlo, malo by nafúknuté bruško a kŕče
22. máj 2008 o 08:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Ahoj gucz,
ano ja viem - a v navode este pisu, ze zahustuje "penu" v zaludku aby babo nekakalo az prilis rietke..

mi mame riedke stolicky a aj nafuknute brusko a krce - no tie sa mi dary pekne odstranovat masazami, cvicenim s nozickami, a uz davam Matejka aj na brusko - a vtedy sa nadherne vypuka.. len to neaky cas trva
no myslela som si ze sa mu zacaly vytvarat bublinky v ustach pretoze mu ta pena ide opacnym smerom ..

ale idem dnes k dr. - pretoze som vcera pri kupani objavila suche miesta na nozickach (take ako exemy ) tak sa uz spitam aj na tie bublinky..

Inak dik

Martina - dufam, ze to ten reflux nebude..
hoci maly tie posledne dva dni aj poriadne grckal.., ale myslim si ze som zjedla nieco zle
vsimla som si ze mi ovocna stava zkysla - a ja som si ju davala do caju takze som na to prisla az vcera rano, tak aj z toho ho mohlo prehnat - hned som ju vyhodila
22. máj 2008 o 08:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Ahojte
k doktorke som to uz nestihla (mala zrusenu dnesnu poradnu)
no dnesny den dopadol (zatial) velmi dobre. Grckal len minimálne, co si myslim ze je normalne.
Tak to asi bolo z tej vody.. :sweat_smile: .. nabuduce si dam vedsi pozor..
aj tie bublinky mu uz ustupili.. ale budem to sledovat dalej..
22. máj 2008 o 18:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my občas máme větší bublinky a myslím že je to mlíko, když si pak většinou ublinkne
23. máj 2008 o 11:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj, tak my máme bublinek až až a někdy dělá i velký bubliny, podle mě to k tomuhle věku patří, začínají slintat, vždyť jim porostou zoubky
23. máj 2008 o 13:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok