Periorálna dermatitída,dlhotrvajúci ekzém okolo pusy u 2 ročnej

slivka5
25. okt 2018

Ahojte máte niekto s týmto skúsenosť, ako to vyliečiť nastálo? Raz to mala asi v roku a pol a zmizlo samo. Sú to také červené bodky akoby ekzém okolo pusy, hlavne nad hornou perou a pod nosom. Teraz to trvá uz dlhsie, vzdy po jedle sa to zhorší najmä ak sa zababre čo je dosť často. Cez noc sa trosku zlepší, cez deň zas na tom istom. Skúšali sme Bepanten na ekzém - ten to zhorsil, trochu lepsie fungoval obycajny Bepanthen, vsetko susiace zhorsilo, teraz máme Bioderma Perioral a takú vzorku krému Allergika, zatiaľ na deň-dva utlmí, zlepší ale nevylieči, myslim ze je to nejaka bakteria :-/

900
25. okt 2018

Dobrý deň.aj mi sme to mali a používame sudokrem,alebo od doktorky si spýtajte mastičky na prenášanie,neviem presne nazov

lenkusik
25. okt 2018

Ahoj aj mi máme problém s takýmto ekzémom okolo pusinky. Do 2 rokov v pohode a potom mala afty dnu aj okolo pusinky a ostalo jej to oslabené. Keď má byť chorá hneď to vidím na puse začnú kútiky a červené na spodnej pere. Proste žiaden krém nepomáha. Ak sa to veľmi zhorší tak kožná jedine to zaberie no to sú kortikoidy a tie jej dávam minimálne je to na chvíľu a opäť. Už má 9 rokov a stále sa s tým bortime pusinku natierame výlučne modrou indulonou a po každom jedle umyť aby ju mala čistú. Kožná hovorí že to prejde v puberte a keď bude mať menštruáciu hormóny to dorovnaju. Alergolog rieši imunitu, alergická nie je chodí len na kontroly tam je to v poriadku, jediné čo pomohlo je gastro zistili reflux a intoleranciu laktózy, to sme obmedzili pije mlieko bez laktózy. Tiež ma jemne zvýšený histamin tak určite potraviny nemôže jesť alebo len zriedka a 2 hodiny pred spaním nejesť a nepiť aby sa jej netvorila kyselina čo tiež zhoršovalo kútiky a pusu tým sme to obmedzili a vyzerá to fajn no keď je chorá zhorší sa to. Je to na nervy stále ju natierať indulonov no nič sa nedá robiť snáď sa to zlepší. Držím palce snáď to nebude také ako u nás.

susulka118
25. okt 2018

@slivka5 Dobrý deň, a ak sa môžem opytat akú zubnú pastu používa dcéra? Moja dcéra používala detskú elmex, ktorá obsahuje florid a dostala tiež perioralnu dermatidu...tak sme prešli na prírodnú pastu bez floridov od Weledy, predávajú v DM....a natierame jej to mastickou Reha, pomaly sa jej to hojí...kortikoidy jej to velmi zhoršili...nikdy viac☹️

slivka5
autor
25. okt 2018

@susulka118 Dobry den, my zatial este cistou vodou, ano citala som ze z kortikoidov horsie ☹ moja to dostala z casteho kontaktu jedla s kozou a asi aj z utierania pusy plienkou..a umyvanie vodou jej to tiez nezlepsuje, tak prevarenou s snazim...a co je to za mast ? este uvazujem nad Holtovou mastou len uz sa bojim aby jej nezhorsilo, uvazujem j nad koznou dr...

dkovacsova22
8. nov 2018

Z kortikoidov eŠte horšie. Vysadila by som celú chémiu. My sme mali aj atopický ekzém a prešli sme na komplet netoxický domov!! A naŠtastie po pól roku sa vŠetko unormálnilo!!! Na zapareniny je super krémik aj zo stránky NieTox sk ale hlavne všetko prírodné brať. Chémia je strašná .. to je ide do vnútra tela nie len na pokožku pozor na to