Piata choroba bez výsypu

freeja
5. máj 2024

Dobry den, prosim, je mozne prekonat piatu chorobu aj bez charakteristickeho vysypu na tvari/tele? Ďakujem

ktochytavzite
5. máj 2024

nie,ved oreto je to piata lebo ke to o vysype

sorciera24
5. máj 2024

vraj u dospelych a starsích detí ano....(dokonca píšu, že mnoho ludi ju ma uplne bez priznakov)-preto sa tak šíri

anavixy
5. máj 2024

Ale ano, moze, u deti nie az tak casto (aj moze aj u nich), u dospelych bezne. Ake ine priznaky pozorujes, ked si myslis, ze ide o piatu chorobu? Ci hlavne vies ze ste boli v kontakte?

freeja
autor
5. máj 2024

@anavixy dcera bola v skolke v priamom kontakte, ma mierne teploty, nadchu, kasel..vysyp ziadny, je tomu uz tyzden..

anavixy
5. máj 2024

@freeja aha, hm, to tazko povedat naozaj, mozno je to len nahoda 🤔

sorciera24
5. máj 2024

@freeja najprv možu byt tieto prejavy nachaldnutia a vraj az tyzden po sa može vyhadzat (cervene lica, flaky) a mozno ma nieco ine....moj syn ma teraz....ale on napr. nemal ziadnu teplotu, kasel nic...len mu vo stvrtok ocerveneli lica, v piatok uz mal flaky na hrudniku, dnes uz lica cervene nema, ale tie flaky su, aj na rukach, zadku.....

lilinka88
5. máj 2024

@freeja vysyp ešte len príde. Najprv sú príznaky ako prechladnutie, ktoré popisujes..a až keď tie odznejú, aj niekoľko dní po tom prídu červené líca a výsyp

dzescebuly
5. máj 2024

@freeja syn od stredy teploty 38,7' v pravidelných intervaloch,postupne sa znižovala teplota na 37,7',v piatok ešte posledná zvýšená teplota,a od soboty už nič,ani vysyp,crp 14. Ale líčka úplne červené
Neviem teda či piata choroba ale možné to je