Plače každý večer. Neviete čím to môže byť?

sloto
4. apr 2009

Ahojte. Naša malinká každý večer od šiestej až kým nezaspí strašne plače a ja neviem prečo. Okolo šiestej vždy dostane papať - malú plne kojím, potom ju chcem dať odgrgnúť a malá vtedy strašne začne plakať. vôbec ju nevieme utíšiť, nepomáha nosenie na pleci, čičíkanie, kolísanie, proste nič. Okolo siedmej - pol ôsmej ju kupkáme, vtedy je tíško. Potom po kúpaní s zase pýta papať, tak ju nakojím a znovu začne plakať - strašne sa vzpiera na rukách, keď ju dávam odgrgnúť, plače a aj keď si už odgrgne, plače ďalej. potom ju nosím aj pol hodinu na rukách, kníšem, čičíkam, hopkám na lopte (čo väčšinou zaberie).Neviete čím to môže byť? zabudla som napísať že malinká maá 6 týždňov

lyongirl
20. apr 2009

ahojte, môj malý nemá večerný plač, ale poplače si tiež no nie moc, ale býva večer nervózny a tiež sa nevie uspať. Musím ho nosiť, čičíkať, kŕmiť, vie papať s prestávkami aj 1,5 hodiny a to len preto, aby sa tým ukľudnil, no niekedy som už vyčerpaná. Snáď to všetkým deťúrencom čoskoro prejde a budú konečne spokojné 😉

sloto
autor
21. apr 2009

ahojte, tak sa znovu ozyvam. takze som zistila ze ide naozaj o vecerny plac. malu som zacala kupat vecer skor, takze nestihne plakat uz pred kupanim 🙂 asi o siestej sa kupkame. no a potom sa nakojime a zacina uspavaci maraton. ale musim povedat ze sa to trosku zlepsilo. teraz sa mi dari ju uspat tak do pol osmej. a to tak ze hopkam s nou na fitlopte. na tom si trosku pomrnka, ale potom akoniec zaspi. no a som s nou cely celucicky den skoro vonku. som zistila, ze ak cez den viac spi a nie je nervozna z cez den, tak vecer mi potom tiez lepsie zaspi 🙂
minule som s nou bola vonku no a zaspala mi o piatej a zobudila sa az vecer o pol deviatej 😀 som ju chcela kupat v ten den, ale kedze sa az tak neskoro zobudila, tak som ju uz len prebalila, nakrmila a Nikolka spala dalej. takze uz zacinaju aj lepsie vecery.
danka - chudiatko Jakubko - to je hrozne ked tym nasim malym krpcom nevieme pomoct. ako si ho potom liecila?

danka2612
22. apr 2009

doktorka nam predpisala antibiotika a navštivili sme nefrologicku a časte odbery moču.ked mal krce tak som mu pomohla s teplomerom a prikladala som mu plienku,ktoru som nahriala zehlickou a pritisla som si ho k sebe.ked sme presli treti mesiac tak vsetko sa ukludnilo a ja som stratila mlieko a presli sme na nutrilon.spinkal krasne.od piateho mesiaca spinka celu noc od osmej do pol siedmej.

misha1901
21. apr 2011

Ahoj aj my mame podobny problem. Malinka bola uplne pokojne babatko, teraz mala 3 mesiace a posledny tazden to je strašne. Cez den sa pekne usmieva a potom to pride. Zrazu akoby ju preplo a ona zacne tak plakat, že hned je červena až jej vidim mandle. Neda sa nijako utisit. Niekedy pomože ked ju dm narameno a hojdame sa. No to sa na chvilu ukludni vyzera, že to prešlo a potom to pride zas. Mava to aj cez den. Ja som to pripisala zo začiatku unave a tomu, že nevie zaspat, no niekedy mi aj hodinu po jedeni ešte grga no možno to je naozaj , že nevie spracovat nove zazitky z celeho dna. Ja už neviem ale ten plac je strašny až hystericky. Dfam, že nas to prejde :(

dominikalerch
30. mar 2018

Ahojte
Myslím že z bruška to nebude
Náš malý tak isto plače skúšali sme Espumisan aj rektalnu rurku aj tak má take zachvaty až by som ich opísala ako nervove...
No náš malý má 5,5 mesiaca začalo ti asi dva týždne do zadu ....
Netuším čo mu je

snehuuulienka
30. mar 2018

@dominikalerch nemôžu to byť už zúbky?môjmu vyšiel prvý v 5 mes.

dominikalerch
14. máj 2018

@snehuuulienka dobrý....
Neviem zubok nám vyšiel az teraz tak asi nie
Ale prešlo to ...prešiel mesiac a ako by uťalo 🙂...už sme v pohode
Stačí vydržať a zmieriť sa s tým že istý čas hodinku večer to potrvá