Plastika močovej trubice

martinka184
15. okt 2018

Poprosím vás môjmu malému8 mesačnému chlapcovi robili plastika močového mechúra pretože od narodenia nevylucoval dostatok moču pretože mal usku trubicu na močenie s ktorej mu moc neodtekal tak ako mal.
Na obličke mal nadbytok moc s ktorej samú vracala infekcia močového mechúra.
Nemá stým niekto skúsenosti ??? Už sme mesiac
Lebo na obličky samú vracia moc a hrozí nám tretí krát opakovana infekcia
po operácii a plastika samú podľa doktorkoy zlepila.

stanulka27
15. jan 2019

@martinka184 plastiku močového mechúra nie ,ale plastiku mocoveh trubice nám robili ,tiež nám ostával moc v mechuri a z toho vznikali zápaly lebo sa tam hromadili baktérie

som_ponorka
25. okt 2019

Ahojte. Môj malý ma podobný problém. Ma úzku trubicu, z toho mu ostáva moc v mechuri, tlači na jeho steny a ony tým hrubnu. Musím mu doma rozširovať trubicu cievkami. Robili ste to aj vy?

stanulka27
25. okt 2019

@som_ponorka ajho môj by sa mal cievkovat, dilatovat cez kateter ale žiaľ po tom všetkom čosi drobec zažil za posledné 2roky tak je to nereálne. Nam časté zápaly dôsledku že nám moc ostával v mechúri poškodili svaly močového mechúra, močová rúra sa mu stále zužuje a slabo cika a hrozí mu doživotný kateter. Takže od januára do augusta sme boli na ATB a od mája so synom postupujeme rehabilitáciu s fyzioterapeuta na posilnenie svalov močového mechúra a užívame uroril(jediný zameraný na močový mechúr).

som_ponorka
25. okt 2019

@stanulka27 tak to ma mrzí. Koľko má rokov? Vie už cvičiť podľa fyzioterapeuta?

stanulka27
25. okt 2019

@som_ponorka ma 5 rokov takže vie. Lebo nás fyzio to robí hravou formou. A cvičíme potom aj doma, naj každý deň. Nie také bežné cviky ako dospelí ľudia. Takže zvláda, pár cvikov ukázal aj v škôlke tak všetci cvičili 😉🙂

som_ponorka
25. okt 2019

@stanulka27 super 😊 a nedá sa to nejako operačne spraviť?

stanulka27
25. okt 2019

@som_ponorka močový mechúr nie. A mocovu rúru nám už predtým rozširovali a dávali na týždeň kateter a asi to bude nutné zas

macinka8
17. mar 2021

@stanulka27 ahoj prosím ta môžem sa opýtať? Ja som práve tehotná a nas malinky ma hrozne veľký mocovy mechurik vraj ma čosi v mocovej rure a sú 2 moznosti bud ísť na potrat alebo k mudr.Feriancovi žeby zaviedol kateter a po narodení by sa mocova rúra operovala,vôbec neviem co robiť a aké sú tam po narodení prognózy.mali ste aj vy problémy počas tehotenstva?

stanulka27
17. mar 2021

@macinka8 ahoj nie, my sme len na konci tehorenstva zistili ze nemá vyvinutu mocovu rúru dostatočne. Čiže v 3r ho operovali, na hypospadia 3st. a nasladne infekcia a problémy mu spôsobili poškodenie mechúra 😥. Obratila by som sa na viacero odbornikov

macinka8
17. mar 2021

@stanulka27 a ako sa mate teraz?

stanulka27
17. mar 2021

@macinka8
Momentálne už sme niekoľko mesiacov bez zápalov a infekcie, ak ked sa mu opäť zuzuje močová rúra (on si neda dilalovat) tak mozno opäť mu vlozia kateter na tyzden, ale momentálne pokym sa drží to nechceme riešiť kvôli covidu. Boli sme veľmi veľa v nemocnici, ma za sebou cez 35 ATB, takže na synovi to veľmi vela zanechali na psychyke