Plastika močovodu u 6 mesačného, ako je to s rekonvalescenciou?

jola36
15. nov 2019

V nasledujucich dňoch nás caka so syncekom 6mes plastika mocovodu v BA na Kramároch. Viem, že už tu s touto témou bolo viac diskusii, nezaujíma ma však prioritne priebeh hospitalizácie a rekonvalescencia, nakoľko urologiu na Kramároch poznám a sama som mala robenu plastiku mocovodu 3krat a o obličku som aj tak prišla... Ale odvtedy uplynulo veľa rokov a medicína sa posunula. Zaujíma ma, ako sa darí vašim deťom po operácii s odstupom času, nejaký ten rok a viac po operácii. Tiež by ma zaujímalo, u ktorých sa toto ochorenie už v rodine objavilo predtym a z ktorej gravidity v poradí sa dieťatko s ochorením narodilo? Je to len môj osobný záujem, mam pocit, že väčšina to v rodine vôbec nemala a ze takmer všetky detičky
s ochorením sú z druhej gravidity.

zuzipet
20. jan 2020

@jola36 ďakujem za odpoveď,dcéra mala vrodený reflux(VUR)ale prišli jej na to až pri 3.zápale obličiek,keď už mala jednu poškodenú,27%...až keď som zmenila obvoďáka,kt.nás poslal s crp100 a teplotou 40 domov,že to budú zúbky. Skončili sme v nemocnici ale aj tak nas nikto neposlal na usg obličiek, mala vtedy 1rok...no proste,s..ť na to už. Takže najprv cystografia,tam jej zistili 4.stupeň VUR,nejak sa mi podarilo vybaviť detskeho urológa v Martine a už to šlo,scintigrafia,potom tá"plastika"instilacia vantris kde jej vstrekli nejakú látku,lenže sa jej urobila hydronefróza na zdravej obl. Potom zase cystografia,scinti, zaviedli jej stent,potom ho vybrali po mesiaci,balónikom rozširovali ale hydronefróza ostala. Tak akoze ppsledná možnosť,operacia-reimplantacia,rez v podbrušku bude,ako vysvetľoval dr. A to už 2roky berie atb..chúďa malé. Je statočná,le mi stále plače že už nechce hadičky žiadne do pišulky. Tak dúfam ze už toto bude konečné riešenie

zuzipet
20. jan 2020

Ako povedal dr.,ak by sme prišli pred 15timi rokmi,rovno by ju zoperovali. Ale že vždy sa začína tými menej invazívnymi metódami. Mala ide uz do 5.narkózy,ach jaj...

jola36
autor
20. jan 2020

@ja1985 ďakujem pekne za prispevok, zvláštne, že oblicka stráca funkčnosť napriek tomu, že tam nebol žiadny zápal... Mne tiež tak postupne strácala funkčnosť, ale mala som zápal za zápalom.... Ale tam už bola zrejme výrazne znížená funkcia oblicky hneď po narodení... však??

jola36
autor
20. jan 2020

@zuzipet ach jaj, že crp 100 a teplota 40 a ze zuby... Blbec.... Joj, to mi je neskutočne ľúto, viem si úplne presne predstaviť, čo prežíva malička a ty tiež... Ak ta to upokojí, ja som živote mala XY narkoz a som ôk, okrem tých problémov s mocovymi cestami mi nič nie je... Tiez mi ako dieťaťu okrem plastík robili pravidelne cystskopiu aj stent zavádzali viackrát, preto tie narkozy...zvlastne, že to prehliadli pri novorodeneckom skriningu... Teraz vam to teda budú tiež robiť v Martine??

jola36
autor
20. jan 2020

@zuzipet ak to správne chápem, jedna oblicka je slabšie funkčná, na základe scientigrafie 27% a na druhej sa tiež ukazuje hydronefroza?? Hmmm... Nenavrhovali vám dočasne cievkovanie??

ja1985
20. jan 2020

@jola36 presne tak...on sa narodil s vrodenou hydronefrozou 4. stupna, kde uz od zaciatku vraveli ze to sa uz asi samo neupravi...asi u 80% deti sa to do roka upravi samo

jola36
autor
21. jan 2020

@ja1985 no aj náš malý to ma tretí štvrtý stupeň, takže tiež operácia... Držím palce do buducna

jola36
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jola36
autor
21. jan 2020

@zuzipet držím vám palce, nech už to mate za sebou a nech je všetko v poriadku