Ploché nohy u 9-ročného

slniecko263
1. jan 2024
Používateľ slniecko263 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od slniecko263.

Ahojte vedeli by ste mi poradiť? Mám 9 ročného chlapca a má ploché nohy nosí ortopedické vložky do topánok trošku mu to pomohlo ale veľmi nie nemá tam takú priehlbinku tu klenbu ako to má byť čo by ste mi odporučili ísť Ortopedovi alebo čo?

pribinak
1. jan 2024

@slniecko263 cvičiť cvičiť a cvičiť

To že mamvlozly či sandále je veľmi fajn, ale to je pasívna pomoc, treba cvičiť, aby svaly aktívne pracovali

bociandy
1. jan 2024

Ja by som odporucila ist aj k fyzioterapeutovi. Ten poradi vhodne cviky.

kacena4
1. jan 2024

a odkoho mate ortopedicke vlozky? na ploche nohy predpisuje ortoped, fyziolekar.. takze ak ste tam neboli sup k nemu

kluska
2. jan 2024

@slniecko263 chodit doma na boso, kupit nejaky koberec stomulujuci bosu chodzu, posilnit brusne scaly. Ziadna vlozka neupravi sval, svaly sa formuju, tak ako na celkom Tele, AJ na nohe. Moje obe deti Mali peknu klenbu uz na svoje 2 narodeniny.

pe_mi
2. jan 2024

@slniecko263 ahoj, zájsť k fyzioterapeutovi,lebo žiadna vložka ti nezrovna plochu nohu.je to pasívna pomôcka.na vás už je ta aktívna časť.na YouTube je mnoho videí ,ale necvičte len čisto cviky na ploché nohy ,ale aj na brušné svaly.ma ich na 💯 perc oslabené.vsetky deti s plochymi nohami majú.
Môj syn mal vpadnute členky,ploché nohy 4 kategórie.najhorsie
Cviky každodenné a sme po pár rokoch na 1kategorii.