Po odgrcnutí výjde bábu von mliečko

katkaseiner
21. nov 2012

Malu 3mesacnu dcerku cisto kojim... vzdy pockam, kym si odgrcne, niekedy aj niekolkokrat, obcas sa jej to ale nepodari vobec. Ked jej pri odgrcnuti vyjde mliecko, to chapem, ale viem nieco urobit proti tomu, aby jej vychadzala skoro az voda a kusky stareho mliecka? Neviem to presne popisat, ale proste jej vyjde vodicka a jak keby zrazene kusky mliecka. Vie mi niekto poradit co je to a ako to minimalizovat? Dakujem

sendy182
21. nov 2012

@katkaseiner ..............maj ju na rukách....... skús jej pošúchať jemne chrbátik.....nech si odgrgne.............zopakuj.......mala by si ešte odgrgnúť...........pri kojení pravdepodobne sa nahltá vzduchu............skús upraviť polohu kojenia.......a nechávaj ju vo vyvýšenej polohe ...možno spapá viac mliečka ako má......... http://poradne.rodinka.sk/mgr-ema-krajcovicova-... http://www.mamaaja.cz/ActiveWeb/Article/2670/po...

katren
22. nov 2012

@katkaseiner vola sa to reflux, y s tym bojujeme tiez..... kup sirup Gastrotuss baby 😉 nam veeeeeeelmi pomaha

keziah
22. nov 2012

@katkaseiner ja by som urcite nedavala ziadne sirupy, priroda/Boh vedia, preco si babo potrebuje odgrgnut/odgrcnut-niekedy je to aj vtedy, ked sa babo privelmi napapa. Viem, ze je to otravne, ale treba vydrzat, babo polohovat, aby bola hlavicka vyssie, mne deti preferovali pobyt na rukach tvarickou dolu, na lietadielko-vtedy menej grckami a viac iba cisto grgali. Drzim palce.

katkas1
22. nov 2012

aj my sme mali reflux, ale dost silny za den sa mi sym povracal aj 30x, niekedy komplet vsetko co vypil, boli sme na um ale gastrotus nam vobec nepomohol, od kedy sme presli na arko tak bez problemov a to ze ti vygrcne vodu so zrazenym mliekom znamena ze je prejedena, treba davat trosku menej a ak sa to nezlepsi alebo zhorsi treba konzultovat s dr, ale tie sirupy su o nicom a jedna flaska stoji skoro 10 eur

cikyta
22. nov 2012

Nám gastrotuss pomohol a boli sme s refluxom hospitalizovaný....on jediný pomohol, inak nič. Je to čiste na prírodnej báze, bez štipky chémie... Nám už reflux bránil spať a bolo to nebezpečné,lebo non stop pálila záha a dieťatko nič nespalo.

@katkas1 Vám gastrotus nepomohol asi preto, že ste boli na UM a chyba bola v nom. Kdežto gastrotus pomáha hlavne pri kojených detičkách. 😉

No a ešte je rozdiel aj v tom, ako ho podáš. Po podaní treba držať 15-20 minut dieťatko v zvyslej polohe , nech poriadne zaberie. Inak sa podal uplne zbytočne.

keziah
22. nov 2012

@cikyta
@katkaseiner
zamyslime sa: kolko dojcenych deti po jedle odgrckava mliecko? takmer vsetky? potom to ale asi ma svoj vyznam, nie? alebo si budeme mysliet, ze takmer vsetky 3-mesacne babatka su chore, zle vyrobene a treba to korigovat liekmi? ano, nemaju celkom fungujuci zvierac pazeraka, ale to predsa nie je choroba, to je normalna sucast ich vyvoja
ani ten gastrotuss nie je len sladka vodicka, je to LIEK a ja by som si sakra rozmyslela, ci tym zatazim babatko, ktore je zdrave (nehovorim o nejakych extremnych pripadoch silneho refluxu, tam zrejme uz treba pouvazovat, ci je vsetko v poriadku)
Gastrotuss zlozenie:
Alginát hořečnatý
simetikon
fruktóza
xanthanová guma
D-panthenol
dihydrogenuhličitan sodný
hydroxid sodný
methyl p-hydroxybenzoát
propyl p-hydroxybenzoát
přírodní ochucovadlo
čištěná voda
Cisto prirodna baza bez stipky chemie? Mrknite len na ten Metyl-p-hydroxybenzoát, to je ina "mnamka" >
http://www.sportujeme.sk/ecka-E218

cikyta
22. nov 2012

@keziah Ja verím tomu, čo mi povedali osobne dr. v nemocnici nie tomu, kto sa náhodne bez profilu ukáže na mk s príbalovým letákom.....
Nevieš, aký reflux sme mali, ako prebiehal a o čo išlo, tak nerieš ...
Nepísala som o bežných bábätkovských grckách...preboha 😖

keziah
22. nov 2012

@cikyta v poho, ved ja neriesim vas reflux 🙂 ja riesim len, ci sirupcek na reflux je skutocne taky bezpecny a neskodny.
Pribalovy letak som si nevymyslela ja, nemam potrebu. Mozes si ho najst tu http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-... alebo hocikde inde.... pokial mas zaujem, co zrejme nemas, kedze doveryhodny lekar ti uz povedal nieco ine.

cikyta
22. nov 2012

@keziah Ja poznám príbalový leták, len neviem, čo čo znamená. Ty určite áno (nepochybujem) preto verím dr. a tomu, čo mi lopasticky povedali....môžu to kojenci pod 5 kg, čiže si nemyslím, že ich to zabije...naopak, životu nebezpečné je dusenie sa zvratkami, lapanie po dychu zo silneho pálenia záhy a absolutne nespanie (nebezpečné pre mozog) a rapídne chudnutie...

keziah
22. nov 2012

@cikyta oki do, ja suhlasim, ze tazke pripady refluxu treba riesit- ci sirupom alebo inou liecbou, to je bez debaty
nesuhlasim len s podavanim lieciv na stav, ktory je prirodzeny, ked dieta napriek refluxu prospieva, je zdrave spokojne...ale mam dojem, ze v tomto sa v zasade zhodneme

bamb27
22. nov 2012

@cikyta suhlasim s @keziah a nejeduj sa prosim, casto vznikaju dezinformacie, mne osobne to co mi povedia dr. v nemocnici tiez celkom neverim, doma preverim, nie na MK ale v nejakej lepsej literature,,, co sa tyka gastrotussu tak je to cista chemie, nie je to nic prirodne,, mozno ta zmylilo to, ze na obsah zaludka neposobi chemicky, cize neneutralizuje jeho obsah ako vacsina podobnych pripravkov, ale mechanicky brani obsahu zaludka vybehnut do pazeraka tym ze vytvori akusi "zatku" ..ale do maleho telicka dostanes kadeco, nejak to predsa len musi zmetabolizovat,, to je fakt, len treba zvazit plusy a minusy 😉

cikyta
22. nov 2012

@bamb27 Nejedujem sa. (Dcerke som to dala možno 4 krát.....po podaní prvej dávky som plakala ako malé decko! Moje unavené, zničené 6 týždnove bábätko zrazu spalo....a pokojne spalo, pokojne dýchalo a zobudilo sa s úsmevom....A tieto veci som 6 týždnov nepoznala!)
Tiež neverím uplne všetkým a všetkému a ani dr.ale tu som videla, ako nám pomohol a to bolo pre nás vtedy NAJDOLEŽITEJSIE.

bamb27
22. nov 2012

@cikyta ja viem o com hovoris, my sme to tiez uzili par krat ... to je uplne v poriadku, ked musis tak musis, viem presne o com hovoris, len ja rada viem ked uz nieco davam ze co dava a ako to funguje,,

cikyta
22. nov 2012

@bamb27 Ked sme to užívali my, ešte neexistoval gastrotuss baby, iba klasický jeden druh všeobecne pre všetkých bez príbalového letáku, kedže začal do lekárni iba prichádzať a bol problém ho zohnať. Jediné, čo mi pomohlo, bol mk. Bohužial...len tu sa o tom hrstka ludí bavila. A po zvážení všetkých dostupných info a následného večerného "záchvatu" som sa rozhodla pre volbu - skusiť to.

bamb27
22. nov 2012

@cikyta ved to akoze vooobec nic voci tomu ze si ho malej dala,,, ano lieky maju svoju indikaciu kedy sa maju/mozu pouzit,, to je uplne v poriadku, ,,len si napisala ze je prirodny, bez stipky chemie, a to nie je pravda 😉 ...len o toto ide, chapeme sa?

cikyta
22. nov 2012

@bamb27 Mne to tak povedala dr. a tým zložkám vôbec nerozumiem... ☹...Kedže som nemala vtedy príb.leták a teraz po 4 rokoch ho už nepotrebujem študovať a prekladať si, čo ktorá položka vôbec znamená, písala som, čo som vedela vtedy....To ako ked napíšem, že chem.látka H2O (a hned híííííííííí znie to desivo ☹ =a je to len obyčajná voda...)
Ale už to nejdem rozoberať....je to mimo temu a zakladatelka sa pýtala na "bežne grckanie" , ktore je normálne 🙂
Ja som odpísala viac menej katren a katkaz1.