Pocikávanie

11. jan 2023

Čo si myslíte o pocikavani?Je to normálne a treba len vydržať,dieťa z toho vyrastie?Alebo treba to riešiť?Môj malý sa pocikava doma v noci odkedy chodí do škôlky,nechce tam chodiť.Hovorila som o tom detskej a tá nás poslala na nefrologiu na vyšetrenie moču atď.Cez Vianoce čo bol doma ani raz sa nepocikal.Od nedele zase áno.Hovorila som to kamarátke.A ona že jej malá sa tiež pocikava aj doma v noci aj v škôlke cez obedny spánok každý deň.Ze jej učiteľky dávajú denno denne domov oprať ocikane posteľné.A že na čo to ja riešim s malým,že deti z toho vyrastú.Ze na čo behať s každou blbostou k doktorom.

ariannazara
11. jan 2023

Môj ma 3,5 roka a na obed ma plienku aj v noci. Aj v škôlke mu dajú nemajú problém nejako to nesilim. V lete ho chcem oducit pomaly. Ale on aj dosť neskoro sa odplienkoval ako 3 ročný. Väčšinou mu dajú v škôlke plienku a keď vstane suchý tak mu dajú tu istu aj ďalší deň. Ale už skúšali ho dat aj bez plienky občas vydrží občas nie. 🤷

viestta
11. jan 2023

To co pises je pocikavanie z psychosomatickych dovodov, asi stres zo skolky. Treba s malym pracovat aby skolku nebral ako trest ale ako pozitivnu zalezitost

angel993
11. jan 2023

Skôr by som zisťovala príčinu. Čo v škôlke je pre neho také stresujúce že sa pocikava. Môže to byť niečo čo sa dá ľahko vyriešiť. Ak je celkovo škôlka stresujúca, tak by som to riešila s psychológom. Ale určite nenechať tak.

mamusa123456789
11. jan 2023

@viestta úplne súhlasím, moja najstaršia bola už dosť dlhú dobu odplienkoval aj na spinkanim a asi 2 týždne pred jej 3 narodkami som nastúpila do roboty a vtedy to začalo, ci na obed, ci v noci bola pocikana, niekedy aj 2-3 krát za noc, ale časom to prešlo a keď po 4vmesiacoch nastúpila do škôlky tak už to bolo fajn, ešte jej niekedy uslo v noci, ale to sa stalo iba keď bola chora

pribinak
11. jan 2023

Je rozdiel pocikavanie a pocikavanie. To čo ty popisuješ - je psychosomaticke pocikavanie. Čiže reakcia na stres, reaguje na nejaký podnet, stresor

A potom môže byt pocikavanie z nevyzretej nervovej sústavy, z infektov, z prechladnutie

Porozoravaj sa s učiteľkou či je všetko v poriadku, či sa syn niečoho nebojí. Opýtaj sa syna prečo nechodí cikat?

autor
11. jan 2023

Môj mal stres zo škôlky,nechcel tam chodiť.On bol zvyknutý len doma so mnou,a prvé týždne preplakal v škôlke.Teraz už je lepšie,no ráno ešte má reči že nechce ísť do škôlky že on chce byť doma so mnou.

autor
11. jan 2023

Bola som s ním na vyšetrení moču,ešte čakám na výsledky.No kamoška má reči že na čo s ním behám po x doktoroch,keď docikavanie je normálne a každé dieťa má s tým problém.Jej malá tiež každú noc sa docikava,plus každý deň v škôlke cez obedny spánok a nerieši to.

viestta
11. jan 2023

Vylucit organicke priciny je na mieste. Ak sa organicke priciny vylucia budete na istom, ze je to psychika a budete na tom pracovat