Pocikávanie sa takmer trojročnej slečny

nely459
31. júl 2017

ahojte, dcera mala vlani v septembri dva roky,krasne sa odplienkovala, pekne sa pytala a v novembri akoby utalo a odvtedy sa pocikava do kazdCh nohaviciek..som z toho na nervy, kedze to trva takmer tristvrte roka. kakat chodi vzdy sama, tam nema nehody. ked sa jej da cikat cvrkne do nohaviciek a na zachod proste nejde!poslem ju a uplne odvrava vzdoruje, nechce ist, v lepsom pripade sa vypyta sama ale uz ma mokre, odmeny nezberaju. ked sa pocika zahlasi: vsak to nevadi, opereme. alebo ked sa vonku pocika vravim jej ze ideme dnu a ona povie:aj vnutri sa pocikam....och je toto normalne? este upresnim ze mame male babo od aprila ale toto zacalo uz v novembri takze...

lucinocka
31. júl 2017

@nely459 povedala by som ze je to nejaka jej forma vzdoru 🙂

missguerlain
31. júl 2017

@nely459 Mne sa najviac paci ten salamismu 'vsak to nevadi, opereme'😝 To je pristup! Skusila by som jej povedat 'tak ked to nevadi, tak v tom bud cely den 😀 Nech ostatne deti vidia aka si ty velka slecna'😅

lubi40
31. júl 2017

@nely459 Nuz, lahke to nemas... Tiez si myslim, ze je to forma vzdoru. Kamartova dcera to tiez robila, resp. si ucvrkavala a az potom sa vypytala, alebo pytala prezliect nohavicky. On ju v tom nechal chodit, povedal, ze ju neprezlecie, ked si cika do nohavic, nech si v tom aj chodi; O par dni to prestalo. ale neviem teda, ci by som to ja dokazala, byt taky drsnak. Navyse by som sa asi aj bala nejakych infekcii a pod.
A keby si jej skusila dat plienku? Akoze povedat jej, ze ked sa pocikava, tak dostane plienku ako babatko...

alby2014
31. júl 2017

Skusala si jej to dat oprat? Jej, pekne do lavorika, ci umyvadla, alebo povedat,ze niekam nejdete, lebo uz nema ciste gatky, kedze si vsetky opisala.

amonda
31. júl 2017

@nely459 skúsila si odpovedať jej rovnako? Keď ma nehodu povedať jej že to nevadí, operieme? To nevadí prezlečieme?
Ja len že toto zabralo na mojej malej...keď videla, že tým moju pozornosť neupúta, tak to prestala robiť....

jeennyv
31. júl 2017

@nely459 v novembri si uz bola tehu, cize ako si ju pripravovala na surodenca, aky maju vztah pomaha ti ci ziarli, rozdelujes medzi nich cas? moze to byt volanie o pozornost, vie ze to riesis tak to robi...

nely459
autor
31. júl 2017

@jeennyv neziarli zlata je aj sa snou pohra. ale vychadza to zhruba tak ked mi zacalo rast brucho ze vtedy to zacala robit ..manzel jej vzdy rozpraval o surodencovi a ona to mala namiesto rozpravky kazdy vecer chcela pocuvat o babovi 😄 a cez den sa snou pohram snazim sa vzdy aby sme vsetko robili vsetky tri naraz

nely459
autor
1. aug 2017

@alby2014 to by bola len rada lebo sa lubi macat vo vode..a ze nikam nepojdeme to ju vobec netrapi

elima
1. aug 2017

My sme si presne tymto presli so starsou dcerou aj casovo to sedi, zacalo to ked som bola tehotna a pokracovalo po narodeni mladsej. Bol to boj, ale ked sme to prestali riesit prestala sa pocikavat. No trvalo to dlho...

nely459
autor
2. aug 2017

@elima a ako ste to prestali riesit?ako ste reagovali?

beton
2. aug 2017

@nely459
u nas presne toto trvalo vyse roka. takze asi nepotesim. skoncilo to jedneho dna, ked sme isli na oslavu a som jej povedala, ze ju neberiem, lebo so sebou nemozem brat tolko veci. Naozaj to bolo 15-20 nohaviciek a teplakov za den. Ked sme sli na vikend, brala som celu skrinu a aj to nestacilo, kedze na chate nemam kde prat. Bolo to na prasky. Tak som povedala, ze s nami nejde. Odvtedy sa zatala, sama sa rozhodla a na dokaz bola 3 dni pred oslavou celkom sucha, aj na tej oslave a odvtedy mala mozno 3x nehodu, rozumej cvrknutie a ja len verim, ze je to uz definitivne. Rok a stvrt to trvalo. Kasli na to, aj tak s tym nic nenarobis. Musi sa sama rozhodnut. Na to naozaj ani odmeny ani vyhrazky nezaberaju. Len pevne nervy.

elima
2. aug 2017

@nely459 Proste ked sa pocikala, prezliekla som ju bez komentara a isli sme dalej. Dovtedy sme skusali pekne slovo, krik, tresty, pochvala ked sa nepocikala a nic nezaberalo, tak sme to prestali komentovat.

beton
2. aug 2017

@elima
@nely459
ja som ju neprezliekala. ona si to zabezpecovala vo vlastnej rezii. odniesla veci do kupelne, osprchovala sa, prezliekla a hrala sa dalej. aj 20x za den. az kym sa sama nerozhodla. tak drzim palce a pevne nervy. doma mi to bolo jedno. ale horsie, ked sme mali ist niekam na vikend...to som musela ratat aj 50 nohaviciek na vikend.