Používame cookies. Viac informácií tu. OK
majka508
5. okt 2011

@barborkajanko Ahoj Anka,nemyslím si,že je to hneď na detskú psychologičku.Aj náš kamarát mal tento problém od marca do konca júna,kým chodil do škôlky.Vylúčili sme veľa pitia,už mu mamina nedáva so skrinky,ako zvykla,často sa pýtal a predsa sa to stalo.Detičky sa hrávali na pieskovisku a on asi tým,že nevedel kvočať,tak vždy sedel na tom studenom betóne a asi niekde tam sme videli problém???Od septembra má svoj vankúšik na ktorom sedí a nestalo sa to asi len raz,ale aj to v strede hry.Tak neviem?Daj mu ešte šancu,poznám Janka,viem,že to zvládne,je veľmi šikovný,vnímavý,určite sa Vám to podarí prekonať.Držím palce a ešte chvíľu by som počkala,určite to zvládnete!!!Pozdravujeme Vás.

duplinka
5. okt 2011

@barborkajanko Ach jaj, že štrajk. Ono väčšinou je podľa učiteliek na vine dieťa, ale ja by som hľadala príčinu v učiteľke. Stačí malý náznak nesúladu medzi učiteľkou a dieťaťom počas spinkania a problém je na svete. Ku psychologičke by som zašla, pretože ja to celkovo neberiem ako niečo zlé voči dieťaťu, ale určite by som skúmala aj situáciu v škôlke. Nenásilnými otázkami sa veľa dozvieš aj od malého. Držím prsty aby ste mali čoskoro bezproblémové spinkanie 🙂
Mimochodom, treba si uvedomiť, že je to malé dieťa a nie puberťák ktorý robí všetko preto, aby učiteľku nahneval. Takže v tomto duchu by sa na to mala pozerať aj učiteľka, čo sa v dnešnej dobe veľmi nepraktizuje. Malý potrebuje v prvom rade lásku a pokoj. A takisto pochopenie. Keď sa mu ho nedostane, nastanú problémy. Tak sa držte 😵

barborkajanko
autor
5. okt 2011

ahoj majka508,vieš už sa mu smeju aj deti.nechodí do malej triedy ale do strednej medzi 4-5 ročne deti.v malej bolo vela nových detí,povedala riaditelka.

majka508
6. okt 2011

@barborkajanko Ja viem,že Janko je rád aj so staršími detičkami,ale to,že sa mu vysmievajú nie je od nich pekné a práve vtedy by mala zasiahnúť pani učiteľka.Veď to sa môže stať každému,a určite to raz prejde,niekomu to trvá dlhšie,niekomu kratšie a ešte keď sa mu k tomu zmenili aj pani učiteľky a presne ako píše duplinka,malý potrebuje lásku a pokoj a to z nich musí vyžarovať a aj to musí malý tak cítiť.Držím palce,Janko to zvládne.Majke sa vymenila len jedna pani učiteľka v triede,aj keď má štyri rôčky,predsa len boli dva týždne pýtania prečo nemajú a Evku a prečo majú inú pani učiteľku.Detičky sú veľmi citlivé na všetko čo sa okolo nich deje,takže určite milým a láskavým prístupom,všetkých okolo to zvládnete.poznám Vás.Myslíme na Vás.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli