Podávanie Espumisanu na koliku

anicka246
8. okt 2013

Ahojte maminky, neviete mi poradiť prosím ako často sa dáva espumisan na koliku?? dakujem

sylvia78
8. okt 2013

Ahoj my sme mali velke problemiky ked sme boli uplne drobucky,vlastne od narodenia a davala som pred kazdym mlieckom aj 7krat denne a ako rastol tak sme uberali nakoniec uz iba na noc. Malemu nepomohlo nic ine len Espumisan. Ja odporucam,maly bol spokojny a my tiez

anicka246
autor
8. okt 2013

A koľko ti to trvalo kým mu to prešlo?? my už tiež niekedy nevieme že čo robiť.. tak veľmi plače... ja kojím a malý má za 9 dní 1 mesiac.

anicka246
autor
8. okt 2013

Ozaj a kľko kvapiek si dávala??

sylvia78
8. okt 2013

Joj babenky to uz si nepametam,ale je tam davkovanie podla toho som davala. A my sme vyskusali najprv 2ine a nezaberali tak toto sme uz kupili a bolo dobre,spinkali sme jak dudek. Ak vam nezaberi za 3 ci 4 dni treba vyskusat ine,v lekarni poradia,vzdy sa treba vypytovat. My sme to davali tusim aj pol roka. Nebojte sa Espumisan neublizi. Ale ak nezaberie nic poradte sa s pediatrom,lebo kazde dieta je ine a este pomaha cvicenie a masirovanie bruska s Pupik kremikom,len v smere hodinovych ruciciek,ak sa nemylim,v smere nie som si ista. My sme skusali vela rad,lebo sme nevedeli ako ho utisit. Maminky musite skusat,kazdemu dietatku robi dobre nieco ine. My mame nastastie aj pediatra dobreho takze ak si neviete rady,treba sa pytat pytat pytat

sylvia78
8. okt 2013

Prvych 6tyzdnov je v tomto najhorsich

lucindaa7
8. okt 2013

Babule espumisanom sa neda ani predavkovat je to najbezpecnejsi liek....ted je v lerkarni aj espumisan komfort ten je sinejsi mozte aj ten tam sa davkuje len 5 kvapiek a moze ho aj maminka

devedko
8. okt 2013

Ahoj, my davame espumisan uz deviaty mesiac, teraz uz len dva krat denne, davali sme aj Infacol, aj Sab simplex, ale nam sadol Espumisan, tiez dojcim+ nemliecne prikrmy, pytala som sa na to dr. povedala ze sa nemetabolizuje v peceni takze nezatazuje organizmus, tak je to u nas...

caspino
8. okt 2013

aj u na bol espumisan a ziaden problem na odporucenie dr. a konecne nebolo brusko a v 2 mes sme prespali celu noc

cannella
8. okt 2013

Ahoj, u kazdeho babatka je to individualne, musis vyskusat, aby ste zistil, co zabera. Moja mala mala pupocny pruh, takze bol aj problem s vylucovanim stolice, kedze ju nevladala vytlacit ked mala oslabenu brusnu stenu. U nas Espumisan nezaberal, vyborne ale zaberali BabyCalm kvapky, tie su prirodne (su to myslim len vylisovane oleje), zriedis ich s prevarenou vodou a davala som jej to pred kazdym papanim. Plyny si uvolnovala jedna radost a kedze to boli prirodne oleje, tak aj premastili crievka a lahsie vytlacila stolicu. Navyse aj cena je nizsia ako Espumisan. Musis skusat a skusat, ale zrejme vsetky kvapky sa davaju pred kazdym papanim. Drzim prsty, aby ste to rychlo prekonali 😉

babyboy
8. okt 2013

@anicka246 Nam espumisan nepomohol absolutne. u nas sab simplex a poloha na tigrika a tak sa vyprdkal a bolo dobre. a trvalo to asi 5 mesiacov. vela trpezlivosti prajem!

something
8. okt 2013

Prilis vela Espumisanu sposobuje krce, takze trochu opatrne

mirka099
8. okt 2013

Ahojte ja robím s alternatívou a mám už skusennosti s kolikami. Krásne na to zaberá aktivator od firmy FOrever...je to vlastne nikroskopicky scedene čisté aloe vera. stačia 1 až tri kvapky...Pomohlo to už veľa mamičkám v mojom okolí. Ak máte možnosť, alebo v okolí niekoho, kto s tým robí tak odporúčam zabezpečiť. Pomáha ináč aj pri horuckach a bolesti... Netreba to riešiť pomocou syntetickych liekov typu panadol, nurofen...

paris3
8. okt 2013

nechcem robit reklamu, ani anti-reklamu... ale nam teda espumisan nepomohol vobec.
naopak, mam velmi dobre skusenosti s probiotickymi kvapkami biogaia. su drahsie, ale do roka som ich nemohla vysadit, lebo dcerka mala do tyzdna koliky znovu 😒 takze ak ti nepomoze espumisan, tak biogaia stoji za vyskusanie 😉

nelka341
8. okt 2013

@anicka246 ja som davala sab simplex do 4mes.a ten pomahal. treba pockat co z toho dieta vyrastie 🙂

januska4444
8. okt 2013

Espumisan nam robil len vsetko horsie..vobec nezaberal,prave naopak..a nieje pravda,ze nesposobuje ziadne problemy..dieta sa nim nemush ani predavkovat a dokaze mat z neho take krce ze az..my sme skusali asi vsetko..najviac na yaberal sab simplex..toto nam pomohlo plus masaze bruska..nam to zmizlo asi v 6.mesiaci..vela stastia

anicka246
autor
9. okt 2013

@mirka099 ahoj a kde by som to zohnala prosím ťa??

nikask
11. okt 2013

Čaute-používali sme na koliku espumisan a kadečo iné-nič nepomohlo-iba baby joga je úúúúúžasná my sme mali koliku do 1.5 roka a keď sme sa chytili baby jogy-sama som ,,čumela´´ neplače,úsmev a bola som veľmi rada že sa už maličký netrápi...... 🙂

kika1441
17. feb 2014

ahojte. My sme davali Espumisan stale, pred alebo po kazdom kojeni, po flaske ked sme presli na Nutrilon. sem-tam pomohlo. Potom nam pomohol cajik Popradsky-uvolnujuci, chutovo je super, maly prdkal. niekedy sme prestriedali so Sabsimplex, ten je viacej ucinejsi, ale moze sa podavat len 4 dni, potom pauza. nakoniec kopkanie bez plienky 🙂 mame 6m, koliky uz nemame.. radost..

dana33
17. feb 2014

@anicka246 my sme na ňom fičali cca 2-3 mesiace,kym prestali koliky,bez vedlajších negatívnych učinkov...len s usmiatym spokojnym bábätkom...

maickamf
18. feb 2014

Našťastie my sme moc koliky nemali, ale keď už, dali sme Espumisan a nastala okamžitá úľava a malá hneď zaspinkala a už bolo dobre.Ale kamošky si chvália aj kvapky Sab Simplex.

annamariapodolska
7. okt 2017

Prosim vas mamicky , ako casto a kolko kvapiek sa moze davat babatku aloe activator na bolesti bruska? Mate skusenosti ? Dakujem