Podkožný hemangióm

nikky81
10. apr 2014

Ahojte, viem že na tému hemangiómov je tu viac diskusií ale ja sa snažím ju obnoviť a hľadám nejaké mamičky ktoré majú detičky s hemangiómami. My konkrétne máme podkožný hemangióm za pravým uškom, malá ma pol roka. Chcela by som sa dozvedieť ako postupuje liečba u ostatných detí. Ďakujem 🙂

lenka369
10. apr 2014

@nikky81 ahoj moja dcerka ma 19 mesiacov a ma hemangion za kolienkom pomaly sa vstrebava niekedy je ho vidiet viac inokedy menej ale je to rozhodne lepsie ako ked bola mala...
LIECBA: no na koznom a na hematologii sme sledovany raz za pol roka odber krvi koli zražanlivosti krvy a to je vsetko. len dat pozor na zaškrabnutie lebo to velmi krvaca inak ziadna liečba nieje ,len čakat či to niekedy zmizne 🙂

nikky81
autor
10. apr 2014

@lenka369 ahoj, a malicka ma taky ten cerveny hemangiom (na povrchu koze)? alebo taky podkozny? ja som to malej nasla ked mala tri mesiace, boli sme u plastickeho chirurga, ten povedal ze sledovat a ko o tri mesiace. bola som vsak aj u cievneho chirurga na Kramaroch, mame urobene sono bruska, mozgu, neurologicke vysetrenie a vysetrenie ocneho pozadia - nikde jej dalsi nenasli a teraz o dva tyzdne ideme na kontrolu na Kramare. za tie tri mesiace jej vsak narastol - aj ona narastla, tak preto asi aj hemangiom narastol. na neurologii nam vsak odporucila ist na onkologiu a pripadne nasadit liecbu betablokatormi a kortikoidmi. to som zatial odsunula a som zvedava co na povedia na chirurgii. mala ma len pol roka (v pondelok bude mat) a nechcem ju hned pchat takymi liekmi. tak preto ma zaujimaju skusenosti ostatnych mamiciek 🙂

angua27
10. apr 2014

ahoj, môj syn mal niekoľko hemangiómov. malé na krku, nad ľavým očkom a veľký na ľavom stehne. tu nájdeš aj fotky, ktoré som pridala: https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/mali-vase-deti-hemangiom/

keď bol bábo, tak sme absolvovali pár vyšetrení: očné, ultrazvuk brušnej dutiny, kožné. všade vyšli výsledky dobre, takže sme len dostali inštruktáž ako ošetriť hemangióm, keby sa tam poranil. našťastie sa to nikdy nestalo. ja som liečbu odmietla, prečítala som si pár diskusií, tém, info a rozhodla som sa, že počkáme do dvoch rokov, či sa s tým príroda vysporiada sama a stalo sa. dnes (má 6 rokov) tie prvé dva nie je vidno už vôbec a ten na ľavej nožičke vidím iba ja. ostalo tam pár malých žiliek, ale inak je nožička pekná, pokožka v jednej rovine. 😉

nikky81
autor
12. apr 2014

@angua27 dakujem ti za odpoved, moja malá má vsak ten podkozny a je to za uchom, tak preto som z toho trocha vyplasena. pridavam aj foto. po velkej noci ideme na Kramare, som zvedava co na to povedia, lebo v BB nas posielaju na onkologiu ☹

angua27
13. apr 2014

@nikky81 ahoj, ďakujem za fotky. akosi som si neuvedomila, že podkožný je iný ako ten, čo mal môj syn. ja osobne si myslím, že ak ste absolvovali všetky vyšetrenia a nikde žiadny ďalší hemangióm nebol, tak netreba prepadať strachu. môjmu malému tiež ten prvý polrok ten jeho červený hemangióm na nôžke rástol spolu s ním a potom sa začal zmenšovať. neriešili sme nijaké lieky a príroda si poradila sama. určite bude aj u vás všetko v poriadku. držím palce. 😉

nikky81
autor
13. apr 2014

@angua27 dakujem, snad to tak bude 🙂

uzsomtu
13. máj 2014

@nikky81 ahoj, ako ste dopadli s tým hemangiomom? boli ste niekde na konzultácii? moja malá má taký istý na pravej lopatke a ideme v septembri na operáciu...máme za sebou aj operáciu hernie ( keď mala 6 týždňov) a pupočný pruh sa nám už sám pekne upravil...ale vyzeralo to strašne zo začiatku a museli sme prelepovať.

nikky81
autor
17. máj 2014

@uzsomtu ahoj, aj my musime na operaciu. este som nas vsak neobjednavala, chcem pockat do jesene. a kolko ma tvoja malicka? my mame sedem mesiacov. a kde vam to budu robit?

uzsomtu
17. máj 2014

Ahoj,bude mat 10mes. Operovat nas bude Mudr.Babala na Kramaroch.

kuko7
19. máj 2014

@nikky81 ahoj ;)moj maly ma tiez podkozny na pravej lopatke, ale nerastie , je uz tri mesiace rovnaky, lekar vravel, ze sa do roka moze stat ze narastie, ale potom sa zacne vstrebavat, nas maly ale ma na nom aj take cervene ako by ohnik.,,,cele to ma tak 1x 2,5cm,,tak uvidime kedz sa vstrebee,,,,preco musite ist na operaciu? Ontazuje to nejako malu?
@uzsomtu

uzsomtu
20. máj 2014

ahoj, my sme chodili na konzultácie do EuroMedu na Kramáre,tiež sme to sledovali až do teraz,lenže my to máme väčšie tak 5x5cm a asi 1cm nad kožou. Povrch možno časom vybledne,ale tie podkožné cievne zhluky sú dosť veľké,tie samy nevymiznú,musia to odstrániť lebo tam hrozí väčšie riziko poranenia a masívneho krvácania. Počkáme teda kým bude mať rok (júl) a bude po lete, začiatkom septembra mám volať,objednať sa na konzultáciu k Babalovi a dojednať termín. Keď tam je minimálna pravdepodobnosť, že sa to vstrebe samo, nemá zmysel dlhšie čakať,dáme to von, čím skôr,tým lepšie....aj keď teda nie som z toho moc nadšená, zasa celková narkóza a dúfam len, že jej zasa nebudú musieť dávať transfúziu.

nikky81
autor
20. máj 2014

@uzsomtu
@kuko7 u nas je to podobne, na foto vyssie mozete vidiet ake to ma nasa mala. my sme boli u pana doktora Babalu dva razy a uz na tej druhe kontrole nam povedal, ze sa to same nevstrebe. tiez nam povedal, ze to bude lepsie vybrat. v septembri maju nejaky velky seminar, takze termin si mame dohodnut s pani doktorkou Košnárovou - chirurgia. ja som sa rozhodovala ci to dat spravit hned alebo pockat kym bude mat mala aspon rok (oktober), ale nakoniec sme sa rozhodli pockat kym bude mat aspon ten rocik. no mna to tiez velmi nepotesilo, ale radsej asi jedna narkoza ako liecit to kortikoidmi a betablokatormi.
@uzsomtu a ak sa smiem spytat odkial presne si? lebo ja pochadzam tiez z okresu NM 🙂

nikky81
autor
20. máj 2014

@uzsomtu A ESTE MA NAPADLO, ABSOLVOVALI STE AJ SONO MOZGU, BRUSKA, NEUROLOGIU A OCNE?

uzsomtu
20. máj 2014

som priamo z NMnV, boli sme v Ba teraz 13.5. a tiež nám spomínali, že v septembri tam majú nejaký lekársky kongres, preto si mám volať pre info až začiatkom sep., lebo teraz ešte nevedia čo bude v sept......keď budem musieť čakať do októbra,tak asi počkám,lebo chcem, aby ju operoval Babala. Tiež by som do malej nepchala tú liečbu, to radšej operovať. Všetky vyšetrenia máme za sebou, od januára do mája sme to dávali dokopy, všetko sme absolvovali v nemocnici v Tn, okrem neurológie, to chodíme Mudr. Oríškovi. Tak v lete budeme musieť zakrývať a dávať bacha, aby sme to neporanili 🙂 Ak budeš chcieť poradiť, alebo nejaké kontakty kľudne poradím .

bejbulik33
20. máj 2014

moja dcerka mala taky maly biely fliacik v oblasti bruska, na pravej strane ked sa narodila a ako rastla, tak to zacalo cerveniet a vystupovat z koze na povrch (fiacik mal vyse dvoch cm priemer) absolovali sme vsetky vysetrenia, ako ste pisali vyssie a cievny chirurg na kramaroch ju chcel hned rezat. teraz ma dcerka 5 a pol roka a hemangiom ma uz poprerastany koznym tkanivom. je jej to este vidiet a mozno sa to nevstrebe, ale po konzultacii s nasim pediatrom sme sa rozhodli nedat jej to vyberat. skor sme sa snazili dohliadat, aby si to neporanila, aj v skolke ucitelky boli oboznamene. my to volame tak familiarne - jahoda🙂 a je to super indikator v lete, lebo ked je dlho vo vode, tak fliacik zmeni farbu na fialovu a vtedy vieme, ze jej je uz zima... 🙂

nikky81
autor
20. máj 2014

@uzsomtu no my sme boli v na konci januara u pana dr. Babalu prvy raz a teraz druhy po velkej noci 24.4. ja som zo starej turej povodom, aj rodicov so sestrou tu mam, tak som tu casto, aj teraz napriklad. my to uz tiez mame vsetko za sebou, ale v detskej nemocnici v BB, kedze byvame v okr. BR. ja by som tiez chcela aby jej to robil Babala. tak ak budete mat daco nove tak sa potom ozvite 🙂, mozno sa stretneme na kramaroch 😉

uzsomtu
20. máj 2014

no..je to možné 🙂

ljenka
22. máj 2014

aj nasa mala ma podkozny gemangiom a ma aj asi tri cervene bodky na povrchu. zatial to vobec neriesime a cervene bodky zacali miznut. vraj to mala aj neter na lopatke a jej sa to stratilo ale trvalo to strasne dlho, tak uvidime.

1zayrra5
6. jún 2014

Ahojte. Moja mala mala vcera 5 tyzdnov a tyzden po narodeni jej vznikol pri ocku najskor fliacik ktory postupne trochu narastol a potom len cervenel az obordovel a teraz zacina rast do vonku. My zijeme v UK a bolo nam povedane ze je to hemagion jahoda a robit s tym nic nebudu lebo to do cca 6 rokov zmizne. Co mna trapi je ze to prvy rok az dva bude este rast a nikto nevie do akych rozmerov inak to vraj nebezpecne nieje no som nestastna kvoli tomu. A ma neaky fliacik aj pri druhom ocku a sa bojim aby to nezacalo rast aj tam. Prikladam aj foto

nikky81
autor
30. jún 2014

@1zayrra5 ahoj, odpisujem az teraz, lebo som nevedela ze si aj ty pisala. ano ten co ma tvoja mala, je"jahoda", ani tu na SVK sa s tym vacsinou nic nerobi, vacsinou sa to sleduje a je fakt, ze to moze trvat dlho kym sa to strati. je strasne ze taketo veci maju babatka ☹. dufam, ze sa vam co najskor zastavi ten rast a potom to bude pomaly miznut. my zial musime ist na operaciu ☹

pet78
5. nov 2014

@nikky81 Ahoj,aj nasa mala ma podkozny hemangiom na lavom stehienku, prisli sme jej na to az ked mala 8 mesiacov, asi vtedy jej ten hemangion zacal rast, a tu lavu nohu mala vyrazne hrubsiu, az o 5cm ako pravu, tak sme boli na rezonancii, teraz sme sledovani na onkologii v Ke a tam nam tiez navrhli liecbu betablokatormi, len ja nejak vaham, aj tak nam povedali, ze asi sa to nevstrebe cele, tak radsej asi by som to riesila operacne.Tak som sa ta chcela opytaj, ze ako ste vy teraz na tom...

nikky81
autor
5. nov 2014

@pet78 ahoj, no my sme mali ist na operaciu, ale mala mala malo zeleza, tak sme to zatial odlozili. ale urcite pojde na operaciu. mne viac lekarov povedalo, ze aj keby sa to liecilo betablokatormi, nemusi to vobec zabrat. inak, vznikla skupina hemangiom , ak tam este nie si, tak sa pridaj, vela mamiciek tam pise svoje skusenosti 🙂 https://www.modrykonik.sk/group/6936/

pet78
5. nov 2014

Mala ma teraz 15 m a troska sa jej to vstrebalo asi o take 2 cm, ale ta nozka je vyraznejsie hrubsia a 12 novembra ideme na kontrolu na onko tak som zvedava, ze co nam tam povedia...ale asi budem musiet zacat riesit BA alebo Brno, lebo si myslim, ze zbytocne do nej budem pchat nejake lieky ked aj tak sa tej operacii nevyhneme....inak o tej skupine neviem, ja som sa zaregistrovala len dnes 🙂

margarita
8. jan 2015

@nikky81
ahoj, mozem sa spytat, ako ste nakoniec dopadli?
moja mala ma take iste ako Tvoja za uskom, ale ona na lavom pleci. dnes mi chirurgicka povedala, ze len sledovat, a ze keby sa to akokolvek zmenilo, teda najma zvacsilo, hned vybrat...ale tiez ma iba 8 mesiacov, takze zbytocne hned rezat ked nie je treba.
len som z toho trochu vyplasena, synator ma tiez, ale omnoho mensi a taky cerveny na cele, a tomu sa to uz zacina konecne zmrstovat, mozno aj same zmizne.
tento podkozny typ asi tak lahko nemizne, ci?

nikky81
autor
8. jan 2015

@margarita ahoj, čaká nás operacia koncom mesiaca. Mudr Babala už v apríli skonštatoval,že sa to samé nespraví. Inak neviem či vieš ale je tu aj skupina hemangiom, kde je veľa mamičiek a mnoho skúseností. Vyhľadaj si a určite sa pridaj ak ešte nie si 🙂

margarita
8. jan 2015

@nikky81
tak nech vam to dobre dopadne...pozriem si to a hadam sa aj pridam. vdaka 😉