Podozrenie na slabinový pruh u švormesačného dieťaťa

christy1234
29. júl 2021

Ahojte maminky náš drobec 4 mesiace 13 dní ma podozrenie na slabinový pruh
Ideme na vyšetrenie do Martina na detskú chirurgiu ..Malinký vôbec nedáva na javo že by mu niečo bolo práveže je vysmiaty celé dni ..
Prešli ste si niektorá tým? 🥺 Ako prebieha liečba ?
Ďakujem 🍀

miroslava278
29. júl 2021

@christy1234 ahoj. Naš malý mal tiež slabinovy pruh. Najprv len taky mini, to mal 2 mesiace. No neskôr sa to zhorsovalo. Liečba je operácia. Zevraj je malinka šanca žeby sa to dalo samé do poriadku, ale žiaľ nie nás prípad.

christy1234
autor
29. júl 2021

@miroslava278 operujú aj také malé bábätká? Neskutočné sa toho bojím 😏😥

miroslava278
29. júl 2021

@christy1234 mi sme 1.termin operácie mali mat keď bude mať váhu 5 kg, ale potom sa to kvôli pandémii odložili. Nakoniec sme boli keď mal 17 mesiacov

miroslava278
29. júl 2021

@christy1234 ja som sa tiež bála, ale tie následky keď sa to zasekne môžu byť skutočne zle. Mi sme na operáciu čakali ako na spasenie. Ako rástol tak sa to zhorsovalo.

christy1234
autor
29. júl 2021

@miroslava278 dovtedy vás sledovali?😊
som čítala že pokiaľ to nie je vážne tak čakajú kým bude dieťatko mať vyše 1 roka ..ach som zvedavá ako dopadneme utorok vôbec neviem z čoho to môže mať 😥

gionella
30. júl 2021

@christy1234 ja mám dvojicky a obom sa to ukázalo keď mali cca 6 týždňov. Jeden mal pruh slabinovy na oboch stranách ( jedna operovana keď mal 18 mes, druha keď mal 3 r. Druhý syn mal pruh len na jednej strane - spravilo sa to samo cca fo 5 rokov. Obaja to mali obrovské a k tomu aj pupocnikve pruhy no tie sa obom zahojili same. Drzom palce

tramtada31
30. júl 2021

@christy1234 ahoj, so slabinovym pruhom som sa stretla u oboch deti. Dceru operovali v 4 mesiaci, lebo tam mala pristipnuty vajecnik(takto na deň presne sme pred 3 rokmi Zrovna ležali v nemocke), zvladla to super, ani si nevsimla, že nie je doma, spravili jej vnútorný steh v koženom zahýbe a jazvu nie je vôbec vidno. Je to cca 20 minútová rutinna operacia, nie je sa čoho bat. Syn to má v sledovacom štádiu. Caka sa, či sa mu nespravi aj na druhej strane a ak nie, zoperujú ho až ako 5 ročného.
Pruh byva vrodeny, zrejme mate geneticky oslabenú brušnú stenu. Pred doktorom som sa bila do prs, že nikto v rodine pruh nemá a do roka sa spravil otcovi a do 2 rokov mne počas druhého tehotenstva.

christy1234
autor
30. júl 2021

@tramtada31 ďakujem hneď som kľudnejšia 😊🙏 lebo v mojom okolí som sa nestretla s niečím takým tak som stresovala už 🤦‍♀️

christy1234
autor
30. júl 2021

@gionella ďakujeme ❤

tramtada31
30. júl 2021

@christy1234 mne hovorila doktorka, že tá operacia je nenáročná a fakt sa nie je čoho bat, že majú tam vážnejšie operacie a mozeme byt radi, že je to len pruh. Medzičasom som bola aj ja na operácii, ale pupočneho, ktorý má bolel a už v ten deň som šla domov(jednodňová chirurgia).

fiafia
30. júl 2021

@christy1234 kamarátov syn mal a do roka ho sledovali. V roku ho mali operovať no pre koronu ho operovali až 1,5 rocneho

miroslava278
30. júl 2021

@christy1234 áno dovtedy sme boli sledovaní. Áno, pokiaľ to nie je vážne tak sa čaká do 1 roka. Ale tej operácie sa netreba báť. To bola Len 1 dňová záležitosť.

tianna
13. aug 2022

@gionella prosím tvojmu synčekovi sa sám opravil slabinovy pruh? Ďakujem 🙂

gionella
13. aug 2022

@tianna ahoj, ano ( aj keď neviem ako to fyziologicky funguje či to tam navždy ostane nejaké oslabené alebo ako ) ale už má 10 a teda od tých 5 rokov už to nikdy nevykuklo a ani iný problém sme nezaznamenali v tej oblasti

tianna
13. aug 2022

@gionella ďakujem pekne 😊

tramtada31
14. aug 2022

@gionella ja by som len poopravila, že prietrz by sa sama od seba nemala ako zaceliť(zrast), preto sa to zvykne operovat, ale je možné, že tu prietrz mal malicku a už pre neho nepredstavuje riziko(predsalen creva rastu a už sa do malej dierocky tak lahko nedostanu ako u malého babatka). Ja som so svojim pruhom absolvovala všetko, čo sa dalo, aby som sa vyhla operácii, dokonca som chodila na bolestivé kolagenove injekcie, aby mi tam spravili “umelú” vypln prietrze, ani to nepomohlo. Preto len v tom najlepšom mienená rada, ak by syn mal raz horucky, vracal, nezabudnite na tuto diagnózu, že môže byt pôvodcom aj pruh a vtedy treba bežať hneď na pohotovost.