Pohotovosť v Kežmarku a môj zlý zážitok

zvieratko
24. júl 2012

Prajem Vám všetkým krásny deň. 🙂
Chcela by som sa s Vami podeliť o jeden nie veľmi príjemný zážitok, ☹ ktorý sa odohral na pohotovosti pre dospelých v Kežmarku. Dňa 22.07.2012 o 13.00 hod./ upozorňujem, že to bola na moju smolu nedeľa/ som ako-tak došla na pohotovosť, pretože som sa cítila veľmi slabá, točila sa mi hlava, bolo mi na odpadnutie, mala som hnačku, tlak na hrudi a srdce mi bilo ako splašené. Posadila som sa do čakárne medzi ostatných pacientov a netrpezlivo som čakala, kedy sa otvoria dvere a ja vstúpim dnu. Na to vyšla sestrička a zahlásila: Kto ešte ide, čo tu je celá kolónia ??? Konečne sa dostalo poradie aj na mňa. Pri dverách stála doktorka oblečená v rifliach a tričku a zahlásila na celú čakáreň. No čo Vám je? A ja na to... je mi veľmi zle. A ona: Ale ja odchádzam na obed, čo ja teraz s Vami ??? Také veci sa riešia pri svojom obv.lekárovi.Chápem, ale teraz v nedeľu? Nabudúce si vyberiem, aby mi prišlo zle cez týždeň. Samozrejme som vošla dnu a to som radšej nemala, pretože sa do mňa hneď obula aj sestrička. No jasné, veď ste tu boli aj minulú nedeľu / to asi ťažko, to by som si pamätala /. No čo teraz, čo jej dáme? Čo Vám dali minule??? Na veľké premáhanie mi sestrička zmerala tlak - myslela som, že mi od nervozity ruku vytrhne 😢 A ešte aby som nezabudla, prvé čo mala pripravené na stole bol účet za akože vyšetrenie - 1,99 Eur. A ináč, pani Dr. bola z Ľubice a jej šikovná sestrička ? V tej rýchlosti som si nestihla prečítať meno. TERAPIA ŠOKOM !!!
Týmto sa chcem poďakovať obidvom dámam - aj vďaka Vám je zdravotníctvo na takej vysokej úrovni ako je !!! Klobúk dole. Keby som vedela, že je také jednoduché stať sa lekárom, hneď sa tam posadím JA 🙂 A dúfam, že obed Vám chutil, pretože mňa prešla aj chuť 😢
Je naozaj smutné, ak príde poctivý človek, ktorý sa necíti dobre a požiada o vyšetrenie, aby sa k nemu takto správali. Čo sme my všetci? Zvieratá alebo ľudia? Ani ku zvieratám by som ich nedala pracovať. A stačilo by tak málo - milé slovo, povzbudenie a komunikácia s pacientom. A od skončenia školy pracujem a poctivo platím zdravotné poistenie ☹
A ešte,aby som nezabudla na naozaj šikovných lekárov a veľmi milé, usmievavé a chápajúce sestričky. /škoda, že je Vás tak málo/. Práve Vám patrí véééľké ĎAKUJEME 🙂
Ak by mal niekto podobný zážitok, bola by som rada ak by ste reagovali. 🙂

trish31
24. júl 2012

@zvieratko jednu vec pomimo:stat sa lekarom nie je vobec jednoduche 😉

A teraz k veci:To,co si napisala,je neprijemne.Avsak.Preco si sa nevyjadrila priamo v ordinacii?Preco si lekarke a sestricke nepovedala to,co pises sem?Vies,toto je chyba aj nas pacientov,ze v ambulancii sme ticho ako peny aj keby do nas kopali.Zial.

zvieratko
autor
24. júl 2012

@trish31 stať sa lekárom bolo povedané obrazne a hlavne myslené na pani doktorku, ktorá mala službu. Nehádžem všetkých do jedného vreca. V ordinácii som sa ozvala, ale na viac som sa nezmohla nakoľko som sa cítila zle a myslela som iba nato nech som už doma. Viac sa nedalo, pretože dr. už horelo pod pätami. Ďakujem za názor 🙂

trish31
24. júl 2012

@zvieratko toto je chyba lekarov.Ze si myslia,castokrat,ze su pani tvorstva,vrchol retazca,potom dlho dlho nic a az niekde dole sme my,obycajni ludia.

zvieratko
autor
24. júl 2012

@trish31 Presne tak, ja som sa len chcela podeliť o nepríjemný zážitok. Je to smutné. Ja pracujem s ľuďmi, ale toto som si v živote za 13 rokov nedovolila. 🙂

trish31
24. júl 2012

@zvieratko ani ja som si to nedovolila ale pracujem s lekarmi a preto si to viem zivo predstavit ako sa zachovala.Mne sa nieco podobne stalo v Ruzinove na urgente,o 4 rano ma s krcami poslali na sono a lekarka na mna na sone pozrela a vravi:To sa Vam naozaj sem chcelo trepat o 4 rano?

No nie.Prisla som zo srandy nevedela som spat tak ze sa prejdem 😉

kubkatka
24. júl 2012

no mna nechali krvacajucu tehotnu cakat na CPO v Ruzinove BA dve a pol hodiny (upozorneni boli na to ze som tehotna, hned ako som tam dorazila-tiez v nedelu). vzali mi krv, nadali, ze nemam tehot. knizku v cca 9. tt, poslali na oddelenie (tam to bolo ok), ale potom ma dole na CPO presvedcili, ze lekar hore bol mimo a opat mi vzali krv (lebo vsak naco by si to oni pamatali ci niekde zapisali.....), ako pacient som povedala, ze uz mi brali krv, naco sestricka povedala, ze ona vie co ma robit (tu prvu krv mi brala ina sestra), reku oki, vsak viete co mate robit a vypoklonkovali ma prec, ze v pondelok to mam riesit so svojim gynekologom, vravim, ale lekar hore na oddel. hovoril nieco ine, vraj on je popleteny........a reku vysledky HCG z krvi mi daju kedy..... ze naco, reku tak naco ste mi brali krv az dva krat.........odisla som s tym, ze som im povedala, ze zavadzaju, robia si co chcu, beru nas jak ovce.....vytriestali oci, ale uz som bola na odchode, nebudem zdrziavat vonku cakajucich ludi.....bohuzial musela som tam ist este raz, nic sa nezlepsilo ani so mnou ani s nimi......brrrrr, vyhybam sa CPO jak cert kriza (uznam, ze su to tiez len ludia, a vsetky zachranky, co tam prisli ten cas doviezli len bezdomovcov a opitych....to tiez neprida na nalade, ale pani s obarenou nohou ani len barlu nedali, sama krivajuc s manzelom musela ist na oddelenie...), napriek tomu celemu CPO drzim palce, aby dokazali drzat na uzde emocie voci pacientom, ktori tam nemaju co robit, opitym bezdomovcom, ktorych vozia ku nim zachranky a vsetkym netolerantnym, ale odporucam im si to s nami niekedy vymenit a posadit sa s bolestami ku tym ich dveram a cakat...... 😠

ematko29
24. júl 2012

no ja som mala taku zlú skusenosť s jednou teda dvomi nemenovanymi očnými lekárkami.Hrozila mi operácia tak som potrebovala na odporúčenie svojej lekárky na ktorom bolo napísané surne vyšetrenie,vyšetrenie očného perimetra.išla som s manželom as deťmi k lekarke ku ktrorej som na takéto vyšetrenie chodila amala som tú smolu,že im začínal obed.Vyklepaná z toho,že ma chcú operovať som prosila pekne sestričku či by mi to vyšetrenie nemohli urobiť,vysvetlila som jej o čo ide.Sestrička odyšla za lekárkou atá sa namňa oborila,že ona neni povinná ma brať hňed,že majú obedačo si dovolujem vymáhať sa vyšetrenia hňed okamžite.pritom som vôbec nechcela aby ma vzali hned okamžite ,len som sa chcela porozprávať o situacii ači mi stym nejako nepomôžu lebo ma suril čas.šokovaná ešťe viac som pozrela smerom kde stala moja očná lekarka ktorá sa tvárila,že m,a nevidí.Tá čo sa namna oborila bola iná ku ktorej som chodila na vyšetrenia lebo moja nemala taky prístroj.Bola som zmätená prečo sa aspon moja doktorka nezaujíma očo ide.slzy sa mi tisli do očí amanžel povedal ,že ideme ešte ku jednej lekárke možno nás zoberúale povedal aj kde ato nemal urobiť.prišli sme teda ku tej druhej lekárke ata si ma zavolala dnu a hovorí mi.že nech si teda nemyslím,že ma hned zoberú ked som sa tak spravala akričala pri jej kolegini.apritom to vôbec nebola pravda ved som bola v zúfalej situacii anikdy nekričím lebo som tichšej povahy.to ma dostalo uplne vonku som sa rozplakala amanžel mal čo robiť aby som sa dala dokopy.bolo to predrokom adoteraz som v šoku.vdaka mojej endokrinologičke ma nerezali asom vdačná ,že ona ma doslova zachránila pred operáciou.ešťe štastie,že su lekari ako ona ale na ten zážitok s očnými lekárkami dosmrti nezabudnem 😨

nibiru
25. júl 2012

joj moja tak ja na antolskej po 4h. cakania a bolesti klbu v 5mesiaci tehotenstva som skoro došla o nervy aj uz vbraty slepak ktory nemam od 14r. najskor si ma prehadzovali s interneho na chirurgiu nakolko vraj to patry pod nu kde som zase cakala na lekara dosiel mlady lekar zacal ma vysetovat praktikantovy ukazovat kde je v 20tt grav idity slepak(som pozerala jak debil jazva na bruchu a v tehot. nižke napissane že apendix operovany v 14r.)vysetril ma cez konecnik a zadrel ale ved brucho mate mäkke čo vam je ?na to pozeram že to nemyslite važne ja som sem dosla preto že krivam neviem chodit,sediet stat bolest mi vyskakuje do klbu a pod koleno na to pozrel no musime nast ortopeda ktory v sobotu nemal službu tak dalsie 2h. a poslali ma na traumatologiu kde konečne normalny lekar sa ma najprv opytal čo mi je skonštatoval že nic nemože robit nakolko je to s chrbtice-križov a nemože ma rongenovat poslali ma domov s paralenom bohužial do 35tt nikto nevedel nic urobit a ja som len kazdy den trpela bolestami s vyskočenej platnicki masaže,cvičenia trolinka pomohli ale nič extra až ked sa mala zosunula do lonovych kosti bolesti presli najlepsie že 5lekari sa vyjadrriliže to mam stoho že som pribrala hahahaha do 20TT som schudla 5kg až ked som nemohla chodit začala som priberat ale nevadi presviečali ma že neexistuje že mi dieta na niečo tlači až jeden kamarat fizioterapeut mi potvrdil že asi ide o vyskočenu platničku nakolko mal taku pacientku s presne takymi istymi bolestami že dieta bolo tak položene že tlačilo na platničku a bola na tom presne ako ja.takže pri dalsom tehotenstve jednoznačne len neurologovi.

strapco13
25. júl 2012

@nibiru len do buducna..mozu vysetrit sonom alebo magneticka rezonancia, ta je tiez bezpecna v tehu ak´jked ja osobne by som len keby islo o zivot/...ale ved existuje palpacne vysetrenie, prehmatanie a pod

nibiru
26. júl 2012

@strapco13 vieš čo tym že som bola tehotna normalne ruky preč 😢 ortoped ked ma videl b 7m.tak medzi dverami čo svami ved ste tehotna klb fungoval nohou som hybat vedela tak vraj mam vydržat niekto znaša tehotenstvo dobre niekto zle obvodna to iste najprv ma strašila koksatrozou a este dakimi 2 diagnozami vobec ju nenapadlo aby ma poslala neurologovi ale terat už budem mudrejsia kedže je možne že sa to bude opakovat. takže dakujem za info už sa odbit nenecham ....

tatianka7
14. nov 2018

@kubkatka nedá mi, aby som sa tiež nepochvalila: som matka troch malých detí, ja doktorov ozaj neznášam, ozaj.. Všetkých.. No ale k príhode spred ani nie mesiaca.. manžel na týždňovkach,koncom prázdnin som schytala kdesi angínu (tipujem podľa boľavého hrdla a horúcok-obvodná je tajnostkarka), tak dákovaj ku dr., reku, tu už nebude dobre. Dala ATB, nejakú konsku dávku. Horúčky prešli, len začal september, deti, škola, škôlka.. Bacile. A ja nejaká unavená, niekedy lepšie niekedy horšie.. postupne bolesti v krížoch,chudla,bledá, po mesiaci už bolesti celého chrbta,objednala som sa na veľa na preventívnu. Až jedno piatkové ráno ma začalo zas v krku skrabat, reku, to uhrám, k večeru už teploty, nechuť, len zle a zle. Prišiel manzel, sobotu som ešte prežila na paralene,no v nedeľu pohotovosť, lebo už ani dýchať, nic. Tak pan doktor popočúval, o par minút som odchádzala s ATB a niečím na kašeľ. Lenže pondelok, utorok len v posteli, zle, horúčky, kašeľ ma dusil, že som ledva dýchala, v stredu na veľa k obvodnej-ta dovolenka, sestrička ma len od dverí vysupla, že to musí prejsť a co ja zo zástupom vymýšľam,nech si pekne v pondelok zavolám. Pravdupovediac, nepamätám, ako som sa starala o deti.Nikto z rodiny mi neveril, že mi je ozaj zle, okrem manžela ale tomu voľno zamietli. Tak sme nejak s vydatnou pomocou najst.syna (6r) prežili do konca tyzdna. V pondelok priamo k obvodnej.To už som nemala ani hlas. Ta zhrozená, že okamžite na rontgen, jej sa nepáčia pľúca.. Nejdem opisovať, ako som v tom stave behala ešte aj na druhy deň-na krv, pľúcne a tak ďalej...na plucnom u primárky po štyroch hodinách čakania v čakárni! Nejdem opisovať, aké boli zo sestričkou natrcene, že som neobjednana, že pľúcne u nás je zrusene
.. Skratka po vyšetrení u nej sa poctivo vydesila, že ako je vôbec možné, že v mojom stave, s mojim nálezom a vysledkami ešte chodím.. Okamžite mi osobne vybavila hospitalizáciu na internom. Prave pluco už zlyhavalo, zápal na srdci spôsoboval tep, že som nevidela, malo kyslíka, vysoké crp... Vraj som prišla v poslednej chvíli... Takže neviem, hypochoder..?! Za následok mi ostala astma. Lieky na astmu, plus ďalšie ATB,ešte jedna kura predomou, prednison, lebo mam na pľúcach ešte nejaký pozostatok.. Obštrukcia na pravej strane je trvalá. Žila od kanyly mi od umiera-bolesť pravej ruky je každodenná. Úplne zdravej žene, matke troch detí... V 21.stororci som na normálny priebeh zápalu pľúc skoro zomrela..

kubkatka
15. nov 2018

@tatianka7 😨