Pomoc s kolikou

ivkada
25. okt 2015

Ahojte mamicky, viem ze diskusii o kolike a podobny ch problemov s dojcatami je tu vela ale nepodarilo sa mi najst konecne tu vitaznu metodu nad kolikou. Mam takmer 8 tyzdnovu dcerku (nekojenu iba na UM - nemala som uz od zaciatku mliecko aj po namahavom usili ☹ ) Takze sme postupne presli na Nutrilon ktory jej davali uz v nemocnici. Ten mi ale po tyzdni zacala sialene grckat tak nam dala dr.BEBU AR no len co cert nechcel zacali sa este vacsie problemy nevedela sa vyprdkat a o kakani ani nehovorim. Tak sme opat (aj ked som nechcela ale boli sme nuteni) presli na BEBU Sensitive. Citala som na nu same dobre reakcie tak som dufala ze nase problemy su fuc..Omyl..po dlhych citaniach tu i na inych forach som sa snazila najst rady ktore by nam pomohli. Vela z nich je uzitocnych no nas problem spociva hlavne v tom ze mala sialene hltavo pije co jej sposobuje silne a bolestive prdiky a s tym spojene krce ktore jej zabranuju v spokojnom vykakani sa.Uz som skusala kvapky babycalm, fenyklovy cajik, polohovanie na brusko, nosenie na tigrika, pravidelne uziva probiotika, cvicenie s nozickami a masirovanie beuska je uz nasou stalo tradiciou pri kazdom prebalovani, rektalna rurka (pri nej sa vzdy vypusti ako balon a napokon vykaka),dr.mi povedala ze mozme skusit ovsene vlocky teda odvar z nich tak jej ho uz 5 dni davam no a samozrejme sme uz aj niekolkokrat menili flasky..no nic nam nas problem nevyriesilo.. pije hltavo stale.prosim vas mamicky zlate viete mi niektora poradit co mam este skusit??nechcem aby sa na rurku naucila pouzivam ju uz len ako vychodiskovu ale to je v podstate vzdy ked potrebuje kakat a som z toho uz zufala..nechcem aby sa na nu naucila a mala v neskorsom veku problem sa vyprdkat ci vykakat..prosim poradte mi pripadne mi sem hodte linky na diskusie o ktorych viete..ja som ich uz citala hadam 100...dakujem pekne

ivkada
autor
29. nov 2015

@danielita18 a tak na zaciatku to asi az take nebude ved to sa postupne dava nie..najprv jedna zeleninka par dni potom druha a tak..nie??aspon tak som citala ze je to najlepsie ze sa tak zisti ci nema alergiu na nieco..

mily7
29. nov 2015

@ivkada tak tak len pomaly riedke a vodu!nech vás nezapecie! !!!!!

danielita18
29. nov 2015

@ivkada hej ved pravdaže tak len ono sa ti bude potom zdat ze papa stale dookola to isté a určite o nič nepríde ked ju začneš dokrmovat o pár týždnov neskor ved sa napapa ešte všeličoho a dosť a hlavne sa snaž dávat aj vodu alebo čaj ale tá prevarená voda je aj tak najlepšia,náš ako bábo pil len takú až v nemocnici mi ho pokazili čajom a ešte ho tam aj sladia bola som nato nahnevaná

ivkada
autor
29. nov 2015

Jaaj taka som rada ze som sa sem zaregistrovala..pocujte doevcata a neviete co moze znamenat ked spusti strasny amok a prehyba sa dieta az do mostika??mi skoro z prebalovaku vyskocila..ked sme ju vzali na ruky neprestalo...nechapala som to..ale uz je klud..

danielita18
29. nov 2015

@ivkada asi má nejaké bolesti,nášmu doteraz ked nejaké jedlo vadí a dostane bolesti tak sa celý uplne šponuje ale nastastie sa to stalo par krat a aspon viem že mu vadí cibula v jedle a ešte mu vadí aj kaleráb z toho je vždy zapečený

ivkada
autor
30. nov 2015

@danielita18 a este taka smiesna otazka ale moje prve babo tu vodu jej mam davat teplu alebo ju nemusim zohrievat ked ju mam len v izbe??

danielita18
30. nov 2015

nie nemusíš stačí izbová teplota ale stale núkaj aj ked si len cucne nech sa pekne naučí pit a hlavne ked sa zobudí treba hned strčit flašu nech si cucne

ivkada
autor
30. nov 2015

@danielita18 supeeer lebo to ma vzdy zdrzovalo a potom to uz pit nechcela ;) dakujeeem

ivkada
autor
3. dec 2015

Ahojky otazka moze sa babatku vratit reflux??zo zaciatku mi grckala potom prestala a teraz uz zase...tak neviem...inak vyprazdnovanie sa nam lepsi ;) a uz nema ani krce...