Pomoc s kolikou

ivkada
25. okt 2015

Ahojte mamicky, viem ze diskusii o kolike a podobny ch problemov s dojcatami je tu vela ale nepodarilo sa mi najst konecne tu vitaznu metodu nad kolikou. Mam takmer 8 tyzdnovu dcerku (nekojenu iba na UM - nemala som uz od zaciatku mliecko aj po namahavom usili ☹ ) Takze sme postupne presli na Nutrilon ktory jej davali uz v nemocnici. Ten mi ale po tyzdni zacala sialene grckat tak nam dala dr.BEBU AR no len co cert nechcel zacali sa este vacsie problemy nevedela sa vyprdkat a o kakani ani nehovorim. Tak sme opat (aj ked som nechcela ale boli sme nuteni) presli na BEBU Sensitive. Citala som na nu same dobre reakcie tak som dufala ze nase problemy su fuc..Omyl..po dlhych citaniach tu i na inych forach som sa snazila najst rady ktore by nam pomohli. Vela z nich je uzitocnych no nas problem spociva hlavne v tom ze mala sialene hltavo pije co jej sposobuje silne a bolestive prdiky a s tym spojene krce ktore jej zabranuju v spokojnom vykakani sa.Uz som skusala kvapky babycalm, fenyklovy cajik, polohovanie na brusko, nosenie na tigrika, pravidelne uziva probiotika, cvicenie s nozickami a masirovanie beuska je uz nasou stalo tradiciou pri kazdom prebalovani, rektalna rurka (pri nej sa vzdy vypusti ako balon a napokon vykaka),dr.mi povedala ze mozme skusit ovsene vlocky teda odvar z nich tak jej ho uz 5 dni davam no a samozrejme sme uz aj niekolkokrat menili flasky..no nic nam nas problem nevyriesilo.. pije hltavo stale.prosim vas mamicky zlate viete mi niektora poradit co mam este skusit??nechcem aby sa na rurku naucila pouzivam ju uz len ako vychodiskovu ale to je v podstate vzdy ked potrebuje kakat a som z toho uz zufala..nechcem aby sa na nu naucila a mala v neskorsom veku problem sa vyprdkat ci vykakat..prosim poradte mi pripadne mi sem hodte linky na diskusie o ktorych viete..ja som ich uz citala hadam 100...dakujem pekne

janulik2008
25. okt 2015

Ahoj nam pomohli sab simplex ale skusala si flasku dr brown? Nasa je na bebea pro1 a mamendr brown flasky a odkedy ich ma ndavame ani kvapky

ivkada
autor
25. okt 2015

@janulik2008 nie my mame take tommee tippee s takou rurkou a este aj na nich mam antikolikove cumliky..ta mala snad vsetko prekukne a po dvoch pitiach uz zase hlce..

janulik2008
25. okt 2015

@ivkada aj dr brown maju tu rurku ... My sme tiez od nutrilonu cez francuske skoncili na bebe ... Z nutrilonu grcalaa a aj schudla z franc nie ale nevedela sa vykakat a beba v pohode ... Davali sme kvbapky ale odkedy mame tie flase nedavame

ivkada
autor
25. okt 2015

@janulik2008 to som si aj ja myslela..ako nerobi mi problem kupovat dalsie flasky no neviem..ak jedny s rurkou nepomohli ci pomozu inej znacky tazko povedat...i ked pre svoje dieta urobim cokolvek ako asi kazda mama..ale ten sab simplex skusim a uvidime..no s pitim mi asi tazko pomoze no snad tie prdiky aspon upravi

zabina27
25. okt 2015

@ivkada len ono to pitie je podstatne, lebo ked hlce, nahlta sa vzduchu a brusko boli, urcite by aspon trochu pomohlo, ak by kludnejsie pila, len konkretnu flasu neviem poradit, vlastne skor ide o flaskovy cumel. skus sa aj v lekarni poradit, mozno ti daju nejaky iny cumel...
pripadne - ako casto pije? mozno, ak by ste davali menej UM a castejsie, tak by nebola vyhladnuta a pila by pomalsie.
snad je to len docasne, trochu podrastie a zisti, ze dostava papat pravidelne, nebude mat pocit, ze uz urcite nikdy nedostane 😉 zosilnie aj na prdiky a na tlacenie 😉 drzim palce, nech je to rychlo 😉

mia18112
25. okt 2015

Ahoj, ja možem o kolikách napisat roman. Nas maly sa sam nevykakal ani nevyprdkal do 4,5 mesiaca. A to bol kojeny ! Skusali sme vsetko to, co pises Ty. Nic nezaberalo, dokonca som si materske odsate mliecko prelievala do antikolikových flias. V lekarni sme vykupili vsetko , co sa dalo. Chceli nas 2 x hospitalizovat, take bolesti maval. Presli sme detskou chirurgiou, detskym gastro a zaver bol taky, že extremne silne koliky. Rektalna rurka nas zachranila. My sme rurkovali na pokyn detskeho chirurga ! Niekedy aj 10 x za den, aj 2 -3 x v noci. Vysvetlil nam, ze sa jej nemusime bat, vyprazdnovanie je reflex , takze na rurku sa neda naucit. Akurat Ti pomože. Ja som svoje dieta nenechala trpiet veru. Rurkovali sme do 4,5 mesiaca. A islo z toho maleho telicka ako z balona, ani sa necudujem, ze ho to tak strasne bolelo chudatko. Este ma napadlo, ze ked ste na UM, preco neskusite iny druh ? Ved je tolko moznosti.......

mia18112
25. okt 2015

@ivkada Este ma napadlo, flasky su najlepsie od Mam, tie antikolikove, s cumlikom najmensim. V lekarni Ti presne povedia.

ivkada
autor
25. okt 2015

@zabina27 no v podstate papa cca kazde 2-3 hodinky no skusali sme aj to ze castejsie..a nist..jediny cas kedy pije normalne pekne pomaly tak v noci ked sa zobudi..na prekvapenie spi v noci velmi dobre ale cez den nam to dava patricne "vyzrat" v podobe placu kedze nevie ten vzduch dat von..keby nepila hltavo neboli by prdiky a bolo by kakanie..ale co by sme velakrat dali za to keby to keby nebolo..

danielita18
25. okt 2015

ahoj náš malý mal velké problémy s trávením,hrozné krče,tiež sme začímali Nutrilonom, ten zapekal,potom sunar z toho vracal,nakoniec sme dali a Hami a to nám sadlo ale krče boli stále vyskusali sme vsetky kvapky nič nepomohlo až mi raz doktorka dala letak vtedy to bola ešte novinka kvapky Coliprev su určené na trávenie laktozy,lebo vacsinou do tych 4 mesiacov majú stým detičky problem a skor je to bolest žaludka ako bruško,majú krče pri trávení,my sme jeden večer dali a naozaj nám pomohli v 10týzdni som ich dala malemu prvá krat a odvtedy boli krásne tiché večery a zacal aj dobre pravidelne kakat,a potom som aj doktorke povedala že ich moze odporucat,ono je velky rozdielked bolí bruško ako ked boli žaludok ked babatku trávi,posielam link aj si o nich prečítaj je to tam všetko dobre vyvstelené http://www.detskekoliky.sk/index.php/actibax-pr..., musíš davat úplne do každého papania nesmieš vynechat je to dost financne náročne ale u nas zabarli bol to ako zázrak,a skus na kakanie varit kamilky a do toho odvaru zarabat mleiko,nam to doktorka poradila a aj moja mam mi hovorila ze aj ona nam tak varievala a vzdy sme sa potom dobr evykakali

ivkada
autor
25. okt 2015

@mia18112 MAM pouzivame od sameho zaciatku..ine mliecko praveze skusat moc nechcem lebo toto nam vyhovuje nakolko aj ked sa vykaka ma to normalnu konzistenciu len to proste nejde von kvoli vzduchu..navyse mam teraz BEBU na predpis tak sa este porozpravam s doktorkou ked tam najblizsie pojdem po dalsie a uvidim co navrhne..a tvoj maly ako bol v pohode neskor ked ste mu davali tu rurku tak casto?to je super..ako ja sa jej nebojim no mame v rodine pripad kedy 11 rocny chlapec nevie doetraz sam poriadne kakat tak asi preto mam v sebe ten blok..no ako som pisala ked je uz moc zle tak strkame..

danielita18
25. okt 2015

@ivkada pokial jej mliečko sedí že nevracia tak ani nemen,tie krče nie su mliekom

ivkada
autor
25. okt 2015

@danielita18 to si aj ja myslim..

danielita18
25. okt 2015

@ivkada a skus ten coli prev za vyskusanie nic nedáš stojí síce 12 eur a čo už narobíme

ivkada
autor
25. okt 2015

@danielita18 na detoch sa predsa najlepsie zaraba..........

tecko28
25. okt 2015

@ivkada Vigantol davas? Mojmu sposoboval brutalne krce. Odkedy som vymenila preparat, tak obcas brusko boli, aj sa musime niekedy vykakat a vyprdkat s rurkou, ale uz je to o 90% lepsie, nemava take krce, ze by sa od placu zachadzal a krutil.

danielita18
25. okt 2015

@ivkada noved to to najlepší biznis lebo oni vedia že mamy urobia všetko preto aby pomohli

ivkada
autor
25. okt 2015

@tecko28 hej davam odkedy som prisla z porodnice..len on je na predpis takze to mi dala vtedy doktorka..a si si ista ze to z neho?

tecko28
25. okt 2015

@ivkada som si ista, lebo ja som ho najprv skusila vysadit na 2 dni a hned bolo lepsie. A nie som sama, znama bola minule na pohotovosti, lebo si uz nevedela poradit a tam jej jedna z mala uvedomelych doktoriek povedala, ze to bude Vigantolom. Nie kazdy lekar to prizna, ale nie kazde dieta to znesie. Ved pozri pribalovy letak, jasne je tam spomenute: Medzi vedľajšie účinky patrí zápcha, plynatosť, nevoľnosť, bolesť brucha alebo hnačka.

ivkada
autor
25. okt 2015

Damy takze sab simplex ma trhlinu vo vyrobe tak mi dali espumisan aspon zatial mam cumliky nove kupene ideme skusat..drzte palce dam info a dakujem zatial za rady 🙂

janulik2008
25. okt 2015

Inak vigantol aj nasa mala z neho kŕče

ivkada
autor
25. okt 2015

@janulik2008 a co ti lekarka dala namiesto toho??lebo to sa az rok musi uzivat..vrrr

evittam
25. okt 2015

@ivkada Nič sa nemusí užívať až rok..... 😉 😀 Ja som obom mojim deťom nedávala ani vigantol a ani kanavit a možno neuveríš ale obe sú zdravé a v poriadku. 😉 Radšej kopec slniečka ako takéto - pardón za výraz - sračky pchať do vlastných detí.

tecko28
25. okt 2015

@ivkada na Slovensku neexistuje schvalena nahrada, ale vela mamiciek dava Oleovit D3 z Rakuska, aj ja som si ho dala priniest. Takze lekarka ti asi nic ine nenapise, je to na tebe , aby si sa zariadila ked sa rozhodnes.

ivkada
autor
25. okt 2015

@evittam ja som tiez skor za prirodne veci ako chemiu..nic skusim jej ho na par dni vysadit a uvidime..

adelita37
25. okt 2015

Nam nakoniec pomohol infacol, tiez sme poskusali vsetko mozne a umele mlieko hipp...

benny11
25. okt 2015

nám pomohol tiež infacol, najprv sme používali espumisan, no žiadna sláva, a pomohlo aj špeciálne cvičenie také guľkanie, koliku sme mali od 2 týždňa do 2 mesiacoch, malého do dnes dojčím, žiadne UM nedostáva a je fajn

danielita18
25. okt 2015

inafacol,espumisan,sabsymplex,to su všetko kvapky na nafúknuté bruško,to nie je na trávenie v tom je veľký rozdiel,ani my sme to na začiatku nevedeli až ked som doktorke presne opísala kedy ma bolesti a či kaka a ako kaka,či má vetry,a až podla opisu mi doktorka povedala že to nei su bolesti bruška ale krče pri trávení v žaludku a že to je veľký rozdiel a na to nam pomohli Coliprev

lilli19
25. okt 2015

vysadit vigantol, nahrad ho napr. baby D-Jamieson, uzili sme si svoje a verim ze to bolo vigantolom....od vtedy som nepotrebovala ziadne ine "kvapky" len sem tam rurku a nejest vela sladkeho /to akoze ty nepapaj)....drzim palce🙂

janulik2008
25. okt 2015

@ivkada nedala nic ... raz sme malej vigantol dali a skončilo to tak ze sme jej museli dat sab simplex a od toho sa jej uľavilo ... davame d vitamín od jamienson ci ako sa vola 😀 kanavit sme davali ale vigantol raz a viac nie ... takže davame dčko od jamienson namiesto vigantol nemusí mať doktorka vždy pravdu a radšej dam dčko ako vigantol a aby mala kŕče

danielita18
25. okt 2015

@evittam a kolko majú tvoje deti rokov ked mozes zhodnotit že im nič nie je preto lebo si im nedavala vigantol