Pomôcka pre správne držanie tela - dieťa

solida1
28. aug 2022

Dievčatá, ak s tým niektorá máte skúsenosti, kde kúpim korektor na chrbticu pre 8 ročné dieťa? Net mi vyhadzuje iba pre dospelých, pre deti iba samé pochybné stránky (Čína). Najradšej by som niečo overené, zo zdravotných potrieb a tak. Ďakujem.

angeli121212
28. aug 2022

Ahoj, ja som ako dieťa nosila korektor na chrbticu na predpis od ortopéda, ktorý bol robený na mieru. Je to už sice veľa rokov ale myslím, že aj toto by mohla byť cesta.

jana78v
28. aug 2022

Nech sa páči, mám jeden, je len odskúšaný, viac nenosený - ortopedický popruh, bandáž na chrbát Protetika, sedí podľa výšky na cca 8 rokov. prikladám foto.

0silvia0
28. aug 2022

@solida1 toto by som riesila u ortopeda.

matullienka
28. aug 2022

A kto ti tu pomôcku odporučil? Lebo ak má slabé chrbtové svalstvo a preto sa dieťa hrbi a krivý tak sa ta pomôcka neodporúča, vtedy treba cviky na posilnenie chrbtoveho svalstva. Nám tak odporučila fyzio na rehabilitaciach keď som chodila s dcérou vtedy mala 6 rokov

solida1
autor
28. aug 2022

@0silvia0
@matullienka
Chodíme na rehabilitačné cvičenia, odporučili nám aj takúto pomôcku.

katym77
28. aug 2022

Teraz toto potom korzet?
My sme teda našli takého fyzioterapeuta, ale ten učil aby si uvedomoval držanie tela.

joesvk
28. aug 2022

Ortopéd to určite predpíše,ak požiadaš.

matullienka
28. aug 2022

@solida1 no a z akého dôvodu to potrebuje? Lebo mne fyzio vtedy povedala, ze pri týchto pomôckach sa rovno chrbát držať nenaučí, ze keď jej to dám dole bude sa znovu krivit. Chrbát treba čo najviac posilňovať a rovnako aj brušné svaly

angel993
28. aug 2022

@solida1 ja som to istý čas nosila, a keď som prestala mám oveľa horšie držanie tela ako predtým. Skôr by som investovala čas do cvičenia, dobrý fyzioterapeut by pomohol viac. Ja som na začiatku cesty, počkám kým trochu deti podrastu a nájdem si fyzio

solida1
autor
28. aug 2022

@matullienka
@angel993
Ďakujem za odpovede, dievčatá. Boli sme na preventívnu u pediatricky, odporučila nám rehabky. Dala nám aj výmenný lístok. Na rehabilitačnom si nás zapísali, s tým, že kým sa dostaneme k nim, tak máme aj doma chvíľkami ponosiť tú pomôcku, vraj aby si aj takto osvojil správne držanie tela. Tak ja teraz neviem. My ho sústavne napomíname, lebo sedí taký pohrbený, plecia dole.

angeli121212
28. aug 2022

@solida1 ale nejaký predpis na pomôcku ti nedali proste nič? Je to dosť zvláštne. Ja si z detstva pamätám, tiež som chodila na rehabky. Prebiehalo to tak, že som najskôr bola u ortopéda ten mi tie rehabky predpísal a aj pomôcku a tú mi na mieru spravili tuším to bolo niečo ako protetika ale toto si už nepamätám.

marca12
28. aug 2022

@solida1 ja som to ako dieta nosila a podla mojho nazoru,co som az v dospelosti citala,tato pomocka je dobra,ale iba ak pravidelne cvici. Ked ju bude nosit,musi aj cvicit a to aj doma naozaj poriadne,lebo tento korektor ti bez cvicenia este viac poskodi chrbticu. Ja som ho nosila a doma uz potom flakala cvicenie a nakoniec som prestala cvicit a zhrbila som sa este viac az natolko,ze v dospelosti mam velke problemy s chrbticou. Na to cvicenie dohliadni,cvic s nim,nech ho to bavi a neflaka to

matullienka
28. aug 2022

@solida1 inak kým sa dostanete do nemocnice na rehabilitácie ak ti to financie dovolia skúsila by som súkromnú fyzio nájsť, ze by vám ukazali aspoň ako cvičiť