Poraďte recepty na zápal priedušiek

anita79
25. feb 2012

Poradte nejake domace recepty na liecbu zapalu priedusiek . Samozrejme ako podporu liecby pomocou liekov.

zuza3737
8. okt 2014

jasmika . tvoj príbeh ma velmy dojal moj syn ma Neviem či astmu alebo zápal predušiek ale velmy ho dusý a ked sa namáha nemože vydicnuť

avi77
5. nov 2014

@iva87 ahoj prosim ako sa tobi cibulovy sirup?

iva87
5. nov 2014

@avi77 ahoj, ja nakrajam na male kusocky cibulu dam do hrnca, zalejem medom (takym riedkym) a necham zohriat, cibula pusti stavu, med sa este viac skvapalni a potom to scedim, pockam kym vychladne a pijeme 😉

avi77
5. nov 2014

@iva87 AHOJ A DAkujem. maly ma zapal priedusikek. dnes 5xdostane ATB -1xdenne. ale soplov ma este stale a jako by viac kaslal a uplne upchaty nos . uz som zufala bereme aj pamykon do nosa. ale ledva dycha. kolko trva zapal priedusiek nevies dakujem

iva87
5. nov 2014

@avi77 no u nas uz trva bohuzial 3ti tyzdnen oboch chalanov mam na antibiotikách, sme v jednom kole, treba hlavne riadne preliecit, nezanedbat to, aby a nasledne hned nevratil :/

avi77
5. nov 2014

@iva87 ahoj ako co mate 3 tyzdne? hadam nie zapal priedusiek?

iva87
5. nov 2014

@avi77 bohuzial ano :( A teraz aby nam nebolo luto to chytilo aj mna, takze preliecit, nie je to sranda, u nas uz ide bohuzial o chronicky zapal, takze vyfasovali antibiotika na mesiac :/

avi77
5. nov 2014

@iva87 fi ha. A vy ake atb berete?mi suprax,a co este davate detom? Poradte mi prosim

iva87
5. nov 2014

@avi77 my mame Summamed forte, davam vitamin C a D, okrem antibiotik mame aj inhalatory Flixotide a Ventolin, nos morskou vodou prestriekavam aj 5x denne ked maju sople...

1elluska1
7. nov 2014

kamilkový čajík pomáha, to si pamätám, ked nám dávalamama
my sme dostali dva krát antibiotiká ale vždy k antibiotikám užívame aj probiotiká, pamätám si, že na mňa vždy bralo, keď lieky nboli sladké zamaskované 😀 😀 našla som probiotiká actibax a sú to čokoládové lentilky takže nie je boj s jedením dalších tabletiek a ešte si aj pomôžeme

katinka71
7. nov 2014

@iva87 moj syn prekonal od 14 mesiacov do 2,5 roka 5x zapal priedusiek ,ani raz nedostal antibiotika.iba sirupy na vykaslavanie,na uvolnenie bronchov,uz som bola z toho zufala, ze som si isla postup detskeho dr overit na detsku kliniku do Innsbrucku a tam mi potvrdili ze na zapal priedusiek na nepredpisuju antibiotika,ale inhalacna liecba,my sme mali 2 mesacnu liecbu liekom na astmu(monokulast),potom vela byt vonku na vzduchu aj chory,a chodit do kolektivu,aj chodil ked mi ani raz nevypisal Ocr,vraj to nieje dovod ostat doma prevracala som oci z tohto postupu ,ale asi sa osvedcil maly nebol chory od minuleho roka novembra,ja som mu davala sama od seba arko defesens,3 mesacnu kuru ,odvtedy nemal kasel ani sople

iva87
7. nov 2014

@katinka71 no u nas je to trosku komplikovanejsie, kedze maly ma aj dost silnu astmu, pocas celého roka berie montelucast, flixotide, aurius aj ventolin, bohuzial takto v zime to netaci a ked uz raz zapal chyti tak sa ho inak ako antibiotikami zbavit nevieme :( Nas dr praveze strasne nerad predpisuje antibiotika, skusali sme za tie roky mozne aj nemozne, ale niekedy to proste nestaci 😒

katinka71
7. nov 2014

@iva87 ano ten montelucast bral 2 mesiace alebo este tento isty liek pod nazvom Singulair , mali sme Zodac namiesto aurius a na ventolin nas nastavili v nemocnici,fakt ste vyskusali vsetko,nastastie mojmu to po roku trapenia zabralo ,uz rok sa mu nevratil zapal priedusiek,fakt ani raz nemal antibiotika vraj by to bolo najhorsie co by mu predpisali na zapal.kasel trvalaj 2 mesiace ,v noci chytal zachvaty ked zvracal aj 4-5 krat zvracal z hlienov,este ma napada my chodime doteraz na plavaren kazdy tyzden je tam jeden bazen so slanou vodou,vyplava v tejto zime aj do vonkajsieho bazena +3 stupne,uz aj saunujeme aj ked tam vydzi 2 minuty ,v noci nekurime v detskej spi v zimnej izbe,mozno je to aj alpskym vzduchom,pytala som sa v skolke ci su deti casto chore ucitelka povedala ze vobec nie su,prajem vela trpezlivost a skore uzdravenie vam vsetkym

iva87
7. nov 2014

@katinka71 dakujeme, u nas tato astmaticka liecka super zaberala minuly rok, nebol chory a ked aj ano tak sa po 2 dnoch dal dokopy, len toto strasne leto co sme mali a premenlive pocasie nim akosi zamavalo a skoncil na antibiotikách :/ Na plavanie tiez chodíme, mm prave zacal o saune ci neskusime tak sa aj na to dame a chcem tiez solnu jaskynu vyskusat, clovek skusa vsetko aby im bolo lepsie 😒 AJ Vam prajem nech sa uz problemy s prieduskami a ani ziadne ine nevratia, pekny vecer 🙂

riana65
18. jan 2015

@jasmika mozem aj ja poprosit o zaslanie viac info na zanna1984@gmail.com
Prosiiim. Dakujem krasne

jasmika
18. jan 2015

@riana65 vsetko co mozem poradit mam v albumoch

peliroja
24. feb 2015

@jasmika ahojko, ja by som poprosila viac info do IP ak mozem 🙂

jasmika
24. feb 2015

@peliroja pozri moje albumy

rudkocam
11. apr 2015

@jasmika ahoj. aj mna by to velmi zaujimalo. poprosim tiez info do IP 🙂 vopred vdaka 🙂

jasmika
12. apr 2015

@rudkocam pisala som to par komentov skôr... arche.sk

sono2
12. apr 2015

@anita79 mlieko teplé maslo med vypiť naraz pri každom dusení, ale nie horúce. Posledné mi to perfektne pomohlo na druhý deň už priedušky nepalili a pekne som začala vykašlivat. Odporúčam piť tak každé 2,3 hodiny.

okataivana
12. apr 2015

just firma - thymianovy krem davat na hrudník medzi prsia a aj medzi lopatky.
ale ak je to uz vo velkom rozsahu tak asi len antibiotika :(
aby vam to neslo do zapalu pluc.

rudkocam
12. apr 2015

@jasmika necitala som vsetko. dakujem 🙂

31122014misko
2. máj 2015

Pomozte nam. My sme v nemocnici zo zapalom priedusiek. Nejako nam tu nepomahaju. Dostava aj spreje aj zinnat a vsetko mozne. Ja som z toho na nervy. Prosim o velku.pomoc. Vopred dakujem

okataivana
2. máj 2015

@31122014misko no pokial ste v nemocke tak je to asi vazne a babske recepty asi nezaberu!u mna sa osvedcilo tymian krem z justu.natierat medzi prsia a lopatky.
Alebo olej thymianovy dat do aroma lampy a vonu. Tak dychat.
Skore uzdravenie!!!!!

31122014misko
3. máj 2015

Dakujem. Horsie je ze v nemocnici mu davaju tie lieky co ja.doma. :(

okataivana
3. máj 2015

@31122014misko a nic sa mu nelepsi?
Tak potom mu nezaberaju asi antib.my mame teraz klacid tiez mame zapalenu priedusnicu aj hrdlo a dusivy kasel
Ako dlho ste uz. V. Nemocnici!?

31122014misko
3. máj 2015

Bola som tam tyzden dnes som isla na reverz domou. Srdce mi trha ked vydim ako mu nepomahaju :( co mam robit

okataivana
3. máj 2015

@31122014misko
No treba cakat a dobrat antib.ved tie ucinkuju v tele aj dva tyzdne.a
Co vam povedali doktori?ono netreba to podcenovat ak je to silny zapal
Priedusiek aby nevyustil do zapalu pluc a to uz sranda nie je!
Treba si precitat spravu z nemocnice poradit sa s pediatrickou.
Myslim ze tyzden nie je az taka dlha doba musite byt trpezliva.moj syn uziva
Uz tyzd antib.a stale kasle a to mal zapalenu priedusnicu.
Takze chce to cas!a netreba nic podcenit!!!!

okataivana
3. máj 2015

@31122014misko
A kolko rokov ma vase dieta?