Pôrod bábätka hlavičkou dole, chrbátik vpravo

viki2001
27. aug 2021

Ahojte. Rodili ste prosim niektorá prirodzene bábätko v tejto polohe? Moje bolo celý čas v ideálnej polohe hlavičkou dole, chrbátik vľavo. Pretočilo sa chrbátikom doprava posledné týždne. Čítala som, že pôrod môže byť kvôli tomu bolestivejší, lebo bábätko musí viac rotovať. Aké sú prosím Vaše skúsenosti? Ďakujem

leuska15leuska15
27. aug 2021

@viki2001 ja si vôbec nepamätám, kde mala moja chrbátik, to sa rieši? :O prvýkrát počujem :O

jazula
27. aug 2021

Moja sa tiež krátko pred pôrodom pretocila…za 3,5 hodiny bola bez problémov na svete (miery štandardné - 3,5kg, 50cm), bolestivosť neviem posúdiť, bol to moj prvý pôrod 😉. Ale bolo to v pohode znesiteľné. To dáš v pohode, hlavne sa nestrachuj vopred 🙂

srferreira
27. aug 2021

Moj maly bol otoceny tak ako mal. Hlavickou dolu, pretocil sa v dostatocnom predstihu sam. Ale kde mal chrbatik tak to neviem. To sa ma riesit? Porodila som prirodzene bez nicoho. Ako no boli to, ale predychala som. Hlavne bud pozitivna to das!

dadulamamula
28. aug 2021

Záleží aký máš prach bolesti.. Pôrod bolí tak, či onak... Toto som ešte nepočula

petamich
28. aug 2021

hlava dolu a chrbatik vlavo sa povazuje za "idealnu" polohu pre vaginalny porod ale nejaky zasadny rozdiel tam podla mna nie je ano porod moze byt dlhsi a konrakcie silnejsie ale stale zalezi aj od tvojho prahu bolesti, velkosti dietata, dlzky porodu....aj ci si das nedas epidural, ja som si dala a teda nelutujem 🙂

petamich
28. aug 2021

@dadulamamula napr. https://www.brendon.sk/poloha-plodu-blog-x-131 ale viacero clankov je specialne o polohe prednej/zadnej tak sa volaju 🙂

dadulamamula
28. aug 2021

@petamich fu tak to som nepočula 😊 ja som bola rada, že moje obe deti išli hlavičkou von a neboli žiadne problémy

petamich
28. aug 2021

@dadulamamula asi tak 🙂 moj bol "idealne otoceny" a figu mi to pomohlo, kedze nas zaskocil a mal 4.5 kg a museli mu aj tak pomahat von extraktorom a zasita som aj za usami 🤷‍♀️ niektore veci sa skratka deju aj ked startovacie podmienky su idealne

hlavne, ze sa ti drobci von dostanu 😃, su zdravi a idealne mamu cestou von nepotrapia

tamvtme
28. aug 2021

Moja bola hlavickou dolu a chrbatik pomaly kazdy den na inu stranu, tak sa v brusku krutila....😁 takze vobec si s tym nelam hlavu, este sa moze xkrat pretocit

kayyaa
28. aug 2021

@viki2001 nad tymto si vobec nelam hlavu, babatko sa moze otacat zlava doprava kedykolvek, aj pocas porodu😊

viki2001
autor
28. aug 2021

Ďakujem dievčata, ukludnili ste ma 🙂

kubkovamama
28. aug 2021

@viki2001 neboj,neznamena to nic zle ani vacsiu bolestivost ci tazsi porod.Babenko sa otaca aj tesne pred porodom,par dni,hodin,to necitis ani si to nemusis vsimnut

mabenn
28. aug 2021

@viki2001 ja tiez vobec netusim kde mal maly chrbatik, ultrazvuk sa od nejakeho 30tt nerobil a teda mohol byt vselijak, hlavne bolo ze hlavickou dole, ako baby pisu, pretacat sa moze, cize vobec by som sa tym nestresovala...ver tomu ze vie ako mu je dobre a ako najlepsie vyjst von