Poslali nás na krčné s trojročným synom

11. máj 2021

Ahoj 🙂 baby prosím aku mate skúsenosť na detskom krcnom pri pani dr. Hanulovej v BB? Maly ma stale sopliky tak nas obvodná poslala k nej. Zaujima ma len ze ako prebieha take vysetrenie na krcnom pri takom malom dietati?
Dakujem

jaskolka
11. máj 2021

Rovnako ako pri vyšetrení staršieho dieťaťa alebo dospelého. Len nástroje použije doktor menšie a samozrejme slovník je prispôsobeny(pozrieme ti sopliky, kukuk do uška, je tam spinka, vyberieme ju, aby si lepšie počul) a podobne. Sedíš s dieťaťom v lone na kresle, držíš mu kolenami jeho nohy a rukami si ho "objimes" väčšinou hlavu pridrží sestra, lebo ona vie, ako je doktor zvyknutý postupovať.Možno urobi výter. Nie je to nič hrozne, pracovala som roky ako sestra na orl, nikdy sa nám nestalo, aby sme nevysetrili dieťa, dokonca aj"nespolupracujuce "potom ti doktor povie výsledok vyšetrenia, a odporučí ďalší postup.

ukulela
11. máj 2021

Tam sme vareni pečení. Kuk do nosa, kuk do ucha, dieťa pridrzat. Moji od mala zle znášajú obmedzenia pohybu, zvyknú bojovat. Ak plakali, znova ak kvôli tomu fixovaniu v objatí, nie vyšetreniu. My sme vyberali mandlu. Tam mám skúsenosť v poliklinike rooseveltke v súkromnej ORL klinike, že doktor šiel na kolena na zem, aby malému videl do nosa ☺️

fiafia
11. máj 2021

Ja mám veľmi dobre skúsenosti s krcnym vo Zvolene. A takisto ako u dospelých. Výhoda u mojej dcéry prvý x bolo,že nevedela čo ju čaká, tiež mala cca tri roky. Druhý x som už musela malú podplatiť hračkou 😁 dr veľmi milá,zlatá všetko vysvetlila malej čo ide robiť, poukazovala jej nástroje, pohybala svetlom takú "šou" spravila dcérke,že sa vôbec nebála ani neplakala. Dostala 🏅 za statočnosť a dodnes sa ňou chváli.

nevenka
11. máj 2021

Pani doktorka Hanulova je super, kladne hodnotim jej pristup k detom, rodica vypocuje, komunikuje na urovni a vobec nie direktivne. Bola som sama so sebou, aj so synom a velmi sme boli s nou spokojni.

autor
11. máj 2021

Super zienky 🙂 ďakujem tak som sa aspoň ukludnila 🙏