Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Postup lekárky pri salmonelle

pami2
30. okt 2012

ahojte,
chcem sa opytat mamiciek, ktorych deti prekonali salmonellu, ako to cele prebiehalo.

u nas takto: maly mal asi 2 tyzdne hnacky: davali sme dietu, probiotika a smectu. vyter od pediatricky bol negat. na moje naliehanie nas vypisala na gastro, kde mu zobrali krv a vyter. gastro nam zdoraznila, ze ak by bol problem, hned nam volaju. hnacky pokracovali este cca 2 tyzdne, potom to preslo. po mesiaci ( dnes) sme boli na kontrole agastro nam oznamila, ze maly mal salmonellu.
co ma zarazilo, bola odpoved gastro, preco nas nikto neinformoval: ona tvrdi, ze mala iba vysledky krvi a kvoli tomuto nas mala kontaktovat hygiena-ktorej zaslalli vysledky z mikrobiologie ( tam som bola osobne zaniest maleho vzorku)- a ze nam mali prist domov zobrat vzorky ( teda mne a manzelovi). nic take sa vsak nestalo.

podla mna to je blbost: ako nemohla mat vysledky z vyteru??podla mna to zanedbala a teraz sa vyhovara na hygienu ( aj ked nas mali kontaktovat aj oni, takze aj tam to zanedbali)

je toto normalne???

simca06022011
30. okt 2012

@pami2 podla mna to nie je normalne a vysledky jej museli prist, ked raz povedala, ze Vas budu kontaktovat, mali Vas kontaktovat aj keby hned posielali vysledky na hygienu, ona ich tiez urcite mala alebo aspon o nich vedela. Je to divne, ved salmonela sa tiez musi liecit, nie? Inak nam salmonelu diagnostikovala pediatricka (mala ju kedysi sestra), u tej sa tiez nic neukazalo?

kmetulec
30. okt 2012

moj syn prekonal salmonelu v july tohto roka,ale priebeh aj liecbu zvladol na jednoku,aj vdaka personalu Topolcianskej nemocnice,kde sme boli tyzden hospitalizovany,dostali sme sa tam pottom,co syn zvracal a prehanalo ho viac ako 7 krat cez den a toto pokracovalo aj v noci,syn bol totiz zaroven aj dehydratovany.Prijali nas hned v noci,ako sme prisli na pohotovost a vysledky ,ze ma salmonelu sa povrdili z vyteru asi na 4 den,potom prisna dieta,kora trvala 3 tyzdne a smecta plus probiotika,samozrejme infuzie,volali nam aj z hygieny a absolvovali sme aj vami spominane odbery,osatni clenovia rodiny sme boli v poriadku.Syn mal hnacky vodnate,s hlienom,zelenej farby a po par dnoch aj s primesou krvi,co je ako som sa dozvedela normalne pri salmonele.Dufam,ze som vam aspon trochu zodpovedala vasu otazku,pekny vecer a vela zdravia 🙂

pami2
autor
30. okt 2012

@simca06022011 pediatricka nam brala stery predtym, nez sme isli na gastro, tie boli negativne.ale dnes nam gastro povedala, ze pri salmonelle ak spravis 4 odbery, tak prve tri mozu byt ok a posledny pozitivny-proste nie pri kazdom odbere sa prejavi-co je tiez divne,

simca06022011
30. okt 2012

hmm, skor nie vzdy to labak dokaze odhalit alebo prave v tom vytere nic nebolo🙂 Podla mna tam urcite musi byt, sestre brali vytery aj zo 2 tyzdne este, aby urcite bola zdrava kym pojde do skoly. Uz ste teraz v poriadku, alebo co? Este dobre ze chudacik nemal ziadne komplikacie a zvladli ste to doma.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli