Prečo má 11 mesačné dieťa zápchy?

lucana82
20. júl 2020

Dobrý večer. Vie mi prosím niekto poradiť, prečo ma moja 11mes.dcerka neustále zapchy? Do 6mes plne kojena. Teraz kojenie a prikrmy... ma niekto skúsenosti s týmto problémom? Nedávno dokonca prekonala 11dni hnaciek a teraz opäť zápchy... na Gastro ma hneď odbili ze mám asi malo mlieka a mam dat umelé...

mily7
20. júl 2020

@lucana82 moja mala tým prešla ale pri prvých prirmoch v 7mom mesiaci. Myslím, že sme mohli počkať s prikrmami, že ten tráviaci trakt nebol dostatočne zrelý. Dávat vodu a velmi pomáhal ľanový olej do prikrmu, vývar domáci, proste mastné a premastit crievka.

ruzasipova
21. júl 2020

Kolko davate mrkvy? Ta vie deti zapekat.

lenuliatko84
21. júl 2020

Mojmu robila le ryza ked som ho kojila.odsleduj i co mu robi zle len tak zapchy a hnacky urcite nema

luthine
21. júl 2020

@lucana82 Pridaj do prikrmov cuketu, ta pekne zmakci stolicu.

luba41
21. júl 2020

@lucana82 ine zdravotne problemy nemá? aké jedlá jedáva? dojčíš vela? iné tekutiny pije? zápchu mala aj pred hnačkami? má problem pri vylučovaní? či prečo sa ti zdá že má zápchu??

lucana82
autor
21. júl 2020

@luthine dávam cuketu skoro denne...a nic

lucana82
autor
21. júl 2020

@luba41 nemá iné problémy. Dojcim tak 5x denne. Ine tekutiny uplne odmieta...max polievku (stavicku). Ano bola zápcha aj pred hnackami...kaka tak každý tretí štvrtý deň a veľmi sa pri tom námaha cely deň tlači. A napokon ak sa podarí tak stolica je veľmi tvrdá.

lucana82
autor
21. júl 2020

@ruzasipova Mrkvu minimalne aby nezapekalo ešte viac

luba41
21. júl 2020

@lucana82 pravdepodobne má málo tekutín cez den..pridaj viacej dojčení cez den, / MM upravuje peristaltiku, udržuje správnu mikrofloru v črevách /..+ redšie príkrmy , ponukaj ine tekutiny..mliečne / z kravskeho mlieka / prípadne vynechat zo stravy
..

sabush000
21. júl 2020

uplne vynechat mrkvu, banan ... a veľa veľa veľa tekutín. 11 mes dieťa už musí piť vodu, neviem koľko presne ale podľa mňa pol litra určite.

lucana82
autor
21. júl 2020

@sabush000 lenže ona mi vodičku aj cajik uplne odmieta...pluje to.. ani striekackou ani lyžičkou...uz bolo milióno pokusov...neviem ako ju donútiť

sabush000
21. júl 2020

@lucana82 veľmi dobre to poznám.. syn ma 16mesiacov a dodnes mi nepije. a to už som vyskúšala všetky fľašky, cumle, hrnček, poháre,striekačky, lyzice, čaje, ovocné šťavy... proste všetko. asi tak pred mesiacom začal piť ž pohára ale tam polovica vody ide vedľa takže nič moc. a za studena nepije nezje vôbec nič. ráno a večer vypije 250ml mlieka a cez deň možno tak 100ml. snažím sa mu dávať veľa ovocia tak jablko hruška melon tam je viac vody.

pleja
21. júl 2020

Možné sú potravinové alergie, intolerancie. Ak nič nezaberá nechať dieťa vyšetriť - celiakia, laktózová intolerancia, príp. iné. Základné testz vie urobiť aj pediater. Hovorím z vlastnej skúsenosti.

lucana82
autor
22. júl 2020

@sabush000 a nemáte problém so zapchami .lebo my ano

sabush000
22. júl 2020

@lucana82 vôbec... nikdy sme nemali. ešte ma napadla taká vec že jej skúste dať slivky. napr jablko +slivka rozmixovat.