Prečo majú deti alergie, autizmus a iné choroby?

labaga
15. okt 2011

labaga prečo naše deti trpia čím dalej týmviac roznymi alergiami, autizmom, dmo, a kadečo iné... čím to je očkovaním??? tu na mk asi ano, ako matka si kladiem tuto otazku mam pocit že odpoved je indea

estterka
15. okt 2011

no a potom,ked tu sa tu niekto ozve,ci sa nezacina s takym a takym jedlom tochu priskoro prikrmovat,je zruseny okamzite,ze vsak "aj my sme jedli a aky sme v poriadku a zdravi " napriklad..a tie lieky vsetky,co clovek za zivot poje..

monika15
15. okt 2011

@labaga
@estterka

no akoze tie alergie a veci co pises, tak pochybujem ze matky krmia deti pod 6 mesiacvom alergiami......
takze asi tak.....
niektore veci su aj s ockovacim to je pravda lebo telo je velmi slabe na to aby dostavalo take latky ako doma sa podavaju.....

labaga
autor
15. okt 2011

ja si myslim že je to aj o takej dani za točo tu mame, že nam nezomrie každé druhé dieta na detsku chorobu, že su atb, vylieči sa takmer každa inf.choroba... tým sa nuluje prirodzený výber žial

estterka
15. okt 2011

@monika15 nejde o alergeny. ide o to,co to spravi s traviacim traktom tak maleho dietata. ja neockujem,takze o tom viem tiez svoje 😉

labaga
autor
15. okt 2011

@monika15 očkuju sa žial aj deti s pošk.imuntným systémom, tam je problem, práve preto že si odovzdávame gény aj tí ktorítu by bez atb už dávno neboli

labaga
autor
15. okt 2011

@estterka maš pravdu o alergeny nejde, ale ak nezaockujes co urobís mozno dobre,tak po prekonaní normálneho iinfektu naspustí sa diabetes? ci iné?

rolak
15. okt 2011

@labaga určite to nie je iba očkovaním, žijeme v zlom životnom prostredí, potraviny,ktoré jeme my aj naše deti obsahujú svinstvá,ktoré berieme už ako samozrejmosť... čo ty vieš,čo v tých supermarketoch kupujeme? voľakedy taký voľný pohyb tovaru nebol.... a tie poruchy? o tie sa predtým nikto nestaral, deti sa občas prepleskli a bol kľud, a keď im to nešlo v škole,tak boli proste blbé 😖 ... proste sa to voľakedy neriešilo.dnes sa to zas už podľa mňa s tými posudkami od psychológov trošičku preháňa... treba nejaký zdravý stred...

labaga
autor
15. okt 2011

@rolak vedela si že npr.zemiaky.-- len u nas su 7-10x chemicky ošetrené? samozrejme vo velkovýrobe... a to oficialne- pozri agroserver... myslis ak by neboli atb bolaby si tu??? ja určite nie.... moj imuntný systém niejenatolko super aby odolal infekciam... to žial odovdzavam mojim detom ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

irriss
15. okt 2011

@labaga

urcite tu problem je...
ale vezmi to z druhe strany....
hranice lidskeho veku se prodlouzila a zivot zkvalitnil😉

labaga
autor
15. okt 2011

@irriss presne tak ale za práve taku cenu

labaga
autor
15. okt 2011

@irriss hranica ludského veku je štat. pojem. vieš nezabudnem nikdy vživote na mojhoprof. patologie...a jeho vetu

rolak
15. okt 2011

@labaga nato máme mozog,aby sme si život chránili aj liekmi... nemyslím, že geneticky daná slabá imunita sa nedá nejako chrániť a posilňovať... ja osobne proti očkovaniu nič nemám,ale zas to s ním nepreháňam, aj to je zas len biznis farmaceutických firiem.

irriss
15. okt 2011

@labaga
rekla bych, ze kdysi se platila vetsi dan...plaltilo se zivotem..
ted si dokazeme zivot uchranit a zachranit... 😉
drive nebyla alternativa...mozna snad prinest obeti Bohum..a tim si "zabezpecit" klidny posmrtny zivot..
ale to uz jsme mimo tema.. ☹

Tezke tema, devcata... 🙂 😉

irriss
15. okt 2011

@labaga
kdyz jsme u te "patologie"..prolezela jsem si se synem mesic pred porodem na oddeleni "patologie" 😀 😀 😀
Nikdy nezapomenu na to, kdyz jsem rikala navstevam, ze za mnou musi na "patlologicke oddeleni" v pavilonu A - materstvi... 😀 😀 😀

labaga
autor
15. okt 2011

@rolak pozri o com je klinický imunolog.... no ako zvýšiš razdefektnu imunitu???? kolostrum, hliva cesnak???? cecko??? vsetko je len taka náplast

labaga
autor
15. okt 2011

@irriss a stale nevies coprofesor povedal 🙂 ☹

irriss
15. okt 2011

@labaga
cekam na Tebe..myslela jsem, ze Te povinnosti volaji 😉

lji
15. okt 2011

súhlasím s @irriss predtým to nik neriešil, deti proste zomreli a nebola to taká tragedia lebo ved ako im pomocť. ale veru ťažká téma. len na zamyslenie sem napisem ako som sa prednedavnom rozpravala s mamou či mame v rodine nejake dvojicky. a ona mi povedala-jasne, ved prababka ich mala asi 3 alebo 4 krat. tak som nechapala ze akoze nevie, ved to boli jej tety a ujovia tak ma odbila ze ale vyse polovica z nich pomrela, že to nebolo ako teraz, to bežne deti zomierali.....

labaga
autor
15. okt 2011

@irriss tak nem odpustia::::: citujem... kazdy den sme tri stryri deti pitvali.. to ste mali zaškrt ako na tanieri.... koniec citatu... islo o 40-50 roky... a jedno mesto v sr. na to nikdy nezabudnem...

labaga
autor
15. okt 2011

@lji ako myslis dopadlo xx porodov xx predčasne narodených detí....kolko krížikov pribudlo ... velmi vela.. pozor ockovania chapem ako spustac nespochybnujem že vyvola ochorenie, lenze tazko predpokladat co by vyvolal živý vírus

irriss
15. okt 2011

@labaga
strasny citat..
vazne tezke tema 😠
...
je tu spousty maminek, tehotnych, s problemy zdravotnimi, s detmi andelicky..radeji vuuubec nepujdeme do hloubky......je nas spousta, co uz jsme na dne... 😉

labaga
autor
15. okt 2011

@irriss presne, vtedy som to brala cisto neemocne... profesionalne. ale otazka je inde

irriss
15. okt 2011

@lji
ja mam dvojcatka...treti nas opustilo v brisku...

moje babicka mela dvojcatka, ta neprezila..
a v manzelove rodine jsou take mrtva dvojcatka.. ☹ 😢

rolak
15. okt 2011

@labaga úprimne nechápem,prečo túto vec riešiš... nechať dieťa umrieť v zmysle Darwinovho prirodzeného výberu? ja hovorím určite nie a inak sa téme nerozumiem,takže nemôžem ničím prispieť, a zbytočné depkovanie imunite asi tiež nepomáha...

estterka
15. okt 2011

tiez neviem,co chces temou dosiahnut,ked ocividne mas svoj nazor urobeny.

labaga
autor
15. okt 2011

@rolak ale k biznisu farmafiriem sa rozumies. a ockovanie vysvetlívsetko a sme spokojní

labaga
autor
15. okt 2011

@estterka možno umožniť vnímat aj niečo iné... ale to tažko určitým osobám...

m.i.r.i
15. okt 2011

Ja si myslim, ze nie vsetko sa da hadzat do jedneho vreca..Alergie su urcite vydobytok modernej doby, pesticidy, prechemizovane prostredie atd, to co tu kedysi nebolo. Ostatne choroby a diagnozy su asi o tom, ze v minulosti sa to bud nepoznalo ( napr. autizmus v zmysle ako ho vnimame dnes) a tito ludia boli povazovani proste za postihnutych vyvrhelov spolocnosti a ostatne diagnozy tiez prisli s vyvojom psychologie..ved kedysi kazdy kto bol "iny" bol blazon alebo dieta vhodne do polepsovne ci osobitnej skoly...to len taky moj laicky pohlad, ze mozno toho nie je vsetkeho zas tak viac, ale zijeme kvalitnejsie a dlhsie, neumierame na x inych chorob a tak sa dostavaju do popredia taketo "poruchy" ci ine odchylky od normalu..kedysi sa to ani nesledovalo...to je len moj nazor..ja si celkovo nemyslim, ze je toho viac..ono je to tazko porovnavat v roznych dobach s roznym vyvovom vo vede, medicine a aj vplyvom prostredia..to mi niekedy pripada ako pri autach ( ospravedlnujem sa za prirovnanie mozno mimo), ze mame stale viac nehod - ale ved mame aj viac aut ako pred 30 rokmi, ze maju mat deti autosedacky, ved kedysi sme lezali v aute vzadu a spali a ake to bolo "bezpecne" a bolo menej nehod ako teraz, pripadne ked pocujem, ze najviac kradnute auta su nas u Skodovky, ale pritom su aj najviac predavane..proste niekedy neporovnavame hrusky s jablkami a tym mame vlastne mozno aj skreslene informacie..

labaga
autor
15. okt 2011

@m.i.r.i jeden zdravý pohlad na vec lebo som si už myslela žeje to forum o antiočkovancoch promovaných pánom Guglom

halienka
15. okt 2011

@labaga ty vlastne chceš nájsť príčinu prečo sú naše deti choré? To my tu asi na fóre nezistíme... Neviem čo naznačuješ tým, že "umožniť vnímat aj niečo iné"...čo iné máš na mysli?